Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Мнениеот eng » Чет 20 сеп 2018 19:28


Колеги, спрял съм се на покупката за следващ телефон на тази машина от линка:
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/5 ... mi-a2-lite
Спечели ме основно дизайна,параметрите, това, че е модел 2018 и голямата батерия.И тъй, като по-предния ми телефон бе закупен на базата на мненията тук и бях супер доволен, сега отново пак бих се допитал до вашите мнения и съвети.
Като цяло ме интересува да има поне 3Гб рам и голяма батерия поне 3000мАч, това Ксиоми ги подминава дори. Цената също е много важна, не ме интересуват възможностите на камерата например или дали дисплея е 4 инча или 5 ( не съм фен на големите дисплеи), макар, че този е 5,84 инча. Гледам, че е и с последния Андроид ако има някакво значение.
Нещото , което само ме притеснява е, че на 2-3 места някъде по форумите срещнах мнения, че тези китайци не отговаряли реално на параметрите си, например ако е 4 Гб, работи като с 2 Гб, или че процесора не е с такава производителност, батерията например е 4000мАч, а реално отговаря на истински капацитет, като за 1800 мАч. Като цяло заслужава ли си покупката тази телефон за тези пари 350-400 лева.
Има ли нещо в този ценови клас, което да е гарантирано по-качествено и надеждно от това Ми?
В момента моя телефон работи и няма дефекти, но е вече на 3 години и например отваря вайбър за 10-на секунди, ако пък ми дотрябва да отворя от имейл някой pdf е цяло приключение - това с интернет от домашния рутет, не мобилните данни.
Много бих се радвал, ако има някой вече закупил телефона да сподели мнение за работата му. Основно го ползвам за мейли,таблици,pdf, и ютюб.
Перспективата е да ме изкара като този в момента -поне 3 години без да цикли и бави осезаемо.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Мнениеот VWGT » Чет 20 сеп 2018 21:05


Аз последната година доста техни неща си накупих и няма как да не похваля Xiaomi. Много прилична техника на още по-добри цени.
Моята слушалка е redmi 4x с 4gb ram, излезе ми около 250-280 лева преди около година. Работи безотказно! Батерията е 4000mah и при постоянна работа с телефона с включени wifi, 4g, gps, bluetooth държи точно 3 дни.
Операционната система е тяхна (MIUI) на базата на андроид. Ъпдейти пускат редовно, телефонът работи много стабилно. Докато си в нета или си отворил някоя програма или игра примерно, можеш да получаваш входящи обаждания и от двете карти без да си прекъсваш работата. Докато преднишния ми самсунг дуал сим беше ужасен в това отношение ... или те прекъсваше, или даваше, че си извън обхват. Сензорът за пръстов отпечатък работи безотказно, постоянно го ползвам. Има отделни антени за BT и WiFi. Поддържа OTG. По онова време препоръчваха чипсета на snapdragon, какъвто е и на твоя, живот и здраве. В колата го ползвам с магнитен холдер за таблото, не му пречи на батерията. Носи на падане, няколко пъти вече, без щети.
За тези пари съм много доволен.

Единственият му кусур, който аз му намирам, е камерата ... доста е посредствена ... да не кажа зле :)


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Мнениеот eng » Чет 20 сеп 2018 21:26


Благодаря за мнението колега, камерата е последното нещо, което ме интересува в един телефон.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Мнениеот Stivi » Чет 20 сеп 2018 23:29


Ето тук съм писал откъде взех същия-http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=67&t=476650 ,още е рано за генерални заключения,но това с неотговарящата памет и батерия може и да важи за някои нечувани китайци,не и за просперираща марка като Xiaomi :a045 Телефона както е видно от темата за покупката го имам от скоро,но първите ми впечатления са отлични,за 36ч работа /без много ровене в нета но с включени данни / батерията е паднала с 15% icon_idea Чува се перфектно /което е важно за един телефон/,снима идеално /новите двойни камери на марката са много по-добри от единичните на предишните модели/,изглежда много добре и така се усеща в ръката ! Модела е с чист Андроид а не с MIUI ,което за мен е по-добре,но ако държиш на MIUI си вземаш Redmi 6 Pro който е същия телефон но с MIUI от Xiaomi ! Казваш че размера на дисплея ти е без значение а пък работиш с мейли, PDF и таблици,това за мен на 4" /примерно/ дисплей ми изглежда като инквизиция. До онзи ден бях с 4,5" и ми се струваше приемливо,сега след тези 5,8 като погледнах стария телефон за да си сваля информацията ми се струваше ужасно малък :eek


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1053
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Мнениеот eng » Пет 21 сеп 2018 4:48


Мерси за инфото, ами с файловете се оправям и на 4,5 инча- та затова казвам, че не ми е такъв проблем екрана. Интересува ме да не забива, да не е бъгав и се надявам, това което е като параметри да отговаря на написаното в х-ките.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Мнениеот vinixxx » Нед 23 сеп 2018 10:47


В едно руско ревю в ютуб,казват,че поскърцва леко задния капак,вярно ли е?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Мнениеот Stivi » Нед 23 сеп 2018 16:03


vinixxx написа:В едно руско ревю в ютуб,казват,че поскърцва леко задния капак,вярно ли е?

Ко? Нйе !


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Мнениеот vinixxx » Нед 23 сеп 2018 20:00


10x


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Мнениеот mely » Сря 26 сеп 2018 17:04


Еквивалента ма този телефон който е с чист андроид или както Шаоми го кръстиха android one....e redmi 6 pro .Ансолютно същия телефон ,но с MIUI операционна система. Аз съм с Mi note 3 ....мнооого доволен ...и от камерата.

Последна промяна от mely на Сря 26 сеп 2018 18:58, променено общо 1 път.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Съвет за Xiaomi Mi A2 Lite

Мнениеот Mishonti » Сря 26 сеп 2018 17:41


mely написа:счист андроид или както Шаоми го крустиха android one..


Не са го кръстили Xiaomi, а Google. Xiaomi само го използват.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта