Съвет домашна аудио система

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Съвет домашна аудио система

Мнениеот jafara » Вто 05 фев 2008 19:46


Мммм имах една уредбичка JVC и беше към PC-то свързана и беше доста доволно, но даде фира.. Та въпроса ми искам да взема друго по-силно, но много се колебая между колонки за PC от тези по-скъпичките и по-мощни или някаква уредба...
Я кажете някой ползва ли такива колонки който са 5+1 и дали има мощни модели, и дали свирят конкурентно с една по-хубава домашна уредба :?: :idea: :roll:




Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: Съвет домашна аудио система

Мнениеот stoqn_g60 » Вто 05 фев 2008 19:55


jafara написа:Мммм имах една уредбичка JVC и беше към PC-то свързана и беше доста доволно, но даде фира.. Та въпроса ми искам да взема друго по-силно, но много се колебая между колонки за PC от тези по-скъпичките и по-мощни или някаква уредба...
Я кажете някой ползва ли такива колонки който са 5+1 и дали има мощни модели, и дали свирят конкурентно с една по-хубава домашна уредба :?: :idea: :roll:
ако питаш мен зимай 5.1 от колкото уредба. понеже не си се спрял на ориентировачна цена ще ти препоръчам
Изображение струват към 1000 ама няма да ти казвам какъв кристален звук вадят. иначе едни креативки за към 100 150 лв мисля че ще ти вършат полезна работа . все пак няма да отваряш дискотреска нали. :lol: успех ти желая в избора :wink:


Потребителски аватар
Bubo
Мнения: 584
Регистриран на: Вто 19 сеп 2006 19:30
Автомобил: Audi S4 Biturbo
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот Bubo » Вто 05 фев 2008 19:57


http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09028073

Скоро си купихме такава стерео уредба,и направо бях изумен от качеството на звука и сила.Препоричвам ти я колега няма да сбъркаш с нея.


Потребителски аватар
Nio4ak
Мнения: 715
Регистриран на: Чет 10 авг 2006 22:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София кв. Бояна

Мнениеот Nio4ak » Вто 05 фев 2008 19:57


според мен има ДВД та разни sony jvc за по 200 250лв по добре от колкото тия малки колонки за комп.


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Вто 05 фев 2008 19:58


Ей тея ще са трепач сигурно .... до колкото сум слушал при 5+1 има много гкристален звук и много хубав сърраунд .... но като се усилят повече и много кривят :roll:


Потребителски аватар
Bubo
Мнения: 584
Регистриран на: Вто 19 сеп 2006 19:30
Автомобил: Audi S4 Biturbo
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот Bubo » Вто 05 фев 2008 20:03


jafara написа:Ей тея ще са трепач сигурно .... до колкото сум слушал при 5+1 има много гкристален звук и много хубав сърраунд .... но като се усилят повече и много кривят :roll:


Sony-то което съм посочил,колкото и да усилваш звука не криви.
Много съм доволен,затова и правя такава реклама. :D
Поздрави.


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Мнениеот stoqn_g60 » Вто 05 фев 2008 20:05


jafara написа:Ей тея ще са трепач сигурно .... до колкото сум слушал при 5+1 има много гкристален звук и много хубав сърраунд .... но като се усилят повече и много кривят :roll:
:no-no ако са некви ментаци от тия дето са на битака по реалните 15 000W може и да кривят


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Вто 05 фев 2008 20:21


Bubo написа:
jafara написа:Ей тея ще са трепач сигурно .... до колкото сум слушал при 5+1 има много гкристален звук и много хубав сърраунд .... но като се усилят повече и много кривят :roll:


Sony-то което съм посочил,колкото и да усилваш звука не криви.
Много съм доволен,затова и правя такава реклама. :D
Поздрави.


дам не е лошо сонито .... ще го обмисля и него като вариант

а иначе ментаци от 5+1 няма да взимам от илиенци просто нещо сериозно си търся ;) но 1000лв не ми се дават ...


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Вто 05 фев 2008 20:23


То за 1000лв по добре да взема един усилвател домашен и 2 JBL-a и приключвам въпроса май mhihi От оная стаичката със многото колони в технополис mhihi mhihi


Потребителски аватар
Lizard
Мнения: 940
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна
Контакти:

Мнениеот Lizard » Вто 05 фев 2008 20:25


Аве аз съм на компа със Logitech 5.1.... И ко да ти кажа за компа стават, за филми стават. Ама няма сравнение ако искаш да вдигнеш джангър си требе усилвателче с хубави колони или някоя надупена уредба....


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Вто 05 фев 2008 20:30


Lizard написа:Аве аз съм на компа със Logitech 5.1.... И ко да ти кажа за компа стават, за филми стават. Ама няма сравнение ако искаш да вдигнеш джангър си требе усилвателче с хубави колони или някоя надупена уредба....


нали .. и аз така си мисля ... че за малко повече джангри-ла си треба усилвателче или уредбичка :)


Потребителски аватар
Cyberloner
Мнения: 470
Регистриран на: Пон 17 апр 2006 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cyberloner » Вто 05 фев 2008 20:42


Ако повече гледаш филми и имаш възможност да разположиш колоните правилно, си вземи 5.1, ама ако слушаш музика, реален смисъл от 5 колони няма(никой да не ми обяснява, колко било хубаво да си купиш музикален албум с 5 канален звук - чиста изгъзица, направена с цел да покрие факта, че записа е направен зле или изпълнителя не става).

След като уточниш колко тела ти трябват помисли и с какъв бюджет разполагаш, после си изтегли някой приятен албум от интернет на FLAC и го послушай бая, така че да запомниш всяка песен как звучи, къде ти се струва мътен звука, къде ти се струва че криви и т.н. После с този диск в джоба тръгваш по магазините и слушаш, като си харесаш нещо и си сигурен, че това системата - купуваш :wink:


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Вто 05 фев 2008 21:48


jafara написа:То за 1000лв по добре да взема един усилвател домашен и 2 JBL-a и приключвам въпроса май


На прав път си с тази идея макар да не е нужно чак 1000лв да даваш ! Просто решаваш колко пари искаш да похарчиш и си взимаш едно усилвателче с 2 големи колони с вграден буфер и си ти ! Пък после ако искаш може да му навържеш още 3 и става 5.1 понеже няма да си земеш такъв усилвател дето да не потдържа 5.1 естествено !


Потребителски аватар
lowrider
Мнения: 2300
Регистриран на: Пет 13 авг 2004 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/София/Berlin
Контакти:

Мнениеот lowrider » Вто 05 фев 2008 23:21


скачай на един creative ,доста добри са :)


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Мнениеот bomber » Вто 05 фев 2008 23:35


lowrider написа:скачай на един creative ,доста добри са :)

дам добре свирят :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта