Parrot bebop drone - DIY как да увеличим обхвата на полета

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Parrot bebop drone - DIY как да увеличим обхвата на полета

Мнениеот VWGT » Вто 02 яну 2018 17:11


Има ли начин да се усили wifi антената на телефона?
Задачката е следнатa: имаме дрон и телефон, връзката м/у двете е по wifi. Как може да се усилят антените, така че да се подобри рейнджа на дрона? Тъй като това е свързано с по-голям разход на ток, може би е добре да се случи при телефона.
Идеята ми идва от това, че фабрично за този дрон се продава контролер, който е с много мощна wifi антена.


ПС:намерих инфо, още го проучвам, ако на някой темата му е интересна да пише.

Последна промяна от VWGT на Пон 08 яну 2018 18:31, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: усилване на wifi сигнала на телефон

Мнениеот apchih » Вто 02 яну 2018 20:28


За дроновете се продават антени, тип "детелина", може и сам да си направиш такава. Щом ще ползваш само телефон, може да пробваш с рутер: .
И аз търся подобна информация така, че ще се радвам някой в час с дроновете да се включи.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: усилване на wifi сигнала на телефон

Мнениеот VWGT » Вто 02 яну 2018 20:56


да. трябва ти bluetooth джойстик, който се връзва към телефона. скоба за да прикрепиш тела към джойстика за удобство, powerbank поне 2А за да захраниш wifi extender, който се връзва към дрона. към екстендера връзваш тела и чудото става. точно за bebop има филмчета които показват по далечен полет с тнтм сетъпа отколкото с оригинален skycontroller. също така колкото по малко мрежи има в ефира толкова по дълъг полет. задължително се изключва смарт вифи функцията на тела,за да не прекъсва връзката с дрона. и последно четох за няква платка от 5$ която оптимизира работата на батерията и позволява да се удължи полетното време с 50% пак при bebop. само че мен с тока ме няма никакъв :)

поръчах един екстендър,. поуърбанк имам и ако стане работата ще си взема и джойстик.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: усилване на wifi сигнала на телефон

Мнениеот VWGT » Сря 03 яну 2018 23:02


така ... намерих рутер, като този от видеото, направих същата конфигурация и тествах ... направих полет на 300м, нямах възможност за повече, работи перфектно, без прекъсване и тн. уикенда ще тествам на някое поле максималния обхват, но изглежда, че нещата работят перфектно! Сега си чакам ps3 контролера.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: усилване на wifi сигнала на телефон

Мнениеот apchih » Сря 03 яну 2018 23:59


Супер! С Bebop ли си пробвал, първата версия? Спомена го, но не разбрах дали е заради клипа или за него си питал.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: усилване на wifi сигнала на телефон

Мнениеот VWGT » Чет 04 яну 2018 0:49


питах попринцип, но да, с bebop съм.

ти от каква информация се интересуваш :) ако мога да помогна
Прикачени файлове
rsz_img-1473562f23da8d5b4bf33b8ce2a689b2-v.jpg


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: усилване на wifi сигнала на телефон

Мнениеот apchih » Чет 04 яну 2018 1:13


Предлагат ми го, но при теста не останах очарован от разстоянието, което покрива. Попаднах на клипчето, което показах и ми беше интересно, дали наистина има такъв ефект този "усилвател". Е, явно има ще. Ще чакам да споделиш и за максималния обхват :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: усилване на wifi сигнала на телефон

Мнениеот VWGT » Чет 04 яну 2018 1:30


https://youtu.be/Ntdhb6NHDdE
аз от това видео се запалих

иначе само през тел е слаба работа


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: усилване на wifi сигнала на телефон

Мнениеот VWGT » Съб 06 яну 2018 15:08


днес направих 600+метра, достраша ме повече.
Отидох на Божурище с идеята да го тествам на писта, ако стане нещо да си го прибера, ама некви бариери ала бала и го тествах в полето.
В момента съм с 1200ah батерия, която е доста слаба за такива дълги полети. Поръчах една 2500 да видя как ще е с нея.
1-ви въпрос: на пистата на Божурище може ли да се влиза? дори и пеша .. намерих дупка в пградата ама бях с малкия и се отказах
2. къде другаде има писта или няква полоса поне 1км дълга. Тва с полето не ми е много оферта, защото сега ако стане нещо си е кофти да ходиш 1км в кал.

Все още не съм стигнал макс обхвата на тоя рутер. В момента работи на 2.4 Ghz, ако го пусна на 5ghz рутер обхвата ще се увеличи ли?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: усилване на wifi сигнала на телефон

Мнениеот Stivi » Съб 06 яну 2018 17:21


На 5Ghz обхвата ще се намали :exclaim


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: усилване на wifi сигнала на телефон

Мнениеот VWGT » Пон 08 яну 2018 18:30


мдам ... 5 ghz е за повече данни, за сметка на обхвата. Освен това е "по-стабилната" връзка в градски условия при много трафик интерференции и тн.

Тъй като по бг дрон форумите няма никакво инфо за тоя модел, аз ще си пълня темата с каквото намеря на български, ако някой друг случайно си го купи, да има с какво да се занимава ...

Като цяло в градска среда всички препоръчват мрежата на се нагласи на 6-ти канал.

Друга настройка, която има силен ефект върху полетното разстояние са регионалните сетинги. Поради особености на законодателството в USA и EU, wifi рутерите работят на различна мощност, за EU това са 100mw, за щатите са 4W. Колкото повече мощност, толкова повече обхват. Самите Parrot са правили тестове и са качили инфото на сайта си:

http://blog.parrot.com/2014/11/28/parro ... ange-test/

Така че освен да си вземете wifi extender, променете си и настройките на мрежата на USA. Сега разбирам защо на някой филмчета skycontroller-a едвам стига 1.2 км, а рутера праща на 4 км :)

В момента проверявам и какви са законовите норми за дроновете, че с тоя рейндж дрона вече влиза в групата на батковците, където се иска регистрация, правоспособност, застраховки ... не у нас, ама по Европа е масово така.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Parrot bebop drone - DIY как да увеличим обхвата на полета

Мнениеот apchih » Пон 08 яну 2018 18:40


https://www.novini.bg/news/382059-%D0%B ... D0%BD.html

Bebop-a e почти 400 грама, значи ако вкарат закона, ще се кара с книжка :)


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Parrot bebop drone - DIY как да увеличим обхвата на полета

Мнениеот milmar » Вто 09 яну 2018 8:32


По-високата честота изисква по-малка мощаност при излъчване, има възможност да "носи" повече информация, но не заобикаля препятствия, по-лесно се отразява и разсейва. Обикновено не може да се излъчва на далеко. По-ниската носеща честота предполага по-големи мощности за излъчване, но достига по-големи разтояния. Това е като правило, по принцип.
Едно FM радио с 10-20W покрива рамките на града, но само толкова. Дългите вълни обикалят цялото земно кълбо, дори може нееднократно, но изискват хиляди пъти повече мощност.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Parrot bebop drone - DIY как да увеличим обхвата на полета

Мнениеот VWGT » Вто 09 яну 2018 10:57


надявам се само да не ме пратят на технотест заради тия подобрения :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта