Alcatel OT Hero 2 8030Y - счупен тъч - Поправка.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Alcatel OT Hero 2 8030Y - счупен тъч - Поправка.

Мнениеот georgebonev » Сря 29 ное 2017 12:04


Поредната смяна на дисплей и тъч - този път на Alcatel Onetouch Hero 2 OT8030Y.

Сина без да ни пита, го взел на училище и още сутринта по стълбите друго момче му отворило раницата, бутнал моя и той паднал, съответно телефона надолу по стълбите... В резултат - само счупен тъч. Дисплея здрав и работи, много ръбчета по рамката...
Последва поръчка от Ali-то на дисплей, тъч и рамка, комплект за 34.90 евро.

Изображение
Оказа се, че китайците са ми пратили втора употреба дисплей. Местата с лепенки и лепило бяха оставени непочистени и без нови такива... Имаше съвсем лека драскотина долу в дясно до самия ръб на дисплея. Никъде не се споменаваше в инфото, че частта е втора употреба, но реално се оказа 100% тестван и работещ.
Изображение

Разглобяване...
Капака лесно се сваля, зъбчетата се освобождават, като капака се понатисне навътре към телефона и тогава навън.
13 болтчета, ясно видими, от които едно малко, черно, горе в дясно - да не го забравите. Аз си ги подредих, да ми е по-лесно след това, че има различни размери.
Изображение
Изображение
Отцепвате лентовите кабели, като оставяте закачено тънкото сиво кабелче, което свързва долната платка с основната горе. Откачате и буксата на батерията - леко и внимателно с нещо плоско и широко - надигате буксата нагоре.
Би трябвало вече всички части, закачени с болтчета на рамката, да са освободени.
:exclaim Не бързайте да надигате платките, аз пропуснах една кръгла част (някой от сензорите най-вероятно)- долу в дясно на следващата снимка, залепено за шасито, което има две кабелчета към него - червен и син. Трябва да го отлепите внимателно от шасито и чак тогава да надигате и освобождавате двете платки.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
При сглобяването накрая просто допрях тези кабелчета до кръглата част, не видях къде са били залепени или запоени, краищата на кабелчетата бяха в лепило.

Вече може да отделите основната част от шасито, като внимавате с лентовото кабелче на бутоните.
Изображение
Изображение
Изображение

Останаха още няколко дребни, но важни части.
Частта за инфраред, която е горе в дясно, е закачена с лентово кабелче за основната платка и освен малкото черно болтче, има едно пластмасово зъбче, което държи цялата част към шасито. Също, трябва да си отделите и блендата, която е на шасито.
Изображение
Под тази част има и една бяла гумена бленда, която също ще ви трябва.
Можете да извадите и говорителчето - то е залепено за шасито. Както и още две черни гумени части - едната е горе в ляво от говорителчето, другата е долу по средата, леко в ляво зад отворите за микрофона. (на последната снимка ги има)

Изображение
Изображение

"Преходника" е залепен за шасито. Отлепва се внимателно.
Изображение
От двете му страни има два магнита. Те са по-лесните за отлепване от шасито. Просто ги натискате навън от телефона. Аз ползвах отвертка и игла като лостове... :screwy
Изображение
Те са различни по форма, спрямо другите два от другата страна. Запомнете как са сложени.
Изображение

Другите два магнита са по-трудни за отлепване, но също с натискане навън бавно и полека се отлепват. Те са плътно вкарани в рамка на шасито и много трудно може да се напъха нещо за ползване като лост.
Изображение
Като се преборите с магнитите, както се вижда от горната снимка, батерията се оказа при мен много яко залепена за шасито.
Почнах я от единия край, започна да се огъва и затова ползвах широка отвертка и полека, полека от едната страна надигах и разкъсвах лепилото...
Изображение
Когато се предаде батерията, беше огъната около 2-3 мм в дъга. Сложих я на масата и я поизправих. :Mr Green Fun
Изображение

И, всичко на масата :biggrin
Изображение

Сглобяването - по обратния ред...
Магнитите, гумените части, инфра-ред, батерията, платките, двете капачета - долно и горно.
Внимателно закопчавате буксичките на лентовите кабели и останаха болтчетата.

За щастие, всичко заработи (е, освен онзи сензор, но още не съм ги тествал всички) :c020
Изображение

(Всички снимки)




Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Alcatel OT Hero 2 8030Y - счупен тъч - Поправка.

Мнениеот Vasseto » Сря 29 ное 2017 13:06


Това скъсаното е вибратор.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Alcatel OT Hero 2 8030Y - счупен тъч - Поправка.

Мнениеот georgebonev » Сря 29 ное 2017 16:11


Хм, на сина няма да му трябва значи... :mrgreen

Да, пробвах сензорите, работят.
Но вибрацията не работи - явно това е частта. Благодаря за инфото, Васе! :bowdown

По-нататък, при евентуално следващо отваряне, може да се пробвам да запоя/залепя тези кабелчета.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта