Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
muns61
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Re: Проточен бойлер STIEBEL ELTRON кой

Мнениеот muns61 » Сря 30 май 2018 9:33

Ako инсталацията не позволява много мощен проточен, решение е обемен плюс проточен последователно. Така ще имаш винаги почти неограничено количество топла вода за жените.
Е, аз бих ги научил да се къпят бързо...

Потребителски аватар
ktamen
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот ktamen » Сря 30 май 2018 9:35

Това е добра идея, става като мобилния нет - 50 литра на максимална скорост, после.....

Потребителски аватар
muns61
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот muns61 » Сря 30 май 2018 9:44

На село имам слънчев бойлер, който в хладни дни не ми топли достатъчно водата. След него имам проточен собствено производство, който я дозатопля. Мощността му е 15 киловата, с 5 нагревателя и се справя даже зимата, когато водата ми е около 5 градуса - на собствен водоизточник съм.

Потребителски аватар
mely
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:

Мнениеот mely » Сря 30 май 2018 12:59

Да бе 5 бойлера ще нареждам.
Живея в град .По възможност който ползва такъв да каже мнение дали върши работа особенно зимата когато водата е по -студена , но все пак в град.Не в планинско село.

DundyTheCroc
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Мнениеот DundyTheCroc » Сря 30 май 2018 13:10

Този с механичния контрол го има монтиран при майка ми, става да се изкъпеш дори зимата, минус е, че температурата се регулира само със силата на струята. С електронен контрол ще можеш да си регулираш струята в даден диапазон, като температурата на водата ще е константа или поне няма да бяга много. Задължително 12 киловата моделите, 6мм2 захранващ кабел и 50А отделен предпазител. И последно, нали се сещаш, че две жени и проточен бойлер дава като резултат солени сметки за ток :)

Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Контакти:

Мнениеот nii » Сря 30 май 2018 15:18

За тия пари можеш да разгледаш и на CLAGE бойлерите. Пак са Made in Germany.
Аз съм такъв, модел CEX9 електронен, 8.8 киловата. Върши идеална работа, сам регулира мощността според исканата на изхода температура, входната температура и дебита.
Готино е че има памет за настройките на темературата, примерно жената иска да се къпе с 43 градуса вода, а аз с 40. Тя като влезе си натиска нейното копче и бойлера знае че е тя и вдига градусите.

Потребителски аватар
helikamov
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017

Мнениеот helikamov » Сря 30 май 2018 16:21

mely
Да ти направя едно клипче да видиш как се справя ама механичния и утре, че сега имам задачи ?

П.П. Или си взимай жените и заповядайте за проба и бираааа. Само 100км. са а и тук Магарешки продава кюмюра по 2.06

Потребителски аватар
samo_pechka
VW експерт
VW експерт
Автомобил: yamaha drag star 1100
Двигател: V-twin 2002

Мнениеот samo_pechka » Сря 30 май 2018 20:15

С проточните бойлери за къпане си искат по-стабилна ел.инсталация. Моят е 18квт макса му и е трифазен. Нагласен е на определен дебит да минава вода през него. От крана се пуска "докрай" топлата вода и е с добра струя ( нито силна , нито слаба) подходяща за къпане , а температурата се "гласи" от потенциометъра сложен на самия бойлер. Всеки от семейството ми си "знае" положението на потенциометъра, наглася си го преди къпането и така се къпе. Не си играем да докарваме струята и температурата от батерията .

bayspiro
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот bayspiro » Чет 31 май 2018 6:26

Тука никой не споменава основната "екстра" на проточните бойлери - задръстване с варовик от водата и рязко падане на ефективността им. При активно ползване в райони с твърди води ефекта почва да се появява още на втората година.
За да съм по-ясен, ако сте чистили обемен бойлер, задайте си въпроса, къде отиват тия камъни в проточния с тънките тръбички или канали на пластинчатия нагревател.

Потребителски аватар
ktamen
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот ktamen » Чет 31 май 2018 8:00

А ти чистил ли си проточен бойлер?

Потребителски аватар
mely
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:

Мнениеот mely » Чет 31 май 2018 8:12

helikamov написа:mely
Да ти направя едно клипче да видиш как се справя ама механичния и утре, че сега имам задачи ?

П.П. Или си взимай жените и заповядайте за проба и бираааа. Само 100км. са а и тук Магарешки продава кюмюра по 2.06

И при нас е 2.06 .По рано що не каза .2 седмици ...Захарни заводи и обратно всеки ден.
Клипче може ама по скоро кажи зимата как е. Примерно вода 10 гр затопля ли добре

CLAGE бойлерите - като че ли няма още толкова мнения за тях...сервизна мрежа .Може би са добри но...пък и като гледам цената не е нещо кой знае колко евтино пък и ...отзив http://www.service-ruse.eu/forum/topic. ... &topic=188

bayspiro
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот bayspiro » Чет 31 май 2018 15:44

ktamen написа:А ти чистил ли си проточен бойлер?

Няколко пъти, различни модели. Един изхвърлих.. :mhihi
Има си начин.....но не гарантира 100% успеваемост. Те и газовите са същата стока, ако не използваш втори конур..

Потребителски аватар
ktamen
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот ktamen » Чет 31 май 2018 15:52

Щото аз съм отварял десетина проточни бойлера и котлен камък вътре не съм виждал. И пластинчат нагревател не съм виждал :rolleyes
В грамотно направен проточен бойлер едва ли ще видиш котлен камък.

bayspiro
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот bayspiro » Чет 31 май 2018 16:14

Ами колега, едно тъпо бързоварче за кафе, само като топнеш първия път в чаша вода и побелява, а твоите бойлери как остават чисти -не знам. Има ли топлоотдаване във среда на недестилирана или необработена с химия вода, веднага по топлата повърност се отлага котлен камък. Колкото по-екстремен е топлобмена, толкова повече се отлага. За това се ползва двуконтурна схема (имат я някои домашни газови котли - .). първичния контур топли водата чрез серпентина в обемен бойлер, която лесно се чисти .
Пластинчатите проточни бойлери са за индустриална употреба и се състоят от плочи с канали в които са вбити нагевателите и се събират в пакети с гарнитури между тях (приличат на вафли :mhihi ) и не са само за вода, греят масла, горива и т.н.

Потребителски аватар
helikamov
Автомобил: TOYOTA AVENSIS
Двигател: 2WW 2017

Мнениеот helikamov » Чет 31 май 2018 16:50

До mely:
Как по-рано да кажа... След като пусна темата веднага се включих ... както и да е.
Чак сега Ви прочетох и пак ми е зор сега, но сабале правя клип и го пращам. С темп. на входяща и изходяща вода. На 1 и на 2 т.е. на 8Kw и на 12kW.
Зимата се къпахме 4 гъза без проблем. Сега сме само 2 щот чаветата излетяха. Никакъв проблем с температурата и дебита, но зимата на 2 - 12кВ. През останалото време е напълно достатъчно да се ползва на 1 - 8кВ.
За толкова време, нито котлени нито каквито и да е камъни /даже бъбречни/ са се обаждали.
Пак казвам, говоря за механичния модел и го ползвам само за баня без кухня.

Видеото утре.

Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”