Как се пазарува в Ebay

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
g06ko
Мнения: 90
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 13:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот g06ko » Пон 24 мар 2008 19:01


По принцип когато купуваш нещо от Ebay можеш да си избереш да пристигне и на различен адрес от регистрирания.




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Пон 24 мар 2008 19:32


g06ko написа:По принцип когато купуваш нещо от Ebay можеш да си избереш да пристигне и на различен адрес от регистрирания.

В последствие видях че може. Вече съм платил сега ще чакам да дойде.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Вто 22 апр 2008 16:53


Кабела който поръчах на 29.03 е тръгнал за България а още не е пристигнал тука :( Нормално ли е така да се бави пратката?


Потребителски аватар
DOCDOBREV
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот DOCDOBREV » Вто 22 апр 2008 20:33


може да се бави до 6 седмици


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Вто 22 апр 2008 22:28


DOCDOBREV написа:може да се бави до 6 седмици

Ако е така добре. На мене не ми е спешно. Притесних се защото пише от 7-14 работни дни а те вече минаха повече. Продавача ми прати тракинг кода. Пратката е литнала от хонг конгна 29.03, но не е пристигнала в бг още.

Ето сайта на техните пощи, където може да се получи информация за пратката:
http://app1.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp
ето и българския:
http://services.bgpost.bg/WebTracking/


Потребителски аватар
MyTpaTa
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 30 сеп 2007 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот MyTpaTa » Вто 22 апр 2008 23:45


Аз пък си поръчах едни циферблати от САЩ на 20 март, след което на 21 март получих писмо, че са изпратени.Днес след като писах на продавача, че все още не съм ги получил той ми отговори, че са пратени на 22 април и направо незнам какво става.


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Сря 23 апр 2008 7:43


MyTpaTa написа:Аз пък си поръчах едни циферблати от САЩ на 20 март, след което на 21 март получих писмо, че са изпратени.Днес след като писах на продавача, че все още не съм ги получил той ми отговори, че са пратени на 22 април и направо незнам какво става.


имаш 60 дни от деня на покупката да се оплачеш
след това никой неможе да ти помогне
аз така изгорях с едни ключове....
оня вика споко споко минаха 60дни и арееее
така че дай си item not delivered
па ако пристигнат ще му го махнеш...
можеш да си искаш парите само заради това че ти е го пратил с 1 месец закъснение


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Мнениеот ChimeyJimmey » Сря 23 апр 2008 8:06


narmag.info

Това е сайтът, в който ще намерите отговори на всичките си въпроси за пазаруване и продаване в еBay. Точка по въпроса. :wink:

Последна промяна от ChimeyJimmey на Пет 10 окт 2008 17:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MyTpaTa
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 30 сеп 2007 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот MyTpaTa » Сря 23 апр 2008 9:57


DragoGT мерси за инфото.Сега ще се оплача, че ми писна вече.А уж продавача е с голям рейтинг и пише, че хората са доволни от него :(
А като се оплача ще си получа ли някога продуктите?
Не ми е за парите искам си поръчката.Чаках я 1 месец с нетърпение а сега я няма :(


Потребителски аватар
mileff
Мнения: 332
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 9:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mileff » Сря 23 апр 2008 10:18


MyTpaTa написа:DragoGT мерси за инфото.Сега ще се оплача, че ми писна вече.А уж продавача е с голям рейтинг и пише, че хората са доволни от него :(
А като се оплача ще си получа ли някога продуктите?
Не ми е за парите искам си поръчката.Чаках я 1 месец с нетърпение а сега я няма :(


И аз преди време си поръчвах циферблат от USA - първият път всичко беше Ок. Получих го за седмица. След това се наложи да поръчам на едно приятелче, направих поръчката, платих .... чаках... чаках - няма циферблат. Писах на продавача, че все още не съм го получил, маркирах го като Item not delivered и той ми изпрати нов. Направи ми впечатление, че всеки път ги изпращаше като Gift - предполагам за да не плащам мито. В последствие се оказа, че в пощата ме чакат 2 комплекта циферблати, но просто от пощата са объркали нещо имената и затова не бях получил известие за първият циферблат. След малко разправий се оправихме и си взех и 2-та комплекта на цената на 1 :)

П.С. Вече около 2 години пазарувам от ebay, като в началото плащах през Western Union, банкови преводи и т.н. (въпреки че това са най-несигурните начини за разплащане) и до сега не съм имал никакви проблеми. Изумен съм колко коректни са продавачите в eBay - или поне много по-голямата част от тях. Сега вече си пазарувам почти всичко от ebay. Дори сега чакам цяла броня от там, така че това си е идеално място за пазаруване. В повечето случаи или цената е по-ниска от тук, или това което си си харесал въобще не си го виждал в БГ.
Е верно закриха ми и 1 акаунт заради не платена стока, но просто с едни шваби не успяхме да се разберем за shipping cost-а на една пратка (след като закупих продукта ми обявиха много по-висока цена за транспорт отколкото бе посочено в обявата). Така, че моят съвет е не правете покупки без предварително да се поинтересувате дали всички условия и цени Ви устройват.
Успех на всички :)


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Wish_Master » Сря 23 апр 2008 11:22


Колеги, немога да кажа че имам богат опит с поръчки от ebay, но не винаги вината е в продавача. Страшно много се краде и то тук в България. Просто неискам да ви давам примери какво сме си поръчвали с едни приятелчета и какво пристигна (празни кашони). Сега се води разследване, но едва ли ще ги намерят. Засега се знае, че със сигурност са откраднати на митницата във Враждебна, през която минават всички поръчки за София и района. Така че ви съветвам да си правите задължително застраховка!


Потребителски аватар
MyTpaTa
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 30 сеп 2007 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот MyTpaTa » Сря 23 апр 2008 18:09


mileff къде трябва да го маркирам това "Item not delivered ", че нещо не го откривам?


Потребителски аватар
MyTpaTa
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 30 сеп 2007 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот MyTpaTa » Сря 23 апр 2008 20:14


Поръчах си на 20 март и вчера след като още не съм получил нищо (въпреки, че 21 работни дни, който дават за доставката са минали) писах на продавача, след което той ми отговори, че пратката е пратена на 22.04 след което пак му писах и ми отговори, че е пратена на 21.03 и доставката била 14-21 работни дни.
Просто тоя от и-бей бавноразвиващ ли е какъв е немога да разбера.Вече незнам какво да направя.


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Wish_Master » Сря 23 апр 2008 20:37


А ти какво си поръча? По принцип гледай да са с голям feedback продавачите. Така е по-малка, да не кажа никаква, вероятността да те прецакат.


Потребителски аватар
MyTpaTa
Мнения: 144
Регистриран на: Нед 30 сеп 2007 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот MyTpaTa » Сря 23 апр 2008 20:48


Поръчах си плазмени циферблати и продавача е с много голям feedback (над 90%).



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта