Избор на настолен компютър.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 164
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот xpl0d` » Пон 26 мар 2018 14:22


Дано, аз тези от сервиза ги познавам ама знае ли се :D




Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот M3ntata » Пон 26 мар 2018 14:29


Съгласен съм с дънди, компютър без ссд е като жена без гърди. Дори на лаптопа който го включвам няколко пъти в месеца имам ссд. Но има друго ссд винаги може да добавиш, по трудно е да смениш процесор. Звънни и питай в никемнет дали могат да го сглобят, до колкото се сещам ако си купиш цял компютър го сглобяват и тестват. А за биоса мисля, че трябва до го пише на кутията, ако не ще пише ревизията и от нея би трябвало да може да се разбере пак.


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 164
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот xpl0d` » Пон 26 мар 2018 14:38


Nikem сглобяват ама ми казаха, че това с флашването на биоса от тях е малко хазартен ход и не се знае дали ще флашнат затова не искам oт тях..


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот zografski » Пон 26 мар 2018 14:57


Няма кутия на която да ти пише ver. на BIOS-а (може да има някъде default ver. в опътването, но като цяло не се сещам да съм виждал някъде да го пише) :D Като цяло BIOS се флашва само когато имаш проблем с него или се зане, че за даденото дъно има проблем с дадена версия, всяко друго флашване на BIOS-а, може да се окаже негативна и като цяло не препоръчвам флаш на BIOS-а, освен ако изрично не си прочел някъде, че с твойта версия има проблем. Сглобил съм над 100 компютъра и освен на личния ми, на др не съм флашвал BIOS.
Темата за SSD... за бюджетен PC на което не му трябва бърз буут и не работи с тежки програми, за мен лично е гъзария.
Тва е като да имаш 100 000лв в банковата сметка и да ги дадеш за нов Мерцедес и на следващия ден да нямаш пари да го поддържаш. SSD можеш да сложиш абсолютно винаги, ако искаш да сложиш по добро видеп за тези пари или процесор, препоръчвам ти да го направиш, след год ще извадиш 120лв за SSD и ще си го сложиш, а ако искаш да промениш нещо др по периферията, ще трябва да извадиш или повече пари или занимавката по ъпдейта ще е по-голяма. Другото което е, за SSD-то не е нужно да търсиш напасване по останалата част от периферията, а ако е дъно, проц или видео, не е лошо да гледаш да са си комбо. Най-добрия вариант е да се поразчетеш и да си харесаш комбо от дъно-проц-видео, така че да получиш най-добро КПД, за парите които си готов да извадиш! Не случайно ти казах, че за да ти направя/т добра конфигурация, не е достатъчно просто да отворя 1вия сайт с конфигуратор и да си харесвам части по цените, а обратното, да имаш бюджет и той да се разпредели за хардуер, като колко пари за какво да дадеш са според приоритети, а те са:
дъно-проц-видео-сторидж-захранване

Последна промяна от zografski на Пон 26 мар 2018 15:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 164
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот xpl0d` » Пон 26 мар 2018 15:08


Не, защото ми казаха, че с тази версия няма да тръгне процесора затова се налагало флаш, ама колко е вярно не знам..


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот zografski » Пон 26 мар 2018 15:16


малко едитнах мнението. Ти накупи ли вече хардуера? Ако не си, не бързай и хвани да си направиш малко труда да разгледаш за комбо хардуер, а не някви рандом части, че ще си купиш някви неща и накрая ще получиш 0 кПД ;)
тая работа не е като оная... не случайно ти казах, че губи време и ако искаш качествена конфигурация, обикновено хората си плащат за такава услуга ;) не е като да хванеш рандом хардуер и да го бутнеш в 1 кутия


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот DundyTheCroc » Пон 26 мар 2018 15:21


Проблемите с БИОС идват от това, че дъната са пуснати преди да излязат новите 2200 и 2400G процесори, съответно ако дъното не е съвсем прясно е много вероятно да не поддържа процесора извадено от кутията.


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 164
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот xpl0d` » Пон 26 мар 2018 15:34


Тотално ме объркахте и вие, май нищо няма да взимам.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1002
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот nikolay_ss » Пон 26 мар 2018 15:45


Човек, вземаш компютър за 800лв какво толкова го мислиш и директно някакъв сглобен от магазина да вземеш за това което си написал, всеки един става...


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 164
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот xpl0d` » Пон 26 мар 2018 15:52


Мисля го защото няма всяка година с това да се занимавам....


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1002
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот nikolay_ss » Пон 26 мар 2018 16:07


Еми мисли го, мисля че всички колеги бяха повече от изчерпателни, конфигурации безкрай, просто решаваш една и я купуваш. В твоя случай компютъра няма да се ползва за нищо специално, така че няма нужда да се притесняваш, че след година ще имаш нужда от нов.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот M3ntata » Пон 26 мар 2018 16:14


Щом те притеснява биоса, защо просто не си вземеш интел. Колкото до колегата по горе на всяко дъно на кутията пише ревизия от която може да разбереш кога е произведен и ако е след излизането но новите чипове то тогава е почти сигурно че ще е с подходящ биос. В некемнет има най голям избор и цените са едни от най тънкажните, колкото до това на истина е толкова просто да хвърлиш подбрани части в една кутия и да имаш оптималното. По важното е да знаеш какво искаш да получиш за Х пари. Ако желаеш му направи една конфигурация, отнема 5-10мин. може в момента да има промоция някъде, но като сметним и доставките от 2-3 магазина то крайната сума няма да е по различна. Не се заяждам, просто в случая се говори за нещо което не е "черно на бяло".


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 164
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот xpl0d` » Пон 26 мар 2018 16:47


Не ми е проблем за парите и 1000 лв ще дам, ама кой ми гарантира, че ще са ми сложили тези части след като поръчам... То хубаво аз ще сравнявам, ама ако нещо не е както трябва кой ще го вземе обратно, примерно ако поръчам от Никем?


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1002
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот nikolay_ss » Пон 26 мар 2018 16:49


Мислиш ли че някой ще си рискува името за твоя компютър където печалбата им ще е 50-100лв?
От никем се поръчват толкова много и скъпи конфигурации и няма оплаквания, така че спокойно не се притеснявай, няма да те прецакат.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2634
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на настолен компютър.

Мнениеот Vasseto » Пон 26 мар 2018 20:37


zografski написа:... Най-добрия вариант е да се поразчетеш и да си харесаш комбо от дъно-проц-видео, така че да получиш най-добро КПД...


Здравей колега. Би ли ми обяснил на какво казваш "комбо"?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта