Каква прахосмукачка за дома да си купя?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Pindikov
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 21:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Каква прахосмукачка за дома да си купя?

Мнениеот Pindikov » Чет 22 май 2008 1:06


Колеги предстои ми купуване на прахосмукачка, но незнам каква да купя. Проблема е в, това че съм алергичен към домашен прах, акари и др. и на това отгоре имам и котка, която оставя доста косми след нея. Бюджета ми е 400- 500 лв. Някой ако има идея каква трябва да е или от коя е доволен или недоволен да пише. Благодаря предварително.




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Чет 22 май 2008 1:09


:lol: :lol: :lol:
бате земи си от фирма не мога да се сетя , ама дърпа яко прахта :P


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Чет 22 май 2008 6:14


В такъч случай въпроса е дали искаш прахосмукачка със воден филтър (след чистене с нея трябва да чистиш и самата прахосмукачка) или ти е достатъчно да има разни HEPA филтри за по-добра филтрация на излизащия въздух. За тези пари без проблем вземаш и много добър модел от двата вида, просто трябва да си решиш какво ти върши работа. Може да погледнеш като идея моделите на Zelmer в сайта на [url=http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ%20УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&vendor=Zelmer&page=1]Densi[/url]. Фирмата е полска и цените са прилични. На сайта им прахосмукачките даже са разделени по категории и има такава за хора с висока чуствителност към прах:
http://www.zelmer.com/vacuum_cleaners/high_sensitivity_to_dust/

Един приятел си взе този модел и казваше че е доволен. При този модел можеш да избираш дали да е с воден филтър или с торбичка. Демек като се "наиграеш" с водния филтър и ти писне всеки път да чистиш и самата прахосмукачка по половин час си прасваш торбето (някакво уж специално) и си я ползваш като нормална прахосмукачка (ама все пак си има и HEPA филтър). Освен това като екстра има и възможност да духа, вместо да смуче (хяхя), което е полезно примерно да си почистиш компютъра.

P.S. Прахосмукачките с воден филтър имат и други недостатъци - примерно ако живееш в къща няма да е удобно да се тътрузят по стълбите, защото са много големи. Освен това има някакви теории, че те наистина не вдигат прах във въздуха (като нормалните), но пък изхвърляли микроскопични капчици вода, които при вдишване можело да доведат до развиване на гъбички в дробовете (или някаква подобна гадост).

P.P.S. И все пак ако питаш потребителите на bg-mamma 400-500 лева са идеални за начална вноска на една почистваща система Rainbow.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Чет 22 май 2008 7:20


Каква прахосмукачка за дома да си купя?

нова :idea:

изпрегнахте с тея теми :shock на колко сте годуни че не можете една прахусмукачка да си купите :shock :roll:


Потребителски аватар
POLOver
Мнения: 228
Регистриран на: Чет 25 авг 2005 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот POLOver » Чет 22 май 2008 8:21


mhihi
off topic /чакам тема за вибратори скоро/

а по темата
имам такава http://www.zelmer.com/vacuum_cleaners/high_sensitivity_to_dust/wodnik_trio__model_619/
мисля че си заслужава всеки лев...
вкъщи идва идна мацка да продава рейнбоу и правихме директно сравнение... ми от килима след като чистихме със Зелмера, рейнбоуту нищо не изкара... :wink:


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Чет 22 май 2008 8:44


http://www.karcherbg.com/products4.php? ... ubgroup=16

Това е нещо професионално на цена от 500 и нещо лева :idea:


ОФФ: аз не виждам причина всички да скачате. Нормално е човек да потърси мнение за покупка за 500+ лв. Самия аз прекарах 2 дни за да сравнявам, изучавам, гледам и т.н. за да стигна до тази прахосмукачка. Какъв е проблема да помогна на колегата със синтезирано инфо?! Прекалявате на моменти :idea:
Ако нямате какво да кажете по-добре да си затраете и темата сама ще си изпадне надолу. Така сами вие я превръщате в ненужна :idea:

п.с. горното важи в случай, че няма такава тема вече. Мързи ме търся ...

п.п.с. Много по-добре е такава тема, отколкото "имате ли стикер" "колко километра въртите" "колко често си помпате гумите" и т.н. - все едно сме статистическа компания :?


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Чет 22 май 2008 8:51


group® написа:http://www.karcherbg.com/products4.php?product_id=77&start=0&id_group=18&id_subgroup=16

Това е нещо професионално на цена от 500 и нещо лева :idea:


ОФФ: аз не виждам причина всички да скачате. Нормално е човек да потърси мнение за покупка за 500+ лв. Самия аз прекарах 2 дни за да сравнявам, изучавам, гледам и т.н. за да стигна до тази прахосмукачка. Какъв е проблема да помогна на колегата със синтезирано инфо?! Прекалявате на моменти :idea:
Ако нямате какво да кажете по-добре да си затраете и темата сама ще си изпадне надолу. Така сами вие я превръщате в ненужна :idea:

п.с. горното важи в случай, че няма такава тема вече. Мързи ме търся ...
woww защо не пусна темичка да те насочиме ами се гърбиш да обикаляш :wink: това не беше ли автофорум по нечии думи mhihi

п.п. двуомя се какво да си купя за обед :stll think:
1.пица
2. спагети

нали си "темерут" ае модерирай ме :wink: :lol:
mod edit: group®


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Чет 22 май 2008 8:56


ГотоУ бре :lol: :wink:

Росьо все пак не става дума за суджук или нещо от сорта. На мен лично такива теми много пъти са ми били полезни.
Да наистина е автофорум, но нали това е ОФФ?! Не е ли по-добре такива теми отколкото горепосочените от мен?!


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Чет 22 май 2008 11:34


Съпоставяй номиналната мощност на прахосмвукачката с всвмукателната мощност...колкото по-голяма всмукателна мощност при по-ниско номинална-толкова по-добра е!
В къщи имаме HOOVER....мерецедест на прахосмукачките....


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Чет 22 май 2008 11:43


Ние вкъщи имаме НЕО бабата на курвите в околовръстното.

Но съм сигурен, че като се счупи след 1 година гаранция и работа няма да ме заболи отново да дам 20 лв. за друга.


Потребителски аватар
oSViRePql
Мнения: 1735
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот oSViRePql » Чет 22 май 2008 12:13


http://appliances.market.dir.bg/fscat.p ... 92&id=3260

Върши невероятна работа а с този филтър не сменяш често торбичката. Той събира всичко ;) В МЕТРО я има за 89лв ;)


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Мнениеот fichtenweg » Чет 22 май 2008 12:59


като колегата по-горе препоръчвам Керхер. Предвидена е да работи при по-голямо натоварване което според мен за домашни условия ще означава по-дълъг живот и по-гълго време запазване на качествата. Повечето пари спрямо изобилието от модели/марки си заслужава в полза на качественото изпълнение и качествената работа :!:


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Чет 22 май 2008 14:43


Не че нещо, ама за какво му е професионална прахосмукачка. За тея петстотин лева дето струва керхера може да вземе целмер който само дето свирки не прави. А тоя керхер единствено може да смуче водичка. За какво са му 36 литра в домашни условия?!? Ако единственото изискване е да може да смуче вода - има модели на Elite и Sogo по 100-тина лева, които го могат. Дет се вика има и керхер за 100 лева ама си е просто една кофа. А после с керхера като трябва да смени някой филтър или торба или друг консуматив и сигурно ще се поозъби като види цената.


Потребителски аватар
Zoran
Мнения: 885
Регистриран на: Пон 19 дек 2005 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Zoran » Чет 22 май 2008 15:01


Много доволен от Zelmer


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Чет 22 май 2008 15:21


Още един глас за Zelmer - 3-та година кара безгрижно и чисти екстра, модела е "Делфин" с воден филтър. Струваше към 350-тина лева тогава.

Изображение


Едит: Щом си алергичен задължително прахосмукачка с воден филтър, дори и да не е тази. Но не ти препоръчвам Делонги - там двигателя е заедно с водосъдържателя, което е много тъпо. При Делфина е водосъдържателя е отделно и е много удобен за почистване.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 21 госта