Поло - Пръскалка за задно стъкло

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Сря 21 фев 2007 21:10


cholaka написа: Та май маркуча за задната пръскалка ми е като лейка.
:snorkel01


Поради тази причина единственото масто на което имах ръжда по колата(в промишленни количества) като я купих беше отвътре зад задният регистрационен номер




Потребителски аватар
cholaka
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот cholaka » Чет 22 фев 2007 10:36


Оправих го мамка му. Беше се разкачила една снадка на маркуча която се намира под кората на лявата страна на багажника, точно под рулото на задния десен колан. Сега си пръска както трябва, а не едвам-едвам. А що вода се беше изсипала...


Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Мнениеот flameman5 » Чет 22 фев 2007 21:40


На мен ми пръска едновременно отпред и отзад. На какво се дължи- моторчето ли е прецакано или след него има нещо като разпределител или не знам какво точно е , но е на изходите на моторчето и в него влизат маркуетата


Потребителски аватар
Lizard
Мнения: 940
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна
Контакти:

Мнениеот Lizard » Чет 22 фев 2007 23:26


flameman5 написа:На мен ми пръска едновременно отпред и отзад. На какво се дължи- моторчето ли е прецакано или след него има нещо като разпределител или не знам какво точно е , но е на изходите на моторчето и в него влизат маркуетата


не мисля че е от моторчето по скоро нещо в казанчето. При мен като беше запуше отзад пръскаше на предните но много слабо.

Това със задната пръскалка си е проблем серизен осбено ся зимата. Оня ден като пътувах Варна - София изпръсках 1 казан 2.5л вода по джамовете. Задния много се цапа.


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Чет 22 фев 2007 23:33


Lizard написа: Задния много се цапа.


Имаш ли задни калобрани - 3 лв комплекта вършат страхотна работа :idea:


Потребителски аватар
Lizard
Мнения: 940
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна
Контакти:

Мнениеот Lizard » Пет 23 фев 2007 0:01


Anbuch написа:
Lizard написа: Задния много се цапа.


Имаш ли задни калобрани - 3 лв комплекта вършат страхотна работа :idea:

Сега гледах нямам мерси за съвета


Потребителски аватар
LDD
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 23 фев 2007 0:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Мнениеот LDD » Пет 23 фев 2007 2:10


vlassev написа:оста е куха на Голф3 доколкото видях по моргите, иначе размерите са почти същите, но оста е малко по-къса. 85лв. му искаше главозамаения моргаджия :shock
На 2-иките механизма е коренно различен, като моторчето е от страни на капака а движението се предава чрез рамо.

За отваряне на редуктора си мисля и аз, но като гледам е капсолован и има само една пластмасова врътка, дето е цапната с боя демек че не е желателно да се пипа щото е за регулиране.


..85 лв - тия ПОЛУДЯХА!!!!
Казваш - изпекло се е твоето - що не го отвориш да видим вътре какво ще има - тия мотори са яки и трудно горят, може да е нещо с контактите дето задържат плюса за да направи оборот ....


Потребителски аватар
Комшията
Мнения: 434
Регистриран на: Сря 09 яну 2013 14:01
Автомобил: Passat B5.5
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Пръскалка за задно стъкло

Мнениеот Комшията » Пон 26 авг 2013 10:18


Когато се поставя дюзата трябва ли отвора да гледа по линия на самата чистачка.И трябва ли леко да се набие отгоре за да легне точно на медната тръбичка.


Dafi_Dick
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 27 яну 2014 0:46
Автомобил:
Двигател:

Re:

Мнениеот Dafi_Dick » Чет 08 май 2014 22:58


Lizard написа:
flameman5 написа:На мен ми пръска едновременно отпред и отзад. На какво се дължи- моторчето ли е прецакано или след него има нещо като разпределител или не знам какво точно е , но е на изходите на моторчето и в него влизат маркуетата


не мисля че е от моторчето по скоро нещо в казанчето. При мен като беше запуше отзад пръскаше на предните но много слабо.

Това със задната пръскалка си е проблем серизен осбено ся зимата. Оня ден като пътувах Варна - София изпръсках 1 казан 2.5л вода по джамовете. Задния много се цапа.


А как реши проблема, защото имам същия. Пръска леко на предния прозорец, а на задния хич. :cry


Dafi_Dick
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 27 яну 2014 0:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Пръскалка за задно стъкло

Мнениеот Dafi_Dick » Съб 10 май 2014 22:16


Оказа се,че като пръскам, освен на предното стъкло, капе течност за чистачки по земята при предния калник, явно се е скусало маркучето или се е извадило ако може. Въпроса е там, че не мога да видя маркучетата, трябва ли да махам казанчето или може и по друг начин?


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Поло - Пръскалка за задно стъкло

Мнениеот poliboy » Вто 24 юли 2018 8:41


При мен VW LUPO като пръскам задното стъкло почва да тече някъде от към прага при лявата странична колона. От скоро време не пръска изпобщо отзаде. Не мога да разбера от къде минава маркуча за течността отзад и дали се е извадила снадка или се е прецакал маркуча. Ако някой има наблюдения моля да сподели :gruebel


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Поло - Пръскалка за задно стъкло

Мнениеот kris11 » Нед 29 юли 2018 13:35


по левия праг и после нагоре през гофрата на капака.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта