Съвет за дограма

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
milmar
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: 1Z

Re: Съвет за дограма

Мнениеот milmar » Сря 06 юни 2018 15:19

Stivi написа:За влагата и мухъла са виновни други фактори, а не качествената дограмата :a045

Вината си е вина, но решението е проветряване, което е най-естественото. Има и други по-скъпи решения.
Дори и да няма други източници на влага, влагата отделена от хората, живущи в помещенията е достатъчна.

Пък и качествената дограма не е плътна, тъкмо обратното, има жалузи които се отварят и притварят автоматично и осъществяват обмен с външната среда!

Това ми попадна от раз, дори не съм го чел:
http://www.bezvlaga.com/aereco/nagnetatelni/

Потребителски аватар
FreeSoul
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот FreeSoul » Пон 11 юни 2018 22:39

Rehau отпада, много над бюджета ми е.

Добра цена за Aluplast ми дадоха и уж бил немски профила и като качество ок.

Най-евтин ми предлагат Hammer ,който май е рециклаж, но нз дали въобще ще усетя разлика спрямо по-скъпите

Потребителски аватар
milmar
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: 1Z

Мнениеот milmar » Вто 12 юни 2018 7:34

Профилът си е профил, но изработката и монтирането на самата дограма също са важни. И с най-качествените материали може да се направи некачествена дограма, дето не се затваря добре. При монтажа могат да я сложат накриво, да я деформират и т.н. Хубаво е да се направи от хора със знание и опит, колкото и да не изглежда сложно. Аз имам 1 прозорец с Veka и няколко прозореца друг немски профил, не помня какъв. Виждал съм и дограма с KMG. Единствените проблеми при KMG и немските винаги са били на база човешки фактор - изработка и монтаж.

Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”