Преместване на електромер

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Преместване на електромер

Мнениеот ssssl » Пет 21 сеп 2018 21:32


за мен по-важното е как да ги натисна ЧЕЗовците, по-бързо да ми преместят електромера.
От друга страна, автономна фотоволтаична станция, демек + акумулатори, за 20kWp излиза колкото една леко наджиджана RS3 :)
Инвестицията ще се изплати след около 20-25 г. , така че един ден децата и внуците може и да са ми благодарни :mhihi
За сега вариантът е монтиране на контролен електромер, от оторизирана фирма, и при най-малката разлика в показанията - тормоз на ЧЕЗ и евентуално КЗП




petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Преместване на електромер

Мнениеот petrushkov » Съб 22 сеп 2018 8:55


А без да се влиза във филм със акк. инвестицията се изплаща за 7 8 /акк. група вдига цената със 50%, и след няколко години се скапва/.
Контролен електромер е само за ваша информация,ЧЕЗ си отчитат по техния. Възможностите са : Жалба за кражба на електроенергия / Жалба за манипулиране на електромер / И Жалба че клиента е лишен от възможност да си следи показанията от легалния електромер. Това трябва да бъде подкрепено с извадка на потребените киловати, за годинка 2 назад.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Преместване на електромер

Мнениеот ssssl » Съб 22 сеп 2018 15:57


petrushkov написа:А без да се влиза във филм със акк. инвестицията се изплаща за 7 8 /акк. група вдига цената със 50%, и след няколко години се скапва/.
.

Извинявам се, ама това не го разбрах...


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Преместване на електромер

Мнениеот petrushkov » Съб 22 сеп 2018 17:41


Инвестицията за монтаж на фотосоларна инсталация се изплаща за 7/8/9 години (зависи на къде гледат скатовете на покрива и какъв е наклона на панелите) ,Ако инвестицията е по програма за развитие на малък и среден бизнес или за подпомагане на поизостаналите райони , нещата са по евтини (за клиента).
Монтаж на акумолаторна група повдига цената двойно. Забавното е че електроразпределителното дружество е длъжно да изкупува излишъка от електроенергия (събота и неделя например).
Има една уловка при панелите - товаче имаме инсталирани 20 к на покрива не означава че ще дават 100% от мощността през целия ден.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12753
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Преместване на електромер

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 22 сеп 2018 22:35


Колегата автор ще ме извини,но и двамата четем още един форум.
А там се споменава,че НЕК вече не изкупува зелена енергия.


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Преместване на електромер

Мнениеот petrushkov » Вто 25 сеп 2018 18:46


Извинете колеги за спама, явно аз работя на друга планета.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Преместване на електромер

Мнениеот ssssl » Чет 20 дек 2018 20:11


IMG_20181220_104625.jpg
Това е новото ми табло, но няма електромер. За целта трябва да се разходя до ЧЕЗ и да подам заявление за покупка на ток! Нищо че имам договор за присъединяване, който изтича на 25.12. Както се казва - "Няма такава държава".
Днес тръгнаха фотоволтаиците. 90 панела, с максимална мощност 28 kW. В днешната мъгла даваха 5.6 kW, при положение, че някои от панелите все още бяха покрити със сняг.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12753
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Преместване на електромер

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 20 дек 2018 20:16


Браво.
Договор?
Тия са ненормални.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], powerade и 29 госта