Неприятна миризма от мебели

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Неприятна миризма от мебели

Мнениеот niki_k » Вто 10 сеп 2019 6:34


Здравейте,колеги!Закупих мебели от ПДЧ на фирма "Ирим" за детска стая.Още с отварянето на кашоните ме лъхна една неприятна миризма/на химикали ли,не знам на какво/,както и да е,сглобихме ги,месец и половина от тогава,отварях прозорци/добре че детето не беше тук,че не знам как ще спи/,врати и до днес си има някаква остатъчна неприятна миризма.Дайте идеи с какво да ги бърша,чистя ,или има ли някакъв препарат за обезмирисване?




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот Bai Sando » Вто 10 сеп 2019 7:57


Така са си,у нас от един шкаф и нов паркет миришеше 2 месеца и лека полека се оправи.Пробвай да ги забършеш с препарат за мебели,но ме съмнява да се оправи.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12787
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 10 сеп 2019 19:32


Усещаш лепилото.
Лека полека ще изветрее.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот samo_pechka » Вто 10 сеп 2019 19:56


То ще изветрее, да, ще мине време, но пак ще има излъчване ( вредно ) дори и година след това.
Типично въобще в плоскостите за мебели, също и в така любимите ни "ламинати" за под се ползват масово лепила съдържащи формалдехид. Отделно в доста бои за стени, тапети, някои видове шпакловки, изолации , килими и т.н. и т.н...
Нещата се задълбочават при нагряване, и ако се спи на матрак с повишено съдържание на формалдехиди.


Потребителски аватар
shotik
Мнения: 349
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 21:07
Автомобил: Seat Cordoba Vario 2000
Двигател: ALM 1.6 MPI 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот shotik » Сря 11 сеп 2019 21:02


Миризма от цигари в колата се изчисти ,като в две кутии сипах едно пакетче 250 гр. мляно кафе, което пое миризмата .
Опитай с това, може би да помогне .


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9872
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот group® » Сря 11 сеп 2019 21:47


Прясно ПДЧ. Някъде бях чел, че 6 месеца съхне. Както каза колегата - токсично.
Проветрявайте често.
Затова мебели вече само от Икеа.


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот niki_k » Чет 12 сеп 2019 6:24


Благодаря за съветите,колеги!Някой е дал съвет на жена ми да опита с черен чай /потопяемите в чаша пакетчета/и да стоят 24 часа.Сега стаята мирише на чай,като ги махнем ще пиша има ли ефект.Това,че е отровно наистина е лошо,вече всичко е химия.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот MMX » Чет 12 сеп 2019 16:28


Това е нещо като заглушител на миризмата. А ако има отрова, тя продължава да си стои, но чаят я покрива като мирис. Така че е нещо като самозаблуда в стил мощен ароматизатор в градска тоалетна.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот buller » Чет 12 сеп 2019 19:10


Както са написали колегите - изсъхват плоскостите.
Лепилата, които се ползват са токсични (на хората не им пука особено), така че внимавайте.


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот Duke_BG » Вто 31 мар 2020 12:00


сложи една купичка с напоен парцал с оцет


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот brum » Вто 31 мар 2020 13:21


Постоянно проветряне. И никакви деца в тази стая. Ако бяха моите деца и това беше в тяхната стая щях да го изкарам от там.

Бих потърсил дали има правила и норми за мебелите и отделяните вредни вещества от тях. Най-вероятно има и този който ти ги е продал не ги е спазил.

Много пъти съм купувал фурнирани ПДЧ и МДФ плоскости и съм правил мебели от тях. До сега проблем с миризмите не е имало. Но пък и купувам сравнително качествен материал от читави търговци.


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот humanic » Пет 23 окт 2020 15:18


Това е карбамид-формалдехидната смола.
С нея слепят дървесните частици.


Потребителски аватар
Е.Димитров
Мнения: 95
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 6:07
Автомобил: Т5
Двигател: 7H
Местоположение: София/Пловдив

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот Е.Димитров » Чет 29 окт 2020 13:43


И аз да се включа,
намерете си уред за озон, озон генератор.
Пуска се в стаята (не трябва да има хора) за около 5-35 минути. Оставя се затворена стаята още час-два и после се проветрява хубаво.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот brum » Чет 29 окт 2020 17:00


Пробвано ли е това? Защото тези смоли са част от материала от който са изработени мебелите. И подозирам, че ще си миришат и ще тровят с години...


petkova87
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 18 окт 2021 13:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Неприятна миризма от мебели

Мнениеот petkova87 » Пон 18 окт 2021 15:26


!!! МЕБЕЛИ БОЯНОВ – БЯГАЙТЕ НАДАЛЕЧ !!!



Здравейте, бих искала да Ви споделя моя личен допир до тази фирма, за да предпазя и други хора да не бъдат измамени.

Приятели, ако някой от вас е имал пряк контакт с лицето Митко управител на фирма „ Боянов и син “ ООД или т.нар. „ Мебели Боянов „ с адрес с. Доброславци или същия му е предложил да му обзаведе апартамент или да му изработи някаква мебел – БЯГАЙТЕ НАДАЛЕЧ, а на тези, които вече са сключили договор с него – ЧЕСТИТО сигурно вече знаете за какво става на въпрос и че мебели НИКОГА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ!



През месец февруари тази година бях решила да поръчам обзавеждане за апартамента си. Търсех подходящ мебелист, който да може да изпълни поръчката.

В последствие видях, че мой комшия си прави и той обзавеждане по поръчка. Видях проекта му и ми хареса, каза, че от скоро е започнал да му го прави мебелист, който бил добър.

Срещнах се аз с мебелиста - Митко, който е и управител на фирма Боянов и син оод или т.нар. Мебели Боянов (НАЙ -ГОЛЯМАТА МИ ГРЕШКА)

Показахме му проектите ни и той ни каза - "такива проекти съм правил доста, няма да има никакъв проблем. За месец , месец и половина са готови"

Разбрахме се за цена и след 4-5 дена Митко дойде с договор за подписване. Договорът беше - 60% при подписване и останалата сума при завършен обект.

Попитах го - като подпишем сега договора нали ще ми издадеш фактура за платената сума , а той ми отговори - не се притеснявай, аз предпочитам да работя в кеш! Така работя и с твоя съсед и с всички...

Казах, ок.Подписахме ние договора , платих му 60% от сумата.

След 2 седмици започна да носи мебели. За 2-3 седмици донесе малко мебели и по едно време ми поиска още 20% от сумата, при което аз му казах - Митко тук няма донесени мебели за тези пари, донеси уговорените мебели и ще ти платя всичко както е по договор. При , което той ме увери, че повече от половината мебели са вече разкроени и се сглобяват в цеха му и до седмица ще бъдат монтирани. А сега имал много заявки да издава и затова помолил. Влезнах му в положение и му дадох още 20% т.е. вече 80% от сумата. И това ми беше най -голямат грешка.

От този момент лицето Митко си изключи телефона и никога повече не дойде!

Разбрах, че съм била мамена през цялото време. Отидох при комшията и при него се оказа същия случай...

В последствие разбрах, че има и много други хора, които са били излъгани, чакали напразно с месеци и постоянни обещания.



Приятели, дайте съвети какво да правя , какви действия да предприема?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта