Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот stefan4o » Чет 13 апр 2023 19:48


Решили сме с колегата (той даде идея де) да си вземем 40-волтови винтоверти на Макита. Разгледах на няколко места и си харесах модел(и), но не зная, каква е разликата межу тях, защото по-скъпият е почти два пъти отгоре.
Става дума за следните:
https://www.ebay.de/itm/124325567225?ep ... R7rE-I_vYQ

и този:
https://www.ebay.de/itm/266213697672?ep ... ION_MODULE
Опитвам се да разбера, къде и каква е точно разликата между тази една буква. И двата са оборудвани с еднакви добавки - по две батерии, куфар и зарядно.
На мен лично никак не ми допада това, че се регулира силата с бутон, а не механично (като на по-ниския им клас). Някой има ли преки впечатления от някой от двата модела, които съм дал на линковете? На рекламни клипчета са много яки.




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 13 апр 2023 19:55


Единия е безчетков ...по-скъпия

Друго което е различно по-евтиния е с 2,5 Ah батерия по-скъпия с 4 Аh

Последна промяна от Ивайло Димов на Чет 13 апр 2023 20:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот stefan4o » Чет 13 апр 2023 19:58


Тук пише, че и GD моделът е безчетков. А сега де :screwy
https://www.onlinemashini.bg/profesiona ... -xgt/58869
Забележи разликата в цената - в ебай е около 700лв, тук е 1200 :eek
Че има разлика - има, но не мога да разбера, каква е тя. Имаше някой колега от форума, който се занимаваше с такива продукти, ама кой беше... Дано види темата. Че съм на път да натисна бутона за покупка :11


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7656
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот goppa » Пет 14 апр 2023 5:54


Доколкото разбрах по-скъпият има повече степени на съединителя и изключва ако забие свредлото за да не ти чупи китките. Иначе като мотори са еднакви .


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот stefan4o » Пет 14 апр 2023 6:18


Благодарско, Гопе. За батериите колегата е прав - по-евтиният идва с 2.5аЧ батерии.
Имам и друго питане - търся си раница за инструменти, че куфарът ми отесня. Колегата има някаква, в която събира целия си антураж, аз обаче с тоя куфар... предпочитам на гръб... Разгледах разни предложения на Milwakee и други подобни, но ми се струват малки като обем... :eek Може и да бъркам, ама така си мисля. Някой ако удари рамо и за избор на хубава раница - ще съм благодарен. :beer
Тук пише, че и по-евтиният я има тази екстра със спирането на ел мотора, когато свредлото се запецне:
https://www.ebay.de/itm/334596028337?ep ... R4SpjuDvYQ
Степените му са пак толкоз 41 към 21 на по-високата скорост... :gruebel
Ето един цитат от обява за серията, към която спадат и двете модификации:
HP001G USER BENEFITS

Brushless motor
Forward / reverse rotation
Single sleeve keyless chuck allows for easy bit installation/removal by one hand
Electric brake
2 mechanical gears
Variable speed control by trigger
LED job light
Active Feedback Sensing Technology (AFT): Shuts down the tool to protect the user if the rotation speed suddenly slows down
Electronic clutch
Digital display for visual confirmation of selected torque
Excellent performance in continuous heavy duty applications


Как седи въпросът с гаранцията - международна ли е? Т.е. ако ги закупим от немското Ебай-примерно проблем ли би било?


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот ZEDYCUS » Пет 14 апр 2023 6:39


За 40 волтовата серия на макита не мога да помогна, не съм чел нищо карам си на 18 волтовата. Не ми липсва нито мощност нито издръжливот на батериите, а съм задълбал и имам няколко различни уреда от серията. Но за раницата да дам моите две стинки. Не ти трябва раница, а куфар или сак за инструменти, но на колела. Ако се замислиш, дали е куфар дали е раница все ги носиш дори и на гръб, а сака или куфара с колела го влачиш, вдигаш много по малка тежест при това. 6 години бях монтажник по обекти и в началото носих инструментите с обикновени куфари и чанти, като минах на такива с колела се родих. За уредите които не се събират в сака, една платформичка с 4 колелца помага също. :th_up
Гаранция на макита от вън немския ибей не важи в БГ, имам няколко машини и батерии купувани от там, но пък никога не съм имал проблеми. За разлика от батерии купувани от бг. :beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот stefan4o » Пет 14 апр 2023 7:12


Мерси за коментара, колега.
А гаранцията не е ли международна? Помня, че поръчвах на мой колега преди доста време и мисля, че се регистрира нещо си там, или немеца му даде гаранция...
Раницата се носи на гръб и не си товаря ръката. Почти 15г. съм мъкнал куфари на работа и зная, какво е (сега пак мъкна, ама за себе си, така да се каже :icon_lol ). :no :no :no Затова раницата, според мен, би ми било най-добрият вариант. Защото не съм толкова як, така да се каже :mhihi Колегата не го бърка, той е като робокоп, въпреки това и на него му е по-лесно с раницата. Мислил съм и за сак, видях добри варианти. Ще го помисля и това, той може и през рамо да се носи. което пак си е от полза.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот Кайзен » Пет 14 апр 2023 7:17


Серията на Makita HP001G използва един и същ ударен винтоверт, разликата при окомплектовката на сетовете е в батериите и зарядните.

В случая:
HP001GM201(RM2J): Rapid Charger (DC40RA), 2 x 40Vmax – 4.0Ah Batteries (BL4040), Makpac
HP001GD201(RD2J): Rapid Charger (DC40RA), 2 x 40Vmax – 2.5Ah Batteries (BL4025), Makpac


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот stefan4o » Пет 14 апр 2023 8:26


Благодаря и на теб. С гаранцията запознат ли си? Немецът не ми е отговорил още :icon_sad


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот Кайзен » Пет 14 апр 2023 8:43


https://www.makitatools.com/service/warranty
https://warranty.makita.eu/pub/select_lang.php
Бих попитал Макита България, дали ако си регистрирам техниката в България, то те биха поели гаранцията.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот stefan4o » Пет 14 апр 2023 8:48


Благодаря ти много за включването, ще им звънна другата седмица да ги попитам. :bowdown :bowdown
Имах идея да го направя, но след като ме съветваш - значи е наистина верен подход.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот stefan4o » Пет 20 окт 2023 18:03


Темата излезе отново на дневен ред.
Звънях да питам Макита - България - не признават гаранция. Така или иначе съм харесал вече комплект от немски онлайн-магазин.
Някой колега имаме ли живущ в Германия, който да ми го препрати насам - към България? И ако да - срещу какво би ми свършил тази услуга?


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Ударен винтоверт Макита - разлики между два модела

Мнениеот ZEDYCUS » Пет 20 окт 2023 20:36


Има няколко бг фирми които внасят от Германия и Англия. Едната Габко другата Габиели. Даваш техен адрес в ибея и те ти го препращат в България в техен склад(ако в града където си нямат офис ти го пращат с еконт)
Прочети на сайтовете им и ще ти се изясни. Нямал съм проблеми и с двете фирми при поръчки от вън. Цената е 3лв на кг от Германия.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 255 госта