Питане за UTILIZACION

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Питане за UTILIZACION

Мнениеот S_T_I_N_G » Сря 13 мар 2024 14:46


Здравейте купих си нов компутар стария ми беше на 6-7 години :)
Новия съответно е като космически кораб поне за мен :)
Като пусна по тейки игри нали ме притиснява понеже не знам кое е норламно и кое не в тези параметри които съм качил като снимка.
Това ок ли е като utilizacion ?
Като градоси лойто показва
Това utilizacion ако е на 100% трябва ли да се притиснявам ?
Признавам си както са на снимката показателите докато съм пуснал игра която предполагам е по тежка и се натоварва идеята ми да търся по слаби игри или просто новите неща са на този принцип ?
КАто духалка си бълва топлина :)
Прикачени файлове
ok.jpg




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Питане за UTILIZACION

Мнениеот thanis » Сря 13 мар 2024 15:22


Колега, дано правописа е от еуфорията по новия компютър.

По въпросите ти:

Нормално е да виждаш 99% Utilization 100% за някакви минимални секунди е окей - ако постоянно е 100% не е окей.

Температурите изглеждат ОК - за всяка игра ще е различно така или иначе. Температурите не до малка степен се влияят от кутията и каква конфигурация на вентилатори си направил + качеството на картата, а не просто модела.

Топлото ако ти е проблем и искаш да го намаляваш, трябва да undervolt-ваш. Ако не ти е драма топлото - не пипай нищо.

Всяка игра ще натоварва различно картата, принципно се надявам да имаш поне 700-800W захранване от читав производител за твоята конфигурация. Също така за SSD e силно препоръчително, ако си само с 1 диск да е някакво с DRAM, а не от евтините.

Като цяло си избрал добри компоненти и не трябва да се притесняваш. Обръщам ти внимание, че Ryzen Master няма сам да си инсталира ъпдейтите и трябва периодично да проверяваш и да цъкаш install (той ще ги следи и ще ги дърпа, но няма сам да ги стартира. В началния екран в дясно горе ще ти светне зелен бутон install)

Компютъра ти е достатъчен да си играеш каквото искаш на макс на 1080p и 1440p. Вече за 4к на най-новите и тежки игри просто не очаквай FPS над 100 без FSR.

Всичко ще ти тръгва сега и за близките 5 години, не го мисли и се наслаждавай.


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Питане за UTILIZACION

Мнениеот S_T_I_N_G » Сря 13 мар 2024 15:45


Ето пускам играта и директно скача почти на 99% и прави малки колебания 95-99%
Какво да правя или какви съвети ще ме посъветваш как да постъпя да търся ли фирмата от която съм купил компютъра и има ли проблем ?
ето преди малко пуснах играта и сега докато пиша качвам 2 снимки .
А за параметрите на компютъра мога да ти ги напиша ако искаш или фирма и да не стане че правя реклама за това :)
Тествал съм като игри :
Alan Wake 2
GTI 5 стори мода
Red Dead Redemption 2
На всички м идава 99%
А Red Dead Redemption 2 съм го играл на стария ми комп който е на 6 години демек новия да се натоварва така и за това питам . И
Прикачени файлове
ok1.jpg
ok2.jpg


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Питане за UTILIZACION

Мнениеот thanis » Сря 13 мар 2024 16:09


Не ме разбра, 99% e нормално и не трябва да те притеснява. Независимо дали пускаш стара, нова, тежка, слаба игра - 99% е окей.

Ако имаш 100% за дълго време, тогава е вече повод за притеснение.

Обръщам ти внимание, че когато пуснеш компютъра и видиш температури и примерно играеш 2-3-4 часа е нормално да са една идея по-високи. Също така съветвам да не държиш кутията на земята, особено ако имаш килим в стаята. Дори и на 10тина сантиметра да можеш да я вдигнеш, ще подобриш въздушния поток.


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Питане за UTILIZACION

Мнениеот S_T_I_N_G » Сря 13 мар 2024 16:12


А да не съм те разбрал ами добре супер доверявам ти се.
Да на земята е на ламинат но не е проблем мога и да я повдигна добра идея :)
100% не ми е дало моя грешка 99% значи вече съм по спокоен :) благодаря много за съветите колега :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 203 госта