smart home

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
VWGT
Автомобил:
Двигател:

Re: smart home

Мнениеот VWGT » Чет 20 сеп 2018 10:43

аз вчера я ъпдейтнах, ще проверя дали има опция за други езици.
Иначе regional settings трябва да са ти China, защото само така имаш достъп до всички датчици.
За европейския пазар официално изнасят само 4-5 неща и почти нищо, което да ти свърши работа.
Трябва да проверя как е с руски сетинги.

Потребителски аватар
milmar
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: 1Z

Мнениеот milmar » Вто 25 сеп 2018 12:14

Някакво развитие?
Вече са открити и повече от недостатъците сигурно :biggrin .

Последна промяна от milmar на Сря 26 сеп 2018 9:07, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
VWGT
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот VWGT » Вто 25 сеп 2018 14:58

Не говори на руски, мога да сменя само езика на апп-а и то става някъв микс м/у английски и руски.
Не съм сменял региона, защото пак трябва да инсталирам всичко наново, а вече няколко пъти го правя. След последният вече не мога да вържа бутона към алармата, дава ми постоянно някаква cloud грешка. За сега ползвам алармата през апп-а и чакам да пристигнат още датчици. Поръчал съм smoke detector, което ми се струва доста полезно. Следи за пушек и огън.

това може да ти е интересно
https://www.domoticz.com/wiki/Xiaomi_Gateway_(Aqara)#Adding_the_Xiaomi_Gateway_to_Domoticz
https://www.home-assistant.io/component ... omi_aqara/

да си допълня мнението, системата може да не е чаак толкова "умна" и раздвижена. Примерно това, как един датчик може да се ползва за различни сценарии нещо не мога да го подкарам ... или не го правя както трябва или просто не става...
Колега, като ти пристигнат нещата, пиши да да обменим опит и идеи :)

пак да си го допълня :)
подкарах и бутона и датчик да изпълнява различни сцеанарии. В момента съм забил на това, че ако ползвам обемния датчик да пали нощно време лампа, не мога да кажа на лампата след колко време да се самоизгаси.

Потребителски аватар
milmar
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: 1Z

Мнениеот milmar » Пон 22 окт 2018 11:15

И моят комплект пристигна преди 5-6 дни. Обаче нямам време за сега да се занимавам много с него. Само ще го включа днес да видя дали работи, че китаеца тропа да му потвърдя,ч е съм доволен от поръчката си.
....................

ПП след още 5-6 дни:

Много съм доволен. Ако не броим това, че в мобилното приложение някои текстове не се събират на един ред и скритото няма как да се прочете, и че някои неща са на китайски и още някакви дребни кусури, системата няма сериозни бъгове.
Освен, че успешно може да се ползва за охрана, много готино се съставят алгоритъмчета с разни условия, при които да има следствия - ако ...еди какво си се случи да ти прати съобщение на мобилния , да ти включи печката примерно ако навън е под 5 градуса примерно и едновременно вътре е под 18 и т.н. Имам датчици за врата, датчик за движение и безжичен бутон. Всичко работи безпроблемно.
Поръчах си още умен контакт, термометър и още датчици за врата и движение.
Но китайците правят един куп устройства пригодени за тази система - от камери и осветителни лампи до прахосмукачка, пералня и готварска печка :th_up .
Не са скъпи нещата, примерно един разумен комплект за занимания е около и по-скоро под $150.

Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”