Ремонт фурна за вграждане Тека

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ремонт фурна за вграждане Тека

Мнениеот milmar » Вто 13 фев 2024 10:39


4 години са супер кратко време за да се предаде така една фурна. Не мога да си обясня как е станало толкова бързо.
Ремонтът се е получлил чудесно. Няма как парче допълнителна ламарина в ъгъла да промени към лошо работата на фурната. Това да не е конвертор за сателитна антена, малко бутнеш и спира да работи :-) .
Вратата трбява задължително да се оставя отворена след употреба. Не съм съгласен, че само автоматична работата на вентилатора след употреба (на фурни, които имат такава функция)ще помогне много. Вратата трябва да е отворена, защото се създава поток: студен и сух въздух влиза през втарата, а после излиза през вентилационните отвори в задния горен край на фурната. При затворена врата ефекта ще е несравнимо по-слаб.




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Ремонт фурна за вграждане Тека

Мнениеот fur1ous » Вто 13 фев 2024 10:54


milmar написа:4 години са супер кратко време за да се предаде така една фурна. Не мога да си обясня как е станало толкова бързо.


Аз ще ти кажа как, една от приличните е миене с твърде агресивни препарати

milmar написа:Вратата трбява задължително да се оставя отворена след употреба. Не съм съгласен, че само автоматична работата на вентилатора след употреба (на фурни, които имат такава функция)ще помогне много. Вратата трябва да е отворена, защото се създава поток: студен и сух въздух влиза през втарата, а после излиза през вентилационните отвори в задния горен край на фурната. При затворена врата ефекта ще е несравнимо по-слаб.



Аз не съм съгласен, вкъщи фурната е висок клас AEG с тази автоматична функция на вентилатора. Купувана 2008г. до ден днешен никога не сме оставяли вратата отворена.
Фурната си работи, никога не е ремонтирана, ползва се всекидневно (с изключение на първите си 5 години в които се ползваше по рядко)


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ремонт фурна за вграждане Тека

Мнениеот milmar » Вто 13 фев 2024 11:02


fur1ous написа:.....
Аз не съм съгласен, ...

С кое :eek ? Или по принцип :smile . Както и да е.
Аз казах, че с отворена врата ефектът ще е много по-добър, дори в такъв случай, аргументирах се!


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Ремонт фурна за вграждане Тека

Мнениеот fur1ous » Вто 13 фев 2024 11:05


С това,че вратата трябва да се оставя отворена. Достатъчно е ако вентилатора на фурната продължи да работи известно време след като тя е изключена.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Ремонт фурна за вграждане Тека

Мнениеот thanis » Вто 13 фев 2024 11:25


Проблема е, че дренажите на новите фурни с прекалено малки и лесно се запушват. Съвета да се оставя открехната фурна не е лош сам по себе си. Няма да навреди. Твоето AEG надали е с 1-2мм дренажче.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mrsch66 и 205 госта