Поло / Лупо - Как да си натегна ръчната спирачка

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да си натегна ръчната спирачка

Мнениеот poliboy » Пон 19 май 2014 9:42


Оптегнах я :drunk
Значи маха се капачката дето държи кожата на ск.лост и там има две пластмасови гайки, после отщипах тая капачка дето е точно под дръжката и откопчах зад лоста, така пластмасата се повдига нагоре (може да се извади цялата ама трябваше да я разкачам и от таблото)така бръкнах с ключе 9 и натегнах двете врътки (те вървяха и на ръка при спуснат лост) има "контра гайка" която се опитах да законтря и сега ръчната лови на 3-4 зъб :Mr Green Fun




elinns
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 08 окт 2017 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло / Лупо - Как да си натегна ръчната спирачка

Мнениеот elinns » Нед 08 окт 2017 14:04


Здравейте колеги,
Съвсем скоро си купих VW Polo 6r 1.2 bluemotion 2010. Ръчната спирачка хваща много високо и т.к. колата е с подлакътник трябва да го вдигам всеки път когато искам да използвам ръчната спирачка. Прочетох, че мога да натегна жилото чрез затягане на гайка, която се намира под пластмасите на подлакътника - колата е на 50 000км и никога не е затягано. Та, въпросът ми е как се махат пластмасите? Опитах да ги махна, но не успях и се притеснявам, че ще счупя пластмасовите щифтове, които я държат. Има ли някой, който може да ме посъветва или да ми изпрати линк с упътвания? Благодаря предварително!


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Поло / Лупо - Как да си натегна ръчната спирачка

Мнениеот grishitu » Пон 09 окт 2017 8:35





Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта