И аз имам проблемче с PCто

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Вто 31 май 2005 23:03


малиииии аз с тоя правец Mr Green Fun каде съм тръгнал
леле майко




Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Вто 31 май 2005 23:18


Jerom 100% проблемите са от захранването.Имал съм подобни на твоя случайи.Масовите АТХ захранвания които са маркирани като 300Вт. имат между 60~80% от тази мощност.Отделно поради "блестящата китайска инженерна мисъл" вътре липсват цели групи елементи,което намалява ценато за сметка на качеството :cry:

Ако ползваш по 2 device на IDE канал или ако имаш RAID ili SATA контролер,задължително "яко" качественно захранване като товаработи перфектно и излиза около 60 лева

Ако ползваш по 1 device на IDE канал и нямаш RAID ili SATA контролер слагай товаработи перфектно и излиза около 27~30 лева -- Монтирал сам над 200бр.!!!

Enjoy! :D


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Вто 31 май 2005 23:28


Значи ще слагам първото... :)
Благодарско на всички! :D


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Вто 31 май 2005 23:52


tyo написа:Ако ползваш по 2 device на IDE канал или ако имаш RAID ili SATA контролер,задължително "яко" качественно захранване


колега, ти ще изкараш тези IDE устройства бойлери още малко ... най-много W трябват за CPU и GPU - останалите чарколяци се събират в 50W-100W общо

Всички тези "по-яки" захранвания, които препоръчваш, имат просто допълнителни екстри, а не че са "по-яки".


П.П. Не се заяждам, но аз съм продал поне 500 JNC кутии/захранвания и нямам ядове


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Сря 01 юни 2005 2:26


musura написа:колега, ти ще изкараш тези IDE устройства бойлери още малко ... най-много W трябват за CPU и GPU - останалите чарколяци се събират в 50W-100W общо


колега,ти ще изкараш тези CPU и GPU устройства бойлери още малко .....най-много W трябват за големите HDD-та

ПРИМЕР

Processor AMD Athlon XP 3000+ 1,65 В --> 92,6 Вт
MB Socket A -- > 23,50 Вт
DDR 333/400 (128-Мбайт DDR-DIMM) --> 40,00 Вт
графична карта AGP --> 29,80 Вт
твърд диск IDE --> 112,00 Вт

П.П. Не се заяждам, но вземи един калкулатор попрочети какво пише
по HDD-та и малко посмятай :wink:

П.П. а если жёсткий диски четире? :wink:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Сря 01 юни 2005 8:26


tyo написа:графична карта AGP --> 29,80 Вт
твърд диск IDE --> 112,00 Вт


Колега, незнам как ги смяташ тези ватове на HDD, но нормален диск няма над 10-15W, провери ако не вярваш. Помисли реално, дали ако свържеш 3 IDE устройства на 200W захранване примерно, компютъра ше спре да работи? (много от марковите компове са с 150-200W захранвания- новите имам впредвид)

Тази видео карта която си посочил 29.80W ? TNT2 или 6800GT?


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Сря 01 юни 2005 8:33


musura написа:....Колега, незнам как ги смяташ....


Колега,аз нищо не смятам! То си има специалисти да ги смятат
http://www.thg.ru/howto/20040126/power_supplies-01.html :wink:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Сря 01 юни 2005 8:41


явно и в чужбина някой хора не са ходили на училище редовно ... какво да кажа повече - 5V*0.5A + 12V*2A = 112W - щoм казват младежите може и така да е, нищо, че според науката е 25W


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Сря 01 юни 2005 8:51


musura написа:явно и в чужбина някой хора не са ходили на училище редовно ... какво да кажа повече - 5V*0.5A + 12V*2A = 112W - щoм казват младежите може и така да е, нищо, че според науката е 25W


Колега ако съм на теб правя един хардуерен портал,удрям в земята

Изображение

Чувал съм че имат "дебели" спонсори :wink:


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Сря 01 юни 2005 9:06


Ей сладури /tyo, musura/ май никой не прочете в http://www.thg.ru/howto/20040126/power_supplies-01.html следното:
Жёсткий диск IDE 0,80A 2,00A 4 112,00 Вт
забележете 4-ката, демек 112 вата е за 4 диска, демек 28 Вт за едно HDD e съвсем нормално.
Така че не се впрягайте толкова.


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Сря 01 юни 2005 9:26


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Сря 01 юни 2005 9:32


Значи не искам да се заяждам НО НАЙ-МНОГО ВАТОВЕ НЕ ОТИВАТ ЗА ГОЛЕМИТЕ ХАРДОВЕ...... ето примерчета.... взимам един хард в случея :

Maxtor 6Y060L0 (60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) хората на него са си написали че консумира .... +5Волта 670 мА и +12 Волта 960 мА взимаме един калкулатор сега и смятаме следното 5 * 0.67 + 12 * 960 = 14.87 Watt елементарна сметка и отговаряща на вашите спорове :))))

Excelsto Technology J68 SCSI Disk Device (76 GB) още по нов модел :) при него консумацията е дори по-малка (Serial ATA) +5Волта 500мА и +12Волта 700мА

5*0.5 + 12*0.7 = 10.9 Вата ....

CD тата харчат малко повече около 20 Вата ... лан карти около 5 .... най-много видео картите, дъната и процесорите ....... SCSI хардовете харчат също повече....

Относно случея ...... Важно е дали харда който издава страния звък работи стабилно на друг компютър ... този звук в зависимост от силата му и звученето му значи обикновенно две неща :) първото представлява звука като при включване от компютър или лек звук "ЦЪК" като след леко забавяне (може и да не се усети) работата продължава и всички са доволни........ Това е калиблиране на главите и не е опасно .....

Второто .... харда издава силен звук ЧИНГ ....... след това може да последва опит за калиблиране, но в повечето случей следва зависване на машината. ТОВА значи още повече ако харда не работи на друг компютър че този хард е пътник и дори вече може да е късно да се спасява информация по конвенционален начин ....... Ако на друг компютър това не се получава значи проблема е друг ......

P.S следете S.M.A.R.T диагностиката и си я пуснете от BIOS .....


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Сря 01 юни 2005 12:56


musura братче, от мен да знаеш, че идея си нямаш от захранвания. А по-голям боклук от JNC трудно ще намериш, ако и у нас да е пълно с евтини китайски шитни. И то по вина на такива продавачи като твоя милост, които в името на печалбата слагат подобни бомби със закъснител на незапознатите с материята хора, идващи да си купят къмпютър от тях.
Мога да напиша цяла статия по въпроса, но няма смисъл, тъй като други преди мене вече са го сторили.

Ето линкове за заинтересованите:

http://hardwarebg.com/reviews.php?read=22

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=21656

http://www.comexgroup.com/forums/index. ... 38ac89747f

тези са достатъчни, вътре има един куп други препратки


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Сря 01 юни 2005 13:43


Miki написа:И то по вина на такива продавачи като твоя милост, които в името на печалбата слагат подобни бомби със закъснител на незапознатите с материята хора, идващи да си купят къмпютър от тях.
Мога да напиша цяла статия по въпроса, но няма смисъл, тъй като други преди мене вече са го сторили.


Разбирам от захранвания точно колкото ми е нужно, предполагам, че и аз съм виновен, че масово се продават евтини неща, а не качествени ?! Сигурно не си забелязал, че почти всяка фирма наред с "китайските" продава и други захранвания. Ценовата ни листа е над 1200 артикула и повярвай ми, по-голямата част от тях са "маркови" стоки. За съжаление, не съм аз човека който опеделя нивото на пазара в БГ за каквато и да е стока, включително и захранващи блокове за компютри.
Във всяка една област масово се продават боклуци - битова електрника, бяла техника, автомобили, хранителни стоки и т.н.
Кой е виновен примерно, когато си купиш кренвирши за 2лв/кг. от Билла и после с учудване установиш, че са боклук? Търговеца или купувача? При цена от 8-10лв/кг на месото кой разумен човек би предположил, че е възможно да се произведе 1кг. месен продукт на цена 2лв?!
Същото е и с всички останали стоки - има захранване за 20 лв. има и за 200лв.? Достатъчно е да видиш само външният вид и разликата в цената, за да предположиш, че има защо да има разлика, но какъв процент от хората избират "марковото" ?

Нима с автомобилите не е същото положение? Ако можем да си позволим хубав нов автомобил, дали щяхме да караме старите кошници на Европа? Но деиствителността ни принуждава да правим компромиси между цена и качество, за да имаме все пак автомобил.

Препоръчах JNC на колегата, защото това е най-доброто от дванадесет доларовите захранвания на пазара, а не защото е най-доброто.


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Сря 01 юни 2005 13:59


Не искам да влизам в спорове. Достатъчно ги има и в www.hardwarebg.com/forum - това, наред с нашия форум ми е "сутрешния вестник" дето се вика.
Обаче не трябваше да му препоръчваш JNC - от трън, та на глог. Колегата вече си има "бомба" в компютъра, друга не му трябва. А и Codegen е малко по-добро заранване, в сравнение с JNC :wink:
Аз лично не бих си сложил захранване от "дванадесет доларовите" да ми храни компютър за 500, пък който каквото иска да си слага. После в един момент като изреве на умряло ще ме разбере, ама за съжаление ще е късно.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 103 госта