Съвет домашна аудио система

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Вто 05 фев 2008 23:40


Колебая се и аз .. колегата по горе е прав за това с филмите и музиката ....тези дни ще поразгледам амлко и ще послушам и ще се ориентирам ... после ще драсна на какво съм се спрял ;) мерси за съветите :)




Потребителски аватар
тръба
Мнения: 1656
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот тръба » Вто 05 фев 2008 23:44


И от мен глас за "Креатив 5+1".Свирят си идеално.Може би има лек компромис с баса за музика.За сметка на това,съраунда при филмите и игрите е много по-добре пред стерео.Необходима е свястна звукова карта.Примерно "Креатив"за 50лв.Също така разпределението е от съществено значение.Малките е редно да са горе в ъглите,а "едното" да е на земята в средата на стаята.Трябва ти и програма за 5+1,в зависимост от марката и модела на дъното.


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Сря 06 фев 2008 1:06


тръба написа:И от мен глас за "Креатив 5+1".Свирят си идеално.Може би има лек компромис с баса за музика.За сметка на това,съраунда при филмите и игрите е много по-добре пред стерео.Необходима е свястна звукова карта.Примерно "Креатив"за 50лв.Също така разпределението е от съществено значение.Малките е редно да са горе в ъглите,а "едното" да е на земята в средата на стаята.Трябва ти и програма за 5+1,в зависимост от марката и модела на дъното.


Да колега наистина ... точно това е дилемата ... при всички случаи при 5+1 звукът е много по-наситен и много по-голям ефек има със съраунда след добро поставяне на колоните разборасе :roll: утре ще ходя да поогледам малко :)


Потребителски аватар
Cyberloner
Мнения: 470
Регистриран на: Пон 17 апр 2006 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cyberloner » Сря 06 фев 2008 8:23


тръба написа:...а "едното" да е на земята в средата на стаята...

:shock предполагам единтвената причина за това, е да има на какво да си качиш краците


Потребителски аватар
hosetovw
Мнения: 801
Регистриран на: Пет 28 апр 2006 10:20
Автомобил: VW MK5 GTI DSG
Двигател: 2.0 TFSI BWA
Местоположение: Бургас / Варна
Контакти:

Мнениеот hosetovw » Сря 06 фев 2008 10:42


lowrider написа:скачай на един creative :)



... :да: :ahoy


Потребителски аватар
napster
Мнения: 1158
Регистриран на: Съб 23 дек 2006 18:29
Автомобил: BMW E30
Двигател: 1.6 LPG
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот napster » Сря 06 фев 2008 10:44


колега достатъчно съм се занимавал с музика и половината ми рода са хора занимаващи се с озвучаване и мога да ти кажа че по добър звък от stereo-то трудно ще изкараш с каквото и да е. Вярно за филми 5.1 7.1 са трепач ама само за филми. Според мене най добрия вариант е 1 усиловател и 2 яки колони


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Мнениеот black` » Сря 06 фев 2008 11:29


Които и да 5.1 са 5 пъти по назад от мойта уредба купена 97-ма година с една издухана пищялка, ако става въпрос за музика. :shock И са 10 пъти по-назад от каквото и да е hi-fi stereo което прадавт сега. :lol: Иначе за филми и игри са перфектни ама само до там. :wink:
Да не ти казвам пък на тия 5.1 дето имам за имитацията на тразисторен усилвател с капачки от буркани за охлаждане ... :lool Липсват среди, високите са като аларма на кола, а баса при загряване на тоя вграден "усилвател" става мазало. Смятай сам колко стават за музика. :lol: :lol: :lol:
Аз лично вече съм се спрял като компромисен вариянт на българско 5.1 http://zk-audio.hit.bg/ . Сега разработвали нови PRO серии с цени около 600 лева. И се надявам скоро да се добера до тях като станат готови да ги чуя. :) А може и да питаш човека да ти зглоби нещо наистина добро за определените от теб пари. :)


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Сря 06 фев 2008 13:05


ако някой ми говори че стерео + бас е най доброто направо идете и се застреляйте .......... за музика, филми за всичко ...качествен рисиивър вързан през оптика или спдиф и хубави колони няма минаване от към звук ...недостатъка е че са скъпи.... ...ама хубавото е скъпо иди в хубава фирма има доста ...занеси си скица на апартамента ще ти направят проект хубав ....ако не ти се занимава защо изобщо се пуска тема ....каквото и да вземеш евтино все тая от от добрите най евтините за компютър разгледай на logitech някой модели и тези на cambridge soundworks мисля че сега се продават под creative gigaworks марка


Потребителски аватар
Cyberloner
Мнения: 470
Регистриран на: Пон 17 апр 2006 16:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cyberloner » Сря 06 фев 2008 14:01


Tyan, ти да не четеш в bgaudio.org те там и кабелите викат, че се псовирвали и още ги чакам да ми просвирят един кожен кабел :lol:

Човека пита все пак за домашни условия и се предполага бюджет от порядъка на 300-1000 лева, ти с тия оптики и SPDIF го прати 10-годишен кредит да изплаща :lol:

А между другото при положение че източника е компютър, който шанса да има оптичен изход от звуковата клони към 0,1%, дали има смисъл останалото да е "баш най" :wink:


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zmej » Сря 06 фев 2008 15:25


Тиане, въведен си в заблуждение. :)

-Няма многоканален рисивър, който да свири по-добре от поне един клас надолу ценово стереоусилвател.
-SPDIF (независимо дали е оптичен или коаксиален) e несравнимо по-удобен от аналогова връзка, но в никакъв случай по-добър откъм качество на звук.
-суб (woofer) трябва там, където има липса на нещо друго при стереозапис. Демек, необходим е само за кино, и то не зловещо "избичен".
-7.1 е поредната простотия, с нищо по-добра от 5.1, която трябва да накара хората да си дадат парите за нищо.
-колкото до измерване и проект - съвсем не са много хората тук, които могат да измерят характеристиките и да изготвят проект за акустично третиране на помещение, и, общо взето, се знаят.

Ако си си купил криейтив/луксон/лоджитек/... - забрави какво съм писал, все тая е.

п.с. Щом си изявил желание, ще дойда и ще те застрелям :)

@jafara
Най-добре да си виж какво точно искаш (музика или кино) и тогава решавай. Ако не си предубеден, огледай се за нещо втора употреба - от време на време излизат много читави неща за смешни пари.

п.с. от четене на бгаудио полза няма, поне откакво този сайт биде обхванат от силен рачевизъм...


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Мнениеот stoqn_g60 » Сря 06 фев 2008 17:06


jafara написа:То за 1000лв по добре да взема един усилвател домашен и 2 JBL-a и приключвам въпроса май mhihi От оная стаичката със многото колони в технополис mhihi mhihi
то в тая стайчка с 1000 си за никъде :lol:


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Сря 06 фев 2008 17:16


Аз съм с Креатив 5+1 и съм адски доволен. Стаята е около 35 квадратни метра, на 4м високи тавани и определено звука и съраунда са убийствени! За филми, игри та дори и за купон... с две думи няма да сбъркаш. Не са скъпи - около 150лв са, но качеството и силата на звука са като за 1000 кинта. И от мен глас за Креатив!!!


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Сря 06 фев 2008 17:16


Днес гледах в технополис едно усилвателче към 300+ лв Pioneer 5 канално ... много ми хареса, и колони за към 300 лв 2 Pioneer по 80вата ... нещо такова ще да е :) не ми трябва някакво професионални и някви скици на стаята и т.н. :roll: все пак е за домашни условия :)


chocho1
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 14 май 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот chocho1 » Сря 06 фев 2008 17:19


погледни истината в очите :lol:


http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021633


VALKOV
Мнения: 264
Регистриран на: Чет 06 сеп 2007 12:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот VALKOV » Сря 06 фев 2008 22:21


Креатив 7.1 за комп. цена + качество!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта