Водоструйка или домашна автомивка...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kris11 » Пон 08 авг 2016 9:46


Spas написа:Щом е Parkside, значи е от LIDL. Търси си нова от там, имаше наскоро.

А и си има 3г гаранция, което никак не е за пренебрегване.




martaka
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 27 сеп 2012 10:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бяла

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот martaka » Пон 08 авг 2016 11:47


Така е гаранцията е хубаво нещо и то 3 години. Но тук става въпрос за по-големия модел водоструйка на parkside с макс мощност от 150 бар, а не за малката която до скоро се продаваше с макс 100бар. Преди 2 Седмици писах до lidl за конкретния модел водоструйка и ми отговориха че нямат налични и не се знае за в бъдеще кога ще ги пуснат в продажба. А на мен лично взе да ми писва да мия с маркуча или 5лв за автомивка. И така, решил съм да рискувам, макар и с гаранция за две седмици.


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот nanobanano » Вто 09 авг 2016 20:14


Не разчитай на инфото от телефона им.Има тема за лидл инструменти-попитай някой дали не е срещал останали бройки по ммагазините.


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Ronin » Вто 09 авг 2016 20:16


От малките водоструйки има в Лидъл жк.тракия Пловдив.Поне преди час


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот nanobanano » Вто 09 авг 2016 21:26


Търси се голямата.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот beuchat » Нед 14 авг 2016 16:05


Малката не е никак лоша.Мие си перфектно,ползвам я от 1 година и нямам проблеми.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот forski » Чет 17 ное 2016 20:30


След почти две години ползване, PHD 100 D2 - 70 бара от Лидъл протече, занесох я в магазина и след точно един месец ми се обадиха да отида да си взема новата водоструйка защото старата не подлежи на ремонт. Понеже са нямали малката я подмениха с PHD 100 H2 - 100 бара. Това им харесвам на Лидъл че си знаят какви боклуци продават и ги сменят без никакъви излишни проблеми и разправий. Това ми е третия уред купуван от там който не може да си изкара гаранцията, и който сменят с нов без да правят проблеми :smile


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kris11 » Чет 17 ное 2016 20:43


forski Не ги защитавам , но някои неща не са боклуци
Пр :
1Сменил съм водоструйка голямата А1 модел заради 1 пиклива пластмасова шайба на турбодюзата / напукана/ , а машината си работеше на 6. Отидох само с турбодюзата - върнаха ме за цялята машинария, върнаха парите.Пазя ги водата минава през външен филтър.
2. Удължителна ножица за рязане на клони. Едната дръжка/ пластмасова се напука и сцепи/ - смениха ми я снова. по острието нямаше наранявания.
3. Маслен крик с колелца тип жирав или подобно. На 3 та година взе да изпуска леко без външен теч преди гаранцията да изтече - смениха го.Като се купува такъв крик трябва да се гледа как е складиран /при обръщане маслото изтича полека.

Точиларката за вериги -и тя е добра машинка .

Последна промяна от kris11 на Пет 03 авг 2018 10:05, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот forski » Чет 17 ное 2016 21:00


Аз съм им редовен клиент, общо взето инструментите им ги купувам ако ми трябват да си свърша нещо конкретно и да ги хвърля в гаража. Водоструйката я купих за 90лв. и не възлагах никакви надежди, тя пък взе че ме изненада като работи две години. А те ме изненадаха като ми я смениха с чисто нова и по-мощна, без да създават проблеми, ако и тази изкара две години ... евала :smile


sek.1
Мнения: 40
Регистриран на: Пет 17 фев 2012 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот sek.1 » Нед 18 юни 2017 5:13


Малките водоструйки на Лидл имат вътре няколко слаби места . Едното е един детайл с особена форма който бута трите буталца на помпата и е отлят от цам . Въпреки че е постоянно потопен в масло не кара много . Купих една такава за няма и 5 лева от едни вторични и я възстанових .


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот badov » Вто 18 юли 2017 11:58


Привет колеги :smile И аз най-накрая реших да се обзаведа с една водоструйка за вкъщи. Избрах един малък модел на керхер, но има и аксесоари към нея. Имам включени два накрайника - обикновен и този дето се води с ротационна дюза, четка и дюза за безконтактно. Имам едно питане относно накрайника с ротационната дюза. След като получих водоструйката вкъщи, отворих кашона да проверя дали всичко е доставено. Направи ми впечатление, че накрайника с ротационната дюза като го размърдам нещо вътре в него трака.... Понеже ми е първа водоструйка и не знам дали това е нормално :rolleyes Да подчертая, че все още не съм я ползвал, тъй като нямам необходимите условия в момента.Ако не е нормално, направо да се обаждам в керхер, откъдето я поръчах та да сменят накрайника.

Искам да ви информирам, че тази година Керхер предлагат подарък една година гаранция допълнително (вместо 2 години, дават 3). Трябва след като си купите машината да я регистрирате на този сайт https://www.offreskarcher.fr и си теглите документа за 3 години гаранция. Офертата е валидна от 01/12/2016 до 31/12/2017, така че ако има колеги които са купили или ще купуват водоструйка от Франция през този период, може да я регистрирате за да спечелите още една година гаранция.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот muns61 » Вто 18 юли 2017 17:42


Нормално е да трака.


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот badov » Сря 19 юли 2017 11:45


Благодаря за отговора колега :smile Бях се притеснил да не би накрайника да е дефектен.... Лек ден на всички колеги :love.vwclub


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13417
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот kris11 » Чет 20 юли 2017 9:48


@ badov По картинки като гледам накрайника е същия като на голямата водоструйка. В дюзата има 1 съчма, която се трие в пластмасова плътна шайба с ф около 27-30мм .Материала на шайбата не е полиамид.

Последна промяна от kris11 на Пет 03 авг 2018 10:04, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Venkicha
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 06 сеп 2015 14:18
Автомобил: VW PASSAT ALLTRACK 170кс DSG6
Двигател: 3C BBCFGBX1 2012г

Re: Водоструйка или домашна автомивка...

Мнениеот Venkicha » Пет 27 юли 2018 19:15


Някой да е ползвал такава водоструйка - RAIDER RD-HPC02 . Най мощния вариант на райдер
Казаха ми че била с метална помпа . Дайте мнение



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта