Поло - Пръскалка за задно стъкло

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
maria_baby
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Поло - Пръскалка за задно стъкло

Мнениеот maria_baby » Вто 03 окт 2006 12:33


Наближава зимния сезон, а не ми работи пръскалката на задното стъкло. Ако някой има идея каква може да е евентуалнтата причина за това да ми даде съвет, какво бих могла да направя. Или ако трябва да се смени от къде мога да купя нова !!!!!! :roll:




Потребителски аватар
budimir
Мнения: 104
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот budimir » Вто 03 окт 2006 13:02


За да не пръска на задното стъкло причините могат да са няколко.
1. Не ти работи моторчето на помпичката като хората - извади му маркуча и пробвай дали ще изкарва вода като натиснеш лостчето за задната чистачка. Провери и дали стига ток до него.
2. Прекъснат или прегънат маркуч между помпата и дюзата на пръскалката. - откачаш маркуча от дюзата и пробваш.
3. Задръстена дюза - ако по т.1 и т.2 нещата са ОК само това остава да е. Дюзата може да се продуха, като откачиш маркуча от нея и със сгъстен въздух от компресор или хубава помпа, надуваш през дюзата в обратна посока. Понякога се налага и да се почовърка дюзата с нещо тънко и остро (игла) за да се разместят боклуците и да можеш да ги изкараш.


Потребителски аватар
maria_baby
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пръскалка за задно стъкло

Мнениеот maria_baby » Вто 03 окт 2006 13:22


budimir написа:За да не пръска на задното стъкло причините могат да са няколко.
1. Не ти работи моторчето на помпичката като хората - извади му маркуча и пробвай дали ще изкарва вода като натиснеш лостчето за задната чистачка. Провери и дали стига ток до него.
2. Прекъснат или прегънат маркуч между помпата и дюзата на пръскалката. - откачаш маркуча от дюзата и пробваш.
3. Задръстена дюза - ако по т.1 и т.2 нещата са ОК само това остава да е. Дюзата може да се продуха, като откачиш маркуча от нея и със сгъстен въздух от компресор или хубава помпа, надуваш през дюзата в обратна посока. Понякога се налага и да се почовърка дюзата с нещо тънко и остро (игла) за да се разместят боклуците и да можеш да ги изкараш.


Проверих и се оказа, че самата дюза изобщо я няма. От къде мога да намеря ?


Потребителски аватар
CBET
Мнения: 65
Регистриран на: Пет 19 май 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнениеот CBET » Вто 03 окт 2006 13:34


15 лв е в Ауто+ скоро вземах и аз..........


Потребителски аватар
Lizard
Мнения: 940
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна
Контакти:

Мнениеот Lizard » Вто 03 окт 2006 20:46


таз пръскалка е мнгого проблемна.
1-во не е измислена добре и се движи със чистачката
2-ро маркучетата на помпияката са много скрити аз на мойта трябва сваля акомулатора за да ги достигна. Това за задната чистачка ми се откача при запушване.
3-то трудно се чисти ако се задръстена на мен ми се наложи да свалям кората на врата на багажника.

Съвети:
-Направо извади казанчето го и го промии боклук вътре колкото щеш аз на мойто мисля че италянеца прах за пране е слагал вътре или кои знае кви боклуци.
- почистваш и (затягаш маркучетата) ако трабва на изхода от помпичката.
- най добре със едно парче проводник (жица) почисваш и насочваш сички пръскалки
- и зимата най-добре вода + ракия (от таз за разтривки само първак) :) само да не те спрат полицайте ...


Потребителски аватар
karrr
Мнения: 156
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот karrr » Нед 15 окт 2006 16:47


и зимата най-добре вода + ракия (от таз за разтривки само първак) Smile само да не те спрат полицайте ...

еее браво тва е най-добрия съвет ойто съм чувал :!:


Потребителски аватар
maks
Мнения: 2228
Регистриран на: Чет 03 фев 2005 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maks » Нед 15 окт 2006 16:51


karrr написа:
и зимата най-добре вода + ракия (от таз за разтривки само първак) Smile само да не те спрат полицайте ...

еее браво тва е най-добрия съвет ойто съм чувал :!:
О това съм го и виждал,с една миризлива шлькавица дет само за разтривки ставаше,интересна е и физиономията на катаджията"ти колко изпи бе?" mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
vlassev
Мнения: 50
Регистриран на: Чет 03 мар 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

механизъм на задната чистачка

Мнениеот vlassev » Нед 29 окт 2006 15:20


освен дюзите голям проблем се оказа и механизма, дето движи задната чистачка (polo 1989 комби) Свалих го вчера да видя какъв му е проблема и се оказа, че ел.моторчето се е изпекло. Изглежда нещо му е възпрепятствало движението и....
По моргите намерих няколко механизма, но нито един не работеше :?
Какъв им е проблема на тия устройства, немеца май е патентовал машинка за горене на ел. моторчета. Да неби да трябва да се отваря редиктора от време на време да му се налива масълце или просто механиката е слаба!?!
Аре ако някой има опит по тая част да сподели как се е оправил или пък дали може да се сложи такава джаджа от друг модел автомобил...


stil
Мнения: 534
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 9:04
Автомобил: VW Polo 1991
Двигател: NZ
Местоположение: София

Re: механизъм на задната чистачка

Мнениеот stil » Нед 29 окт 2006 19:04


vlassev написа:Да неби да трябва да се отваря редиктора от време на време да му се налива масълце или просто механиката е слаба!?!

Тук е вероятният проблем. Моето като го взех всичко беше ръждясало, клеясало и блокирало. След основно почистване и смазване вече няколко години няма проблеми.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Мнениеот pas1.8mi » Нед 29 окт 2006 19:42


Понеже водата минава през оста(куха е) ,и ако има дори и малък теч оста започва да клеясва.Това затруднява движението на механизма :idea:


Потребителски аватар
vlassev
Мнения: 50
Регистриран на: Чет 03 мар 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот vlassev » Нед 29 окт 2006 21:03


оста е куха на Голф3 доколкото видях по моргите, иначе размерите са почти същите, но оста е малко по-къса. 85лв. му искаше главозамаения моргаджия :shock
На 2-иките механизма е коренно различен, като моторчето е от страни на капака а движението се предава чрез рамо.

За отваряне на редуктора си мисля и аз, но като гледам е капсолован и има само една пластмасова врътка, дето е цапната с боя демек че не е желателно да се пипа щото е за регулиране.


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Нед 29 окт 2006 21:08


pas1.8mi написа:Понеже водата минава през оста(куха е) ,и ако има дори и малък теч оста започва да клеясва.Това затруднява движението на механизма :idea:


След като стигнах и аз до това заключение чрез невиждано "разпартачосване" ( даже и този дето я е конструирал няма да може да я зглоби :twisted: ) я хвърлих в гаража. Имах такъв механизъм от друга кола ( OLCIT ) , но не пръскаща . Поради различията се наложи да го направя така: докато натискаш лостчето чистачката работи, пуснеш ли го - спира.Иначе пасна идеално. Така съм вече почти 3 години.


Потребителски аватар
kimbaten
Мнения: 339
Регистриран на: Съб 17 сеп 2005 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kimbaten » Пон 30 окт 2006 0:03


И аз имам подобен проблем, само че на 2F дюзичката е отгоре над джама по средата... до там стига вода обаче явно е запушена, днес я свалях киснах в некви препарати и опитах с тънко телче да го прокарам но е толкова начупен пътя вътре явно, щото се запъва и не може да мине, дайте акъл, колеги как да "продухам" и ако не го отпуша, освен нова, някой има ли представа от какво друго возило може евентуално да пасне дюзата в случай че я има в некоя морга? Само на поло ли са такива или слагат същите примерно на голф 2, Ауди или нещо такова от "фамилията на VW? Някой има ли представа? Мерси предварително.


Потребителски аватар
emils
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 19 май 2005 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот emils » Пон 30 окт 2006 18:06


kimbaten написа:И аз имам подобен проблем, само че на 2F дюзичката е отгоре над джама по средата... до там стига вода обаче явно е запушена, днес я свалях киснах в некви препарати и опитах с тънко телче да го прокарам но е толкова начупен пътя вътре явно, щото се запъва и не може да мине, дайте акъл, колеги как да "продухам" и ако не го отпуша, освен нова, някой има ли представа от какво друго возило може евентуално да пасне дюзата в случай че я има в некоя морга? Само на поло ли са такива или слагат същите примерно на голф 2, Ауди или нещо такова от "фамилията на VW? Някой има ли представа? Мерси предварително.

на голф-2 дюзата пръска отдолу нагоре, т.е. поставена е под стъклото и е с два отвора, а на полото е с един. все пак ако една такава дюза става, би могло да се постави - да пръска в две посоки е по-добре, отколкото в една.


Потребителски аватар
cholaka
Мнения: 25
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 16:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот cholaka » Сря 21 фев 2007 19:01


При мен проблема е, че струята е много слаба. Това май се дължи на прекъснат маркуч, защото има следи в багажника от течност за чистачки, но по - странно е, че имам и синьо петно на задната седалка, което май също е от течност за чистачки, друга синя течност нямам по колата. Та май маркуча за задната пръскалка ми е като лейка.
:snorkel01



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта