Соларни LED лампи за двор

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Соларни LED лампи за двор

Мнениеот Pichaga » Чет 08 фев 2024 22:00


:death Трябва да взема за дворна осветеност около 50/60 метра лампи. Предпочитам да са соларни и лед разбира се. Замаях се от оферти от 20 та до 120 лева от 500 вата, та до 2000 вата.
Някой ако е купувал, доволен, моля нека сподели. Издръжливи ли са, достатъчно ли е слънцето да поддържа заряда в батериите или за нищо не стават и да се мятам на лед на ток :bowdown




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот thanis » Чет 08 фев 2024 22:15


Ами преди много време взехме за двора LED соларни лампи буквално почти най-базовите от практикер и реално погледнато вечер при нулева светлина си осветяват достатъчно, за да можеш да виждаш пътеката. Много зависи какви очаквания имаш. Аз лично много скъпи не бих препоръчал.

Ако очакваш да свети като крушка с 60W, никакъв шанс. Задължително трябва да имат пълен достъп до слънчева светлина през деня. Ако ще се слагат под/около дървета ще е тегаво. Както и ако има навес, който да им прави сянка през деня.

Пробвай с най-евтините или почти най-евтините които намериш, даже може и директно от али експрес и прецени от там колко интензивни ти трябват.


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот ZEDYCUS » Чет 08 фев 2024 23:00


На вилата съм монтирал 5 соларни лампи взимани от Пловдивския Руски пазар- чисти китайчета- по 20 вата са. Осветявам 2 порти, пътека към външна чешма и двора около къщата, че при нас уличното осветление отдавна не работи по стълбовете. Доволно осветяват при засичане, а иначе светят на 30 %, но пак се вижда. Цени около 40 в началото, последните по около 25лв . Първите са вече на 4 години, без проблем си светкат и гаснат целогодишно, не ги спирам въпреки че имат дистанционно. Подобни на тея от линка - https://www.alo.bg/6156860#fb_open
Тази от снимката дори , не е насочена изцяло към слънцето , а се осветява след около 14 часа докато залезе слънцето и издържа по цяла вечер.
Прикачени файлове
viber_image_2024-02-08_22-57-37-491.jpg


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот kris11 » Пет 09 фев 2024 10:09


@ " https://www.alo.bg/6156860#fb_open
тази ще е интересна за изкормване и вземане на батерията и упгрейт на акумулаторна пръскачка :screwy

Последна промяна от kris11 на Нед 11 фев 2024 15:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот nii » Пет 09 фев 2024 14:07


Нали не вярваш че лампа за 25лв е с 18аЧ акумулатор???


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот thanis » Пет 09 фев 2024 14:32


https://keouled.en.made-in-china.com/pr ... Light.html

Ето го производителя. Това реално е 40W лампата с тази цена, но той си прави и 20-ката. В Емаг е по 40-50лв. 20W Т.е. тези за 25 лв са или "крадени" или някой се е набутал и иска да ги разкара.

Пак казвам - към автора трябва много хубаво да прецени какъв краен резултат гони. Ако ще е да е лека светлина, която да не дразни и блести, няма нужда от големи ватове.

https://praktiker.bg/bg/Solarni-lampi/S ... X/p/436650 - една/две такива да си вземе и от там да прецени колко светло ти трябва ако ще осветяваш пътека примерно. Ако ти трябва истинска силна ярка осветеност за цялото пространство, трябва да ни насочиш какво искаш висок lumen, висока candela или и двете.

Също така, имаш ли паразитна осветеност. Т.е. в града е едно на балкана е друга бира.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот Pichaga » Пет 09 фев 2024 18:34


в град е, има улично осветление, но дворът е тъмен. Идеята е не само да осветява пътечки, а да дава и светлина в тъмните ъгли


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот thanis » Пет 09 фев 2024 20:12


При тези обстоятелства, май по-добре се откажи от солара и си прекарай нормално LED осветление. Ще ти трябват минимум 30W на лампа и вече по твоя преценка, колко броя за осветеност, ако си на солар, а там вече цената на бройка се вдига доста. Трябва да мислиш за потенциалните проблеми от влагата, ако изгори няма смяна само на LED-а. Нормалното осветление ще е малко хаос с окабеляването, но поне ще е по-лесно за обслужване и решаване на проблеми.

Да дадеш дори и 200лв на лампа и да изгори след 18 месеца - сам прецени дали си заслужава. За фоново осветление, акценти и насока само в пътечките LED солар-а е чудесен, защото не излиза много на лампа (до 20тина лева) и не се разчита на тази светлина. Солара също е хубав за места, където просто няма достъп до електрозахранването.

Ако някъде можеш да намериш голям търговец с реална гаранция над 24месеца - може да пробваш. Но от всичките китайци със съмнително качество и нулева гаранция и онлайн магазини, дето е ходене по мъките, не бих пробвал за твоите нужди.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот dontaskdontsay » Пет 09 фев 2024 21:59


Преди 5г. си взех едни от Джъмбо. След като ги разглобявах няколко пъти вече съм доволен. Наложи се да ги отварям за да затискам отворите през който се просмуква вода.След като са силиконирани изцяло , спокойно мога да кажа че са с защита ip67 :Mr Green Fun
Но като цяло със соларите ще осветяваш колкото да виждаш къде ходиш. Няма да става за четене на книги под тях :th_up особено пък зимата.
Ако са на открито то тогава не ги монтирай много високо за да можеш да чистиш снега от тях. Ако върху тях има сняг, то те ще изкарат 2 максимум 3 дни без зареждане!
При мен кучетата активират лампите почти постоянно и понякога зимата остават без заряд.

Обаче ако искаш да са ти осветени всички ъгли в двора то тогава по добре си пусни кабели и забрави за соларите :beer


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6154
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот ktamen » Съб 10 фев 2024 0:23


thanis написа:https://keouled.en.made-in-china.com/product/bjmxhyzvCWVT/China-Guangzhou-Keou-Motion-Sensor-Power-Energy-Intelligent-Integrated-All-in-One-40W-LED-Solar-Street-Light.html

Ето го производителя. Това реално е 40W лампата с тази цена, но той си прави и 20-ката. В Емаг е по 40-50лв. 20W Т.е. тези за 25 лв са или "крадени" или някой се е набутал и иска да ги разкара.

.

Тези за 25лв са откровена измама.
40 ватовата лампа от твоя линк изглежда нормална и истинска и е с 12 пъти по-малък акумулатор от 20 ватовата лампа на Крис. Демек в обявата на Крис лъжат като бг политик по БТВто на културата.

Ако си я купиш и отвориш, вътре ще намериш 30 пъти по-малка батерия от обявеното. И батерията им няма да стане за пръскачка.
Аз бих прекарал кабели за 36В или 48В с адекватни бушони. И ще сложа най-евтините ламби. Примерно 12Волтови лунички, свързани по няколко последователно за да удисат на напрежението. Или обикновени 230волтови крушки с изкормени драйвери. Или такива соларни щуротии захранени с кабел и с отрязани батерии и фотоелементи.
Смисълът от такова ниско напрежение е, че кабелите могат да се заровят на 10см и няма да е страшно, ако някой ги пререже с лопата или нещо се наводни.
230Волтово опроводяване би било 20 пъти по-скъпо.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот Pichaga » Съб 10 фев 2024 17:58


мерси момчета, идеята е да не е на ток, поради ненужни финанси


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот joro_kem » Съб 10 фев 2024 18:44


погледни тази фирма: https://2r-bg.com/product/avtonomen-sol ... l-2r-rp-50
купувал съм доста неща от тях. не лъжат в описанията и си спазват гаранционните условия.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот kris11 » Нед 11 фев 2024 15:58


ktamen написа:....Тези за 25лв са откровена измама.
40 ватовата лампа от твоя линк изглежда нормална и истинска и е с 12 пъти по-малък акумулатор от 20 ватовата лампа на Крис. Демек в обявата на Крис лъжат като бг политик по БТВто на културата.


Линка не е мой , а на ZEDYCUS . Моя беше коментара, че с цитираната батерия ще е подходяща за пръскачка.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот MamaMy » Нед 11 фев 2024 18:56


dontaskdontsay написа:...Наложи се да ги отварям за да затискам отворите през който се просмуква вода.След като са силиконирани изцяло , спокойно мога да кажа че са с защита ip67 :Mr Green Fun

+1
Един приятел ми донесе една от неговите, че не свети. Оказа се, че точно под оставения нарочно според мен отвор се намира батерията която беше изгнила от влязлата вода. След подмяна с 6000мАч батерия от лаптоп лампата си работи безгрижно. Държи около седмица нон стоп светене на тъмно. Оригиналната батерия е 1200мАч. :mhihi
Прикачени файлове
Клипборд01.jpg
Клипборд01.jpg (58.7 KиБ) Видяна 1197 пъти


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Соларни LED лампи за двор

Мнениеот milmar » Вто 13 фев 2024 10:19


Аз лично за село си взех 2 подобни на разглежданите тук (от битака в Кубрат, нови :-) ) и по отношение на батериите съм доволен. Обече и двата (различни) модела имаха проблем с чувствителността на сензора за движение и се наложи да им правя корекции по платчиците.
Другия основен проблем естествено е, че те трябва да са на открито и трябва поне малко да се съобрази посоката на слънцето, фотоволтаика да е в посока долу-горе на ЮГ и да има наклон 20-40 градуса.
След това реших, че е по-добре да имам един по-голям фотоволтаик с акумулатор и да си захраня жично осветление, там където имам нужда, включително и в помещения. Така имам само едно нещо, на което да намеря място, което не се засечва от дърво или сграда, да му направя окачване и да го насоча точно в определена посока. Аз използвам 12V 30W фотоволтаик с контролер и оловен акумулатор ... май 40Ah нещо такова. Зимата волтаика има реално 5-6 часа, през които генерира средно по 10-15 W, но стига. Имам общо 5-6 лампи (по 7-8W), някои със сензор, други - с ключ. Имам една лампа, която си свети цяла нощ (когато съм там), на ключ.
Контролер, фотоволтаик, сензори - от Алито. Лампи- или от Али и после модифицирани с нови LED, драйвер и оглаждане, защото "оригиналните" изгарят за седмица, или модофицирани с нови LED и драйвери стари 220V LED лампи с хубав радиатор (такива вече не се продават).

Като вложени пари и ефективност, това не може да се изплати от икономията на ток. Аз имах нужда най-вече от резервно осветлене, че често спира тока, а и заради спорта :icon_lol .



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 214 госта