Polo 9N AUX 2002 пали и гасне

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
sunny_vd
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 21 мар 2014 23:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 9N AUX 2002 пали и гасне

Мнениеот sunny_vd » Пет 04 юли 2014 9:25


От Видин съм. Колата е 1,4FSI. Esp светва на контакт. Взех една добавка за инжектори на STP, ще покарам и ще видим има ли разлика.А от другата седмица пак тръгвам по майстори да видим какво ще кажат.Грешката не помня кой номер беше.




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 9N AUX 2002 пали и гасне

Мнениеот freelancer » Пет 04 юли 2014 14:04


Колега, аз ще сменям бензиновата помпа!
Тази сутрин наблюдавах колата от страни, жената се качи, запали, даде газ мъжката и още първият метър изгасна. Мисля, че не и стига горивото.
При следващо запалване вече нямаше проблеми, няма грешки по електрониката, датчици, клапа и т.н. са сменени и проверни, бобина, кабели, свещи са нови и качествени(Беру), темепратурен датчик чисто нов беру, смених си го преди 2 седмици(отново, стария си бил наред), бенз. филтър на 9 хил километра, всичко е сменено и ново, само помпата остана и мисля, че не ми прави налягане или няма дебит след престой.
Запалителната ми система е нова, грешки няма, значи остава горивото! Помпата се чува, като работи, даже веднъж я чух как си промени звука и оборотите тръгнаха на падат.
Има и други случаи на колеги с такъв проблем и е излизала бензиновата помпа, познавам 2 ма колеги от форума с такъв проблем заради помпата.
Помпата съм я свалял, гледал и мерил налягане и не съм открил нещо нередно, но е възможно да спира или да не може да направи налягане/дебит след престой.
Имах и бедна смес веднъж, което пак е симптом за помпа. Няма логика инжекторите да се оправят на второто палене, ако е въздух щеше да го прави постоянно, това са другите причини за бедна смес, така, че да ти погледнат сместа как е след престой, на студен двигател. Ламбда сондата не играе при студен двигател или първите секунди, тя е друга евентуална причина.
При бедна смес причините са - инжектори(запушени), помпа и ламбда!
Значи за сутрешното палене са отговорни, температурният датчик, дросел клапата, еку, мап - при мен са проверни, могат да се проверят на диагностика и ако има грешка се хваща на 100%.
Ако и ти имаш бедна смес, помпата се чува да жужи след, като е запалила колата, по шумна е, помпата променя звука или не бръмчи равномерно може проблема да ти идва от нея.
Аз разбрах, че е почти невъзможно да се хване, а и е капсулована, така, че съм решил да я сменям направо. около 100 лв е помпата, не е скъпа.
Казаха ми, че Миеле(Майле) са добри от по евтините.
Скоро ще я сменям. Само да не разбере жената, че вече ще ме пребие, сума ти пари натиках в тази кола! :mhihi


sunny_vd
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 21 мар 2014 23:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 9N AUX 2002 пали и гасне

Мнениеот sunny_vd » Съб 05 юли 2014 13:20


При мен се чува един шум от зад около резервоара, след изключване на двигателя. Слизам заключвам и започва едно леко пищете около 5,10сек. Спира след малко пак почва. Мислех че е бензиновата помпа , ама ня е ро тиха, а това си се чува много ясно а и при изгасен двигател. Майстор ми каза че било от моторчето на централното. Ама вчера друг майстор ми каза че тези полота са с ел.ценрално не с вакуум помпа. Така че мистерията се заплита. Но аз не се отказвам ще открия какво се случва.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Polo 9N AUX 2002 пали и гасне

Мнениеот hooligans » Съб 05 юли 2014 15:40


Това, което чуваш е точно моторчето на централното, което се намира при десния стоп.
:a045


sunny_vd
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 21 мар 2014 23:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 9N AUX 2002 пали и гасне

Мнениеот sunny_vd » Нед 06 юли 2014 19:42


Да бе и аз така мисля, ама нали ви казвам ходих при един майстор слага аларми и ми каза че нямала моторче било електрическо централното?!
Друго което се чудя преди време ударих в една дълбока дупка,по нашите хубави улици. Чу се силен удар отдолу от към резервоара. Да не съм повредил нещо?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18723
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Polo 9N AUX 2002 пали и гасне

Мнениеот hooligans » Нед 06 юли 2014 19:51


Темата е изчерпана! :death



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта