Помощ за WEB (html) дизайн

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот CoZmO » Сря 09 апр 2008 8:30


Стига с това четене, колеги. Той ако искаше и му трябваше, щеше да седне да чете и сам, без да го подканвате. По лични наблюдения, Дриймуивъра изкарва най-точният сорс на ХТМЛ. Даже има ЦСС с библиотеки и всичко необходимо за един любителски сайт. Всичко е драг`н`дроп, идеално за новобранци. Ако се не лъжа и последните версии на програмата позволяваха онлайн проверка на в3ц. Според мен, точно от нея се нуждаеш като за начало. Ако искаш да се занимаваш с това, пак почни от Дриймуивъра, там след като направиш нещо можеш да си видиш и сорса, и с една дебела книжка вече да четеш и да си правиш примери. Пък по-натам - нотепад пауааа! ;-)




Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Сря 09 апр 2008 8:35


Stoi написа:Четене му е майката ! Отиваш в една библиотека и си купуваш най-дебелата книга на която пише нещо от сорта "Всичко за HTML"


Знам я тази житейска истина!!! Така е ! За съжаление на мен ми трябва само за да си пусна една страничка и нищо повече! Нямам намерение да се занимавам професионално!

Качих си DreamWeaver-a , но май ще трябва доста да поцъкам преди да извадя нещо от там !!

Защо не става номера, това което виждам на екрана (в лорд да речем) , да излиза и на уеб страницата???? ТАва не го разбирам!!


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот CoZmO » Сря 09 апр 2008 8:42


WDW написа:...


Защото така транформирането от уърд в хтмл, е както фолксваген - трабант. ;-)


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Сря 09 апр 2008 8:52


Какъв е проблема да се нарави една страница само?

Дай насам снимките + общия изглед + текста да видя когато имам време да ги наблъскам.


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Сря 09 апр 2008 9:57


Adnan написа:Какъв е проблема да се нарави една страница само?

Дай насам снимките + общия изглед + текста да видя когато имам време да ги наблъскам.


Мога да ти пратя линка на творението си :wink: , да го прегледаш и да ми кажеш какви забележки имаш! Или евентуално една формичка да ми подготвиш(ако имаш време :wink: ) и аз върху нея да си променям само текстовете и картинките!

http://tvservizi.hit.bg/


Потребителски аватар
titon
Мнения: 336
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 12:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот titon » Сря 09 апр 2008 10:01


Adnan написа:Какъв е проблема да се нарави една страница само?
Дай насам снимките + общия изглед + текста да видя когато имам време да ги наблъскам.

Изображение


ееее, за една страничка няма нужда от толкова съвети явно :lol: То повече време писахме по темата отколкото би ни отнело да я направим страничката. Така че, ако имаш нужда от помощ, свиркай 8)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Сря 09 апр 2008 10:05


CoZmO написа:Стига с това четене, колеги. Той ако искаше и му трябваше, щеше да седне да чете и сам, без да го подканвате. По лични наблюдения, Дриймуивъра изкарва най-точният сорс на ХТМЛ. Даже има ЦСС с библиотеки и всичко необходимо за един любителски сайт. Всичко е драг`н`дроп, идеално за новобранци. Ако се не лъжа и последните версии на програмата позволяваха онлайн проверка на в3ц. Според мен, точно от нея се нуждаеш като за начало. Ако искаш да се занимаваш с това, пак почни от Дриймуивъра, там след като направиш нещо можеш да си видиш и сорса, и с една дебела книжка вече да четеш и да си правиш примери. Пък по-натам - нотепад пауааа! ;-)

Да, ама аз не съм съгласен с теб. От около 2 години се занимавам непрофесионално, не смея да се нарека дизайнер, но това, което го има в книгата, която съм чел за основни познания, Макромедия-та няма да ти го каже. За да започнеш от някъде трябва първо теория - т.е. четене, да научиш различните компоненти на хтмл, таговете и т.н., чак след това да ползваш услугите на Макромедия. Щото ако я пуснеш в момента без да си наясно за какво иде реч изобщо, ще има да я гледаш като теле и няма да знаеш откъде да я подхванеш.
Има едни много готини книжки на СофтПрес от поредицата "В лесни стъпки" за какво ли не, има и за Фотошоп, Макромедия, ХТМЛ, PHP и т.н. абе с две думи започни отначало, не като един мой познат реши да си прави сайт и започна без да е чел нищо - резултатът беше през 5 минути ми пише на Кю-то да ме пита кое как какво и що, просто е дразнещо, пък ако имаш някакви питанки с каквото мога бих помогнал, макар и да не са ми големи възможностите.


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Сря 09 апр 2008 10:16


Щом си избрал лесния (мързеливия) начин....задължително разгледай това и няма да съжаляваш !!!!

http://www.wysiwygwebbuilder.com/

в дата.бг има разни хубави версии :wink:

Последна промяна от Stoi на Сря 09 апр 2008 10:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот CoZmO » Сря 09 апр 2008 10:18


stefan4o написа:...


Колега, за да го казвам, значи съм сигурен в това. Аз минах по този път, но започнах с ФронтПейдж. За един елементарен сайт с 6 странички например - първият път ми отне точно един ден, без да знам грам ХТМЛ. ;-)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Сря 09 апр 2008 10:21


CoZmO написа:
stefan4o написа:...


Колега, за да го казвам, значи съм сигурен в това. Аз минах по този път, но започнах с ФронтПейдж. За един елементарен сайт с 6 странички например - първият път ми отне точно един ден, без да знам грам ХТМЛ. ;-)

Лошо няма, ама както казват на рекламата "Не става само с ядене"... :lol:
За мен по-лесно е да го прочета за един ден, отколкото да се мъча няколко дни и мисля кое и как става :wink:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот hooligans » Пон 14 фев 2011 16:35


Абе правя си една елементарна страничка, но на всеки различен монитор излиза или със скролче или без :banghead:
Правя я на Дрииуивър и се чудя, какво да направя за да излиза без скролчета, на какъвто и монитор да се гледа :banghead:


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 14 фев 2011 16:43


Ограничи и размера на 1000х700 примерно и ще хване 99% от мониторите. Как обаче да го направиш с тая програма нямам идея


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот Vizor » Пон 14 фев 2011 17:23


Давай на лично или на скайпа ще ти помогна..


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re:

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Пон 14 фев 2011 17:27


CoZmO написа:
stefan4o написа:...


Колега, за да го казвам, значи съм сигурен в това. Аз минах по този път, но започнах с ФронтПейдж. За един елементарен сайт с 6 странички например - първият път ми отне точно един ден, без да знам грам ХТМЛ. ;-)


ми то не е за хвалба..


Потребителски аватар
Mitaka.
Мнения: 113
Регистриран на: Чет 12 окт 2006 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за WEB (html) дизайн

Мнениеот Mitaka. » Пон 14 фев 2011 19:02


Може да се пробваш и в www.yola.com. Не е трудно.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта