Как се пазарува в Ebay

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
DOCDOBREV
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Как се пазарува в Ebay

Мнениеот DOCDOBREV » Пет 08 фев 2008 9:52


Ето тук е обяснено доста подробно за всички ,които се интересуват.
Няколко неща са нужни, за да купувате или продавате в най-големия електронен аукцион в света - eBay . Регистрацията в сайта на eBay е само началото. След като се попълни формата на www.ebay.com клиентите получават e-mail за потвърждение. Обикновено това отнема няколко дни. Регистрацията ви дава право да пазарувате от всички близо 20 национални сайта на eBay - американски, английски, френски, немски, корейски, полски и др. Американският сайт е най-евтин. Той и немскоезичната версия - за Австрия и Германия, са най-богати на артикули. Иначе търсенето на продукти е като във всяка интернет търсачка. Разликата е, че има информация дали предлаганият продукт може да бъде закупен с плащане чрез системата Pay Pal, начинът на покупка - аукцион или фиксирана "по-висока" цена, цената на доставка до дадена дестинация, а в случай на търг - остатъкът до изтичане на крайния срок.

Освен регистрация на eBay е нужна и международна кредитна карта. Добре е да имате и e-mail, който да се използва само за кореспонденция във връзка с покупките. С този e-mail и кредитната карта се регистрирайте на www.paypal.com <http://www.paypal.com/>.

Pay Pal е системата, която се използва за разплащане в почти всички онлайн магазини. Тя предпазва от недобросъвестни търговци, ако стане нещо, ви възстановява парите и плаща вместо вас, без да дава на търговеца данните за кредитната ви карта. На сайта й може да следите и какво сте плащали. Услугите на Pay Pal са безплатни за вас. След регистрацията системата тегли 1.50 USD за проверка на картата. Сумата се възстановява при първата покупка.

Когато наддавате, е важно е да видите какво е мнението на останалите потребители за продавача, от който искате да купите даден продукт. Задължително е да проверите и до коя страна може да бъде доставена стоката, както и транспортните разходи. Никога не наддавайте още в началото на аукциона, защото така само ще повишите цената на продукта, който желаете. Изчакайте последните 30-ина минути преди края на търга и тогава започнете да наддавате. Не е добре да определяте и прекалено висока максимална цена, която да сте готови да платите, защото понякога цената може да достигне заложената от вас. Добре е да проверявате и условията, при които един продукт може да бъде върнат - ако има подобна опция, в случай че не сте доволни от покупката. И не на последно място - за по-скъпите стоки, закупени извън Европейския съюз, например от САЩ или Канада, има мито.

Ако купувате нещо на фиксирана цена - тя обикновено е по-ниска от продажбата в магазин, е добре да знаете, че всички търговци правят отстъпки в пощенските разходи, ако си купите повече от една стока. Отстъпката зависи от броя на покупките и от това колко тежат. И накрая - eBay е добър начин за пазар за стоки, които са значително по-евтини извън България или липсват - гоблени, детски артикули, спортна екипировка и уреди и др. Не купувайте техника, особено GSM, фотоапарати, MP3 или MP4 плеъри. Те са на половин цена и с много безплатни подаръци, но нерядко изчезват, докато стигнат до купувачите си, най-вече у нас.

eBay е сред 20-те най-посещавани сайта в света, а потребителите му са над 200 млн. души. Всекидневно през него се търгуват хиляди стоки. Основните преимущества на eBay са, че чрез него много бързо може да намерите търсените от вас продукти, и то на цени, по-ниски от обичайните. В момента eBay.com е собственост на eBay Inc, която притежава още Pay Pal и Skype.




Потребителски аватар
yeti123
Мнения: 424
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот yeti123 » Пет 08 фев 2008 10:03


:applause: :applause: :applause:
Браво, много полезно!!!

Мога само да добавя, че ако не сте сигурни дали дадена стока може да бъде изпратена до България, пишете на Продавача дали праща стоката до БГ и какви са разходите (shipping cost).


Потребителски аватар
sony_87
Мнения: 97
Регистриран на: Чет 16 мар 2006 21:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот sony_87 » Пет 08 фев 2008 11:19


То информацията е полезна...само че:
1.От България не можеш да си регистрираш акаунт за PayPal с коректни данни.Може да регистрираш такъв но да дадеш адреси и данни на някой от Америка примерно,но трябва и той да ти зареди сметката.
2.Супер рядко в EBAY има неща които могат да ти доставят до България,ако все пак може доставката е към 40-50$ :(

@DOCDOBREV - ако ти лично си пазарувал от там кажи какво и как и колко ти е излезнало....


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Пет 08 фев 2008 11:48


sony_87 написа:То информацията е полезна...само че:
1.От България не можеш да си регистрираш акаунт за PayPal с коректни данни.Може да регистрираш такъв но да дадеш адреси и данни на някой от Америка примерно,но трябва и той да ти зареди сметката.
2.Супер рядко в EBAY има неща които могат да ти доставят до България,ако все пак може доставката е към 40-50$ :(

@DOCDOBREV - ако ти лично си пазарувал от там кажи какво и как и колко ти е излезнало....


Maй ти е стара информацията. Аз имам акаунт в PayPal (не, че съм го ползвал все още де).
По точка 2 също не си прав, и цената мисля е около 20 евро.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Пет 08 фев 2008 12:32


За да се регистрирам в paypal задължително ли картата да ми е кредитна? Не става ли с дебитна?


hanks
Мнения: 261
Регистриран на: Съб 17 ное 2007 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ябланица

Мнениеот hanks » Пет 08 фев 2008 12:38


Winner25 написа:За да се регистрирам в paypal задължително ли картата да ми е кредитна? Не става ли с дебитна?

Стига да Виза или Мастеркард мисля че става нз да кажат тези кадето имат регистрации.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Пет 08 фев 2008 12:40


Visa electron има ли нещо общо с VISA


hanks
Мнения: 261
Регистриран на: Съб 17 ное 2007 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ябланица

Мнениеот hanks » Пет 08 фев 2008 12:41


Става и с двете карти мисля


hanks
Мнения: 261
Регистриран на: Съб 17 ное 2007 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ябланица

Мнениеот hanks » Пет 08 фев 2008 12:42


ВИЗА мисля че е кредитна а ВИЗА ЕЛЕКТРОН дебитна ама не съм сигурен


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пет 08 фев 2008 12:54


hanks написа:ВИЗА мисля че е кредитна а ВИЗА ЕЛЕКТРОН дебитна ама не съм сигурен

виза електрон е межународна дебитна карта


hanks
Мнения: 261
Регистриран на: Съб 17 ное 2007 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ябланица

Мнениеот hanks » Пет 08 фев 2008 12:56


Pichaga написа:
hanks написа:ВИЗА мисля че е кредитна а ВИЗА ЕЛЕКТРОН дебитна ама не съм сигурен

виза електрон е межународна дебитна карта

да точно така :да: мерси колега


Потребителски аватар
yeti123
Мнения: 424
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот yeti123 » Пет 08 фев 2008 12:56


Колеги, ДОСТАВКАТА зависи от продавача, има доставка за 7 евро има и за 30 евро, от много неща зависи!
За да сте сигурни за всичко, просто драснете един емайл на продавача и той ще ви върне отговор колко е доставката до БГ, даже и в самата страница на EBAY да не е посочена такава! Застраховката от това да не дойде стоката е PayPal (ако не дойде стоката, парите се връщат)- където няма проблем да се регистрираш!


Потребителски аватар
DOCDOBREV
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот DOCDOBREV » Пет 08 фев 2008 13:01


yeti123 написа:Колеги, ДОСТАВКАТА зависи от продавача, има доставка за 7 евро има и за 30 евро, от много неща зависи!
За да сте сигурни за всичко, просто драснете един емайл на продавача и той ще ви върне отговор колко е доставката до БГ, даже и в самата страница на EBAY да не е посочена такава! Застраховката от това да не дойде стоката е PayPal (ако не дойде стоката, парите се връщат)- където няма проблем да се регистрираш!

Съгласен съм с колегата.Аз лично бях поръчал едни "Ангелски очи " за един приятел с БМВ .Обаче се оказа,че в момента ги нямат налични и писах рекламация до фирмата в германия.Веднага ми върнаха парите по кредитната карта без никакви комисионни.


hanks
Мнения: 261
Регистриран на: Съб 17 ное 2007 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ябланица

Мнениеот hanks » Пет 08 фев 2008 13:12


yeti123 написа:Колеги, ДОСТАВКАТА зависи от продавача, има доставка за 7 евро има и за 30 евро, от много неща зависи!
За да сте сигурни за всичко, просто драснете един емайл на продавача и той ще ви върне отговор колко е доставката до БГ, даже и в самата страница на EBAY да не е посочена такава! Застраховката от това да не дойде стоката е PayPal (ако не дойде стоката, парите се връщат)- където няма проблем да се регистрираш!

И какво излиза че ако незнаеш английски нямаш шанс да си поръчаш от ебай ?


Потребителски аватар
yeti123
Мнения: 424
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот yeti123 » Пет 08 фев 2008 13:37


Има американски, немски, полски, френски EBAY - но ако не знаеш хептен език, трудно ще се оправиш - с регистрации и тем подобни. Ако искаш да поръчваш, хвани някой приятел с език и действай!



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта