Кола с дистанционно (играчка)

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Кола с дистанционно (играчка)

Мнениеот MMX » Вто 07 май 2019 11:55


Ще купувам някаква RC количка като играчка уж за деца ама и за мен. Някой може ли да похвали конкретен модел? В повечето случаи след хвалбите хората добавят, че батерията бързо се изтощава, няма индикация за зареждане или като се повреди няма заместители. Ще ми се да не е еднодневка т.е. след 1-2 месеца да остане здрава на вид, но неработеща. Като цена грубо 100-200лв+. Ето някакъв ориентировъчен пример:

https://www.gearbest.com/r-c-cars/pp_009382064056.html




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Кола с дистанционно (играчка)

Мнениеот group® » Вто 16 фев 2021 1:17


От архива, ама само тази тема намерих за RC модели на коли.
Като гледам и интересът е голям ... :mhihi

Има ли някой с това хоби?

Аз сега изрових моята - 1:8 e-MTA Thunder Tiger, 4x4 :mhihi , brushless motor 2000 KV, monster truck. Голям звяр - 100+ км/ч.

Преди имах друг монстър 1:8 HPI Savage с нитро мотор, но минах на електричка по екологични съображения :Mr Green Fun . Всъщност нитрото ми беше голяма разправия - всяко каране ми костваше часове занимавка.
Продадох го и преди около 6г си взех електрото. Но на едно каране престърга нещо и я захвърлих някъде в мазето.

Сега я извадих, без много надежди, но се оказа, че само мотора се е разместил и не контактуват добре зъбчатките.
Другото чудо е, че батериите се държат - 6г. зарязани незнайно с какъв заряд Lipo :eek
Сега мисля да си поръчам още 2бр. (Тя е с 2х7.4V 5200MAH) и още едно зарядно.
Постегнах я, излъсках я и ще се кара.
Замислям се и дали да не я продам и да взема 1:16, че нещо ми се кара по-малко тръги. Още едно време си харесвах Traxxas Revo малкото зверче.
Ще видим...

Иначе съм имал и една TAMIYA 1:10 електричка, дрифтачка. Ама това беше преди 100г.

Та мисля да се върна към това яко хоби. Знам, че вече всичко лети, ама още не съм за дрон. Имах 2бр. евтинджоси и ги разбих :mrgreen Колите по са ми на сърце.
Някой друг?



Едит: избързах да се радвам - батериите удвоиха размерите си на 1вото каране :gruebel
Прикачени файлове
20210216_011136.jpg
20210216_004009.jpg



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Каспър и 41 госта