Polo 6n2 2002г. BBY - Проблем при повторно палене

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
leonniki
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Polo 6n2 2002г. BBY - Проблем при повторно палене

Мнениеот leonniki » Съб 27 окт 2012 21:28


Здравейте !
От известно време имам следния необичаен проблем и изключително ще се радвам и ще ви бъда благодарен,ако ми помогнете да го отстраня.Имам Поло 1.4,2002г. бензин - газ.Малко след като закупих колата започна да ми създава следните проблеми:Сутрин или без значение запалва винаги с първо палене и след 5-6 мин.като спра някъде,примерно да заредя гориво или да си купя нещо от магазина като пробвам да запаля втори път вече 99% от случаите отказва да запали дори и след многократни опити.Чакам поне може би час-два и повече понякога и след това пали без проблем.Другият проблем,който вече отстраних е,че след като запалеше губеше мощност.След диагностика и консултации със специалисти установиха,че ламбда сондата не е в ред и така отчиташе грешка при диагностиката.Смениха ламдата и изчистиха грешките и вече проблема с мощноста бе решен,но за съжаление не и проблема с паленето.Смених и датчика на разпределителния вал след препоръка,но все така проблема си остана.За информация казвам,че още преди да сложа газов инжекцион ми правеше тия номера колата.Като слагаха газовия инжекцион ми казаха,че са отчели грешка в ламбдата и при смяна всичко ще е наред.Сложиха газовата инжекция и смениха ламбдата,но проблема си остана.При повторния опит за запалване чувам клапана та дори се чува и цъкването на клапана на газовия инжекцион.Компютъра не отчита грешки.Ток,бензин и газ има. Споделям за проблема си с изключителното желание някой да помогне да го реша. Благодаря за вниманието !




gks78@abv.bg
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 22 мар 2018 20:25
Автомобил:
Двигател:

Re: VW POLO 6n2 2002г. BBY - Проблем при повторно палене

Мнениеот gks78@abv.bg » Чет 22 мар 2018 20:42


Здравейте! Имам същият проблем с колата. Намерихте ли решение за проблема, моля споделете!
Колата е същият модел като вашата. Успявам да я запаля само като прекъсвам релето към горивната помпа - изкарвам и вкарвам релето. Преди няколко дни го смених с ново, работеше 4-5 дни, след което проблемът пак се появи.


shefchto
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 22 авг 2010 22:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW POLO 6n2 2002г. BBY - Проблем при повторно палене

Мнениеот shefchto » Вто 10 апр 2018 16:33


Температурен датчик, намира се в долния десен ъгъл под кората на двигателя(ако си с лице към коша). Сменя се на студена кола, ако са ти мили ръцете, защото изтича антифриз като го извадиш. Доста чест проблем им е на тези двигатели, но за щастие и доста евтин за решаване.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта