Поло 2F 91г Преден говорител с добър бас

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Поло 2F 91г Преден говорител с добър бас

Мнениеот Anbuch » Нед 24 сеп 2006 16:38


Най - лесният начин да думка здраво е като надупчиш задната кора и праснеш някакви гиганти ,ама на мен не ми харесва тоя вариант. Знам че със сигурност един говорител без каса ( макар и по голям) не може да извади бас както един ( макар и по малък) който е в дървена каса. И направих това:
Изображение
Изображение

Бас имаше ама не е както да ти е до ушето колоната и реших да прасна нещо по голямо вътре в таблото. За съжаление всичко ни е така наблъскано ,че дори като демонтирах трабата за студен въздух не успях да вмъкна по голямо от 13х9.
Накрая ме озари идеята:
Изображение
Изображение
Изображение
Това е най- добрият вариант който успях да постигна.

Зная ,че не и е мястото на темата тук ,но на другите фолксвагени нещата са лесни , имат си говорители във вратите и т.н.

Последна промяна от Anbuch на Нед 15 юни 2008 20:55, променено общо 2 пъти.




itso
Мнения: 86
Регистриран на: Съб 08 окт 2005 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот itso » Нед 24 сеп 2006 20:08


:applause: и аз се чудех как да направя добра музика в такова Поло, но за това не се бях сетил. много ме кефи, добре направи, като споделяш идеята. обаче как го върза предния говорител, сигурно е само на единия канал??


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Нед 24 сеп 2006 22:31


Фабрично инсталацията е : на единият канал са предна лява и задна дясна(да го наречем канал 1) ,а на другият предна дясна и задна лява(канал 2). Мислех си отначалото, че това е пулна глупост ,но се оказа че не съм бил прав. То е ясно ,че ако канал 1и2 свирят еднакво силно на шофьора предният дясен (шофьорски) говорител ще му свири по-силно, но за мен бе откритие ,че и десният заден(не от шофьорската страна) говорител също се чува по-силно от шофьора.И като намалиш само канал 1 от баланса на плеара , шофьора чува всичи говорители почти еднакво.

Макар на сидито да имам 4 канала аз ползвам само двата.На канал 1 ( front left) имам отпред един малък говорител(кaкто стандартните педни за поло) бошман и един трилентов бошман отзад в каса собствено производство :D .Те са ми свързани последователно. На канал 2 (back right) съм вързал тази от снимката. Така на канал 1 имам 8 ома ,а на канал 2 имам 4 ома. Като резултат канал 2 свири по силно и басово,а предният говорител на канал 1 е по близо до шофьора и това уравновесява почти звука от двата канала към шофьора.Така за шофора има и стерио :lol: . И като имам на канал 1 - 8ома изкривяванията като надуя "волумето" са по малки и малкият говорител които по принцип не може да поеме 45-те вата от сидито се справя отлично без да пращи и да има опасност от изтърбушване. Малките говорители струваха 20 лв комплекта( имам 1 резерва), а големите 45 лв комплекта.Най- добре е да ползваш дървен материал който е специално за колони ,че поговорката е вярна: "От всяко дърво свирка не става".Хванал съм я с една видия за пасмасовите "крила" от страни да на мърда.Утре ще и взема размера и ще пиша ,че ако е по висока пречи на педала на гаста който минава над нея. Като цяло ефекта е добър защото баса идва от цялото табло и като седи някой от пред не може да повярва ,че няма говорител от дясно. :wink:

п.п. Това не е добър начин за озвучаване на една кола :no-no . Това е добър начин за озвучаване на шофьорското място на такова поло. :heeeavy metal


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Uneek » Пон 25 сеп 2006 0:27


Един приятел в едно Уно беше постигнал добро озвучаване с колонки за компютър. Чуваше се перфектно :)


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Вто 26 сеп 2006 0:36


размера е
21Х13Х13 см


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Вто 26 сеп 2006 7:54


отпред можеш да сложиш 10 цм колони в таблото с малко рязане..
Проблема, е че 10 цм не могат да извадят бас ако ще да са внос от Марс..


Това се решава чрез изграждане на корите във предните врати и едни 17 ски там.. или нещо от сорта...

Друг начин нямаш....


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Вто 26 сеп 2006 8:39


Колега, идеята е блестяща!
Въобще не си мисли, че в Пассата има повече място за говорител отпред! А и като съм комби, остава да сложа две колони отзад, в багажника, ама като дръпна щората дали ще се чува хубаво... Така или иначе, в момента ги правя: 2 баса в кутии, от страни, дето фабрично е предвидено да има говорители ще ги отрежа да свирят само средни и високи, че иначе дерат от баса, но за отпред така и не бях намерил решение, докато не видях твоя пост!
Там, под таблото и аз ще вкарам един бас и ще се опитам да го вържа мостово, м/у двата канала... макар, че и на единия да е само... то баса не носил стерео-информация... пишат в дебелите книги...


Потребителски аватар
Dare_Devil
Мнения: 273
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Dare_Devil » Вто 26 сеп 2006 9:50


На мен ми се върти идея за говорители във вратите - дали ще има начин да се вградят на Поло? И в коя част на вратата ще е подходящо да се намира?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Вто 26 сеп 2006 11:31


Dare_Devil написа:На мен ми се върти идея за говорители във вратите -

Бе щом на Трабанта си бях сложил, и ти ще можеш на Полото, ама не ти ли е жал за корите...


Потребителски аватар
Dare_Devil
Мнения: 273
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 11:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Dare_Devil » Вто 26 сеп 2006 15:15


Е аз нямам намерение да ги съсипвам:) Ще се прави внимателни и изпипано, така че да си изглежда добре.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19559
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Сря 27 сеп 2006 13:33


Ами... пробвай, колега. Но първо виж до къде ти стига стъклото, като го свалиш плътно додолу, защото на мен на Траъбчо ми опираше в магнитната система и не можех да сваля последните 3 см.


Потребителски аватар
НиколайМаринов
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 06 май 2018 21:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Преден говорител с добър бас на поло 91г

Мнениеот НиколайМаринов » Чет 08 ное 2018 16:08


И ние имаме същото само че е 1992 1.4д.Искам да му сложа по-хубава музика,но къде има дупка за говорител,тя е за нещо мъничко и по мощност и габарити.Т си мисля за нещо подобно отзад:https://www.tme.eu/bg/details/obgl.vw.09/korpusi-za-visokogovoriteli/basser/
Но ми е интересно как ще го сглобя.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта