Дросел, предварение, обороти и още нещо (ускорение, мошност)

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Дросел, предварение, обороти и още нещо (ускорение, мошност)

Мнениеот Каспър » Пет 24 апр 2009 21:38


maznia написа:...
Разходът ще падне на 6,4 на градско
...

Всички АЕR харчат точно толкова градско mhihi независимо кой как и къде ги кара :mrgreen: :wink: Ако разхода падне до 6.5 се замисли сериозно за мотора :beat_butt2 :bishop




Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Дросел, предварение, обороти и още нещо (ускорение, мошност)

Мнениеот Anbuch » Съб 25 апр 2009 10:51


el_alex ,според мен правилно те е насочил прителят ти. Провери си из основи запалителната система (разбределител на запалването - дистрибуторна капачка,палец) Имаш мултицет...измери съпротивлението на палеца.Трябва да е 1 килоом.Докато го мериш мърдай палеца ,макар и да е оцевадно ,че тоя пластмаса не може да се свива,моят палец нещо прекъсваше като се опитвам да го размърдвам.Изцисти ги тия работи от нагара до меден блясък.

maznia ,какви дебитомери какви датчици за екуто ... :shock :?:


maznia
Мнения: 870
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Дросел, предварение, обороти и още нещо (ускорение, мошност)

Мнениеот maznia » Съб 25 апр 2009 23:02


поправям се - за мап сензора говоря и онова клапанче \дебитомера за вакум\вътре във кутията на въздушния филтър над дросла и то за тези които го имат важно е за оборотите на празен ход. :D


Потребителски аватар
el_alex
Мнения: 39
Регистриран на: Вто 05 авг 2008 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Дросел, предварение, обороти и още нещо (ускорение, мошност)

Мнениеот el_alex » Чет 14 май 2009 13:57


Колеги - определено е вакуума, но с новия датчик за темп няма шанс да успея аз да го оправя.Можете ли да ми кажете каде в Пловдив има оригинален сервиз на VW.Преди време го бях намерил, но сега нещо не мога....

НО с новия датчик минавам 485км и резервоара ми показва 3/4 (извънградско) :) и си каааааааарам :} и нямам намерение да слагам стария пак.


Потребителски аватар
el_alex
Мнения: 39
Регистриран на: Вто 05 авг 2008 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Дросел, предварение, обороти и още нещо (ускорение, мошност)

Мнениеот el_alex » Чет 14 май 2009 14:47


Хх сега катко прочетах разни нови статийки за оборотите май онова "помогни си сам и Господ ще ти помогне" се връзва супер мн :D .

Ако обощя четеното работите с оборотите се въртят около няколко основни работи

1. Вакуум
2. Стъпков мотор
3. Свещи
4. Датчици (всевъзможни - зависи от майстора)
5. Тампони разни

Яя ми че то кво друго има в 1н двигател :D

Май всички майстори налучкват и каквото стане (не стане) само че има и закон на Мърфи намесен = винаги като приключи с работата майстора колата бачка супер ама 1н час по късно проблема пак си е там :}

Аз ощемисля да отида на оригинален сервиз ако някой ме насочи, поне после ще споделя и онези майстори какво са намерили (сменили по FAQ или по най сменяна част за деня)


Дано помогне...

п.п.
1. Вакуум - почти съм сиг че не функционира правилно
2. Стъпков мотор - преди чистенето си бачкаше => сега пак си бачка
3. Свещи = нямам идея
4. Датчици (всевъзможни - зависи от майстора)- всички са наред (проверено)
5. Тампони разни (би трябвало да са на ред) майсторите нищо не казаха за тях...


taygaar.666
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 08 мар 2017 8:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дросел, предварение, обороти и още нещо (ускорение, мошност)

Мнениеот taygaar.666 » Пон 13 мар 2017 0:12


Колеги виждам че темата е стара но колегата така и не е написал дали е оправил проблема,при мен нещата са същите,като мръдна делкото оборотите започват да играят,като го върна в положение което е било колата не дърпа,сеедно съм я стиснал за гушата и като отпусна педала на гаста тогава поема,на светофар като тръгвам трябва да подавам повече газ и то трудно ги поема,сменил съм бубина,свещи,горивен филтър,въздушен филтър и мисля да сменям и кабели,дросела съм го изчустил до блясък,сменил съм и семеригата,делкото съм го сменил за съмнение в хол датчик но незнам от къкъв мотор е понеже буксата се намираше от горната страна а на моето делко буксата е от страни,какво направих!!!разглобих двете делка и прехвърлих от новото хол датчика и оста дето е с пеперудката на моето делко,защо го направих!заради буксата,проверих и белезите на ангренажа и са си на място,един приятел ми каза да сменя акумулатора и няма да мени обороти,по някога когато освободя от скорост оборотите падат и пак се стабилизират което ме кара да мисля че наистина не му достига ток,ако мислите че нещо бъркам ми кажете,на къде да се носоча че вече не издържам с този проблем.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта