Как се пазарува в Ebay

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот dobrev » Вто 15 дек 2009 12:49


hooligans написа:явно нещо не правиш както трябва
има ли налични пари в картата


имам към 140лв.




Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот maxpayne » Вто 15 дек 2009 13:00


dobrev написа:Пичове, опитвам да се регистрирам в PayPal с VISA ELECTRON от ОББ, но не става

Кое точно не става, не ти приема картата ли? Какво съобщение ти дава?


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот Ivailo » Вто 15 дек 2009 13:06


dobrev написа:Пичове, опитвам да се регистрирам в PayPal с VISA ELECTRON от ОББ, но не става, казаха ми в банката че била за пазарене по интернет само в БГ сайтове и в Европа(магазини,банкомати и т.н.).

Същата карта от ОББ имам, не успях.
И мисля, че в банката ми обясниха, че била само за България, не ставала за онлайн пазаруване


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот Bobi_S13 » Вто 15 дек 2009 14:09


Картата на ОББ неможе да я регнеш, мисля даже го пишеше в някво ръководство "как да се регнем в ПейПал" нещо от тоя сорт беше...
мойра Виза е на ЦЦБ и няма проблеми с пазаруването


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот FreeSoul » Чет 09 дек 2010 22:34


Тая тема хубаво се е заформила ама чак сега ще навлизам в тез дълбини.

Та искам да попитам за малко актуална информация, тъй като знам, че нещата се променят.

Нямам регистрации и акаунти никъде все още.
Ако е възможно някой с най-прости думи да обясни стъпка по-стъпка каква е процедурата.
Съответно какъв вид карта трябва да си направя и къде (лични впечатление), че аз ползвам само една на ОББ дебитна - Maestro. Ако тя става каква е процедурата после.

Благодаря на отзовалите се.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот Ivailo » Чет 09 дек 2010 23:06


Нещата от първото мнение не са се променили.
Маестро не е международна дебитна карта, не можеш да я ползваш в paypal.
Друг е въпроса, че на ОББ и виза електрон не става там, въпреки, че мисля, че се води международна.
С ЦКБ няма проблем (отново виза електрон).


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот Uneek » Пет 10 дек 2010 2:02


FreeSoul написа:Тая тема хубаво се е заформила ама чак сега ще навлизам в тез дълбини.

Та искам да попитам за малко актуална информация, тъй като знам, че нещата се променят.

Нямам регистрации и акаунти никъде все още.
Ако е възможно някой с най-прости думи да обясни стъпка по-стъпка каква е процедурата.
Съответно какъв вид карта трябва да си направя и къде (лични впечатление), че аз ползвам само една на ОББ дебитна - Maestro. Ако тя става каква е процедурата после.

Благодаря на отзовалите се.


ОББ картите категорично не работят с пейпал. Аз ползвам на Виза електрон от ПИБ и съм много доволен.
А иначе стъпките са лесни, сдобиваш се с карта, която да става за случая, регистрираш се в пейпал, вкарваш си данните, адреса, прибавяш си и картата с даннните и, и от пейпал ще ти вземат 1.50 евро мисля че беше за активация, след това чакаш няколко дни да ти излезе извлечението на транзакцията, и там има активиращ код, с който си активираш пейпал-а и си ти. След това се регваш в ибей пак по същия начин,добавяш си пейпал акаунта там, и почваш да пазаруваш... Това е в общи линии, може и да изпускам нещо, някой колега да ме добави ако се сети друго :)


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот Matematiks » Пет 10 дек 2010 2:46


Аз пък ке ви кажем,че на ОББ става 8) ,но имат и 1,5% комисионна :applause: може да си ги прибавите към курса или към сумата,както ви е удобно mhihi

ПИБ са пичове,не правят проблеми,ама тва е най дървеният курс в историята от Финикйците още mhihi виждал съм марж по 30-40 стинки като за няма нищо :deal.Сега ще кажете-нема се циганиш за стотинки,ма кат се сетя че миналата година имам 1300 паунда само за шипинг и вече не са стотинки :don't worry

Колега седни,попрочети,поориентирай се инфо има да се удави,на какъвто език ти душа иска

НЯКОЙ ДА Е ВИЖДАЛ посредник за пазаруване от http://auctions.yahoo.co.jp/ :horror:


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот marianchev » Пет 10 дек 2010 13:33


Аз също съм с карта на ОББ, обаче мастъркард която си е кредитна. Нямам проблеми с пазаруване онлайн по света.


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот FreeSoul » Пет 10 дек 2010 17:52


Днес подписах с ЦКБ за Виза Електрон, чакам да е стане и ще видим натам


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот Uneek » Пет 10 дек 2010 19:03


Matematiks написа:Аз пък ке ви кажем,че на ОББ става 8)


Става ако е кредитна... Дебитните не стават.


D7F
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 1:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот D7F » Чет 20 яну 2011 1:55


И аз да попитам един въпрос :) Има ли вариант след като нямам кредитна карта , ако спечеля нещо на търг ebay.de например , seller-a да ми го прати по куриерска фирма с наложен платеж - когато си получа пратката и си платя , да му преведат парите ( Както тука става с Еконт )
Мерси предварително :)


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот Mihailov78 » Чет 20 яну 2011 8:37


Наложен платеж при международните куриери не съществува. :idea: За начина на плащане и изпращане трябва да попиташ продавача, и то още преди да си започнал да наддаваш. Първо и много важно нещо е да попиташ дали ще иска да изпрати стоката до България и колко ще струва това.

За начина на плащане пак го питаш предварително, но в повечето случай са възможно три начина: PayPal (плащане с карта, всички го предпочитат), банков превод или кеш на ръка. В твоя случай може да попиташ за банков превод дали е съгласен. Т.е. като спечелиш търга му плащаш с банков превод на посочена от него банкова сметка, когато спечелиш търга му превеждаш сумата и когато я получи по сметка ти изпраща стоката.

Имай едно в предвид, банков превод от Бг до Дойч банк е много скъпо, 20 евра и повече. Та в този ред на мсили си направи една Виза карта в някоя банка и си внеси пари по нея. Така, ще можеш да си плащаш с PayPal съвсем лесно и с малки разходи. :да:


D7F
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 1:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот D7F » Чет 20 яну 2011 14:40


Там е работата , че за издаване на кредитната карта са необходими поне 3 дни :? а търга аукциона , който ме интересува изтича горе-долу след толкова и сигурно ще го изпусна :?
А дали е възможно , някой колега от София , който се занимава с покупки от ebay да наддава вместо мен ? Ще му платя допълнително и ще черпя :beer
Това е аукциона http://cgi.ebay.de/EXIDE-Maxxima-900-DC-Auto-Batterie-900DC-12V_W0QQitemZ220724658087QQcategoryZ61504QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6500483787407834347 идеята е да се наддава до 50 евра макс. (разбира се , ако продавача каже , че може да се прати до БГ)
:)


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Как се пазарува в Ebay

Мнениеот mely » Чет 20 яну 2011 15:15


По принцип доста хора от тук може да свършат тази работа-включително и аз.
Но не те познават/поне аз..не говоря лично, а от форума/за да имат пълно доверие и да се хванат да пазаруват вместо теб и после пари ала бала.Не се обиждай ...помисли и ще разбереш че е така.
Карта и да ти издадат до тогава ,верификацията и в Paypal може да отнеме още няколко дни.
И....най вероятно няма да го изпратят до България ...или ако го изпратят цената ще е такава че ще се откажеш на секундата. Швабите са гадини и скъпари.Не можеш да играеш на търг ако няма шипинг до страната ти.Единствения вариант е да се договаряш с продавача.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта