Polo 6n2 2001 г. (AUA) - проблем с паленето (имобилайзер)

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
polo_vw
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 14 май 2014 4:46
Автомобил:
Двигател:

Polo 6n2 2001 г. (AUA) - проблем с паленето (имобилайзер)

Мнениеот polo_vw » Вто 27 май 2014 18:44


Два пъти вече ми се случва като дам на контакт и горивната помпа изобщо не работи.Проблема според мен може да е в имобилайзера и не знам дали така ми се струва,но и със централното може би е свързан този проблем.И двата пъти проблема се оправя след като заключа и отключа колата и няколко пъти като дам на контакт и изведнъж помпата сработва.Колатата няма аларма,ключа е само със чип и мисля,че имобилайзера прави проблеми(просто помпата не тръгва и не достига ток до нея-мерих с мултицет).
Някой имал ли е такъв проблем или ако не е нека все пак сподели ако знае как се отстранява този проблем.




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6n2 2001 г. (AUA) - проблем с паленето (имобилайзер

Мнениеот freelancer » Сря 28 май 2014 6:58


И аз имам подобен проблем, както вече си разбрал, ако си чел друга тема! Карам същото поло и се боря с един гаснещ проблем от доста време.
Какво се случва, ако запалиш веднага, без да чуваш сработването на помпата? Гасне ли ти?
До сега си мислех, че не трябва да подкачва постоянно при даване на контакт, а само в началото, първият път, но ми се случи да не подкачи от първият път, помпата въобще не се чу и тогава вече ми стана съмнително иначе имам едно гаснене и съм сменил доста части! Двигателя ми е същият, като твоят. Свети ли ти чека (червената лампичка с двигателчето) на контакт? Ти си с 2-те ламбда сонди.

Сигнала минава през едно реле, имобилайзера, контактният ключ(клеморед) и компа, а компа взима информация от датчика на коляновият вал за да разбере дали работи двигателя. До сега не бях го забелязал проблема, обаче при нашите двигатели явно трябва да подкачва всеки път с даването на контакт!
Налягане мерил ли си? Да не би да си заминава помпата.

И аз нямам аларма и имам 2 ключа с чип.
На мен ми сработи от 4 тия път след 1 ден и половина престой. Чуваш ли помпата след, като отключиш и отвориш вратата?
И аз си купих мултицет и меря, като изумен. :biggrin
При мен не е компа, защото го сменях за проба с друг. Мисля, че ако имаш проблем с имобилайзера, трябва да гасне веднага 1 секунда след запалването. Ако е датчика на коляновия няма да можеш да запалиш, така, че най вероятно проблема е или в релето на горивната помпа или в самата помпа или в кабел/букса.
Чуваш ли помпата в купето, като работи? Бучи ли? Забелязал ли си да работи по шумно на моменти и да мени обороти?
До колкото разбрах (след 1 година и 7 месеца) всеки път трябва да се чува помпата при подаване на контакт, така е при нашите двигатели, но при мен не е така на моменти и ми гасне или имам трудно палене на моменти, след като запаля отново се оправя!

Явно всички полота от тази серия (АКК, АУД, АУА) имат едни и същи проблеми!
Смажи си ключалките или си сложи дистанционно, че ключалките са големи боклуци и постоянно се чупят, зимата ще береш големи ядове, замръзват врати, ключалки, приключението е голямо!
Колега, да ти е влизала вода в багажника? Огледай за мокро! Мокета, стоповете, уплътнението на антената и на задното стъкло! Виж си зад стопа на централното, мокри ли? Напръскай стопа с вода обилно и виж дали пуска. Тия уплътнения спичат и след време пропускат.
Имал съм доста проблеми с какво ли не, направо съм като сервиз SOS :biggrin

Друго за което се сетих е, че ако е имобилайзера проблема, ако не дава разрешаващ сигнал трябва да излезе на диагностиката! Ще ти даде грешка, липса на разрешаващ сигнал.
Тези коли имат drive-by-wire система за контрол на изпълнителните елементи от двигателя и ако има проблем с някой си дават грешка. Същата работа е и за датчика на коляновият вал. Помпата обаче не се следи, както и релето, букса кабел до помпата. Може да имаш проблем и с някоя маса, както ми подхвърлиха на мен.
Ако ще ходиш на диагностика не отивай при първият срещнат, това е много важно! Ако въобще ще ходиш на сервиз им кажи, ако ще правят диагностика да оправят проблема задължително или няма да им плащаш!
Внимавай, че са се навъдили тарикати, които чистят грешки само и взимат по 20 лв без да отстраняват проблема, ако попаднеш на такива бягай на далече.
Обърни внимание на една семеринга отдолу, на избирача на скоростите, там много често тече и се прецаква скоростната кутия, струва 5 лв, това е много важно.
Има и една пластмасова пластина на избирача на скоростите, която се изтръква, по скоро едни сферички, защото е на клик и зимата, като замръзне отдолу и изкача и не може да включваш скоростите нормално, нямаш и задна скорост примерно, струва 2 лв. обаче създава огромни проблеми.
Най хубавото е, че си държи оборотите двигателя! Забележи обаче дали отваря двата кръга за антифриза, че термостата им е консуматив и също се скапва и може да ти прегрее двигателя лятото.
Другото е темепратурният датчик, но при теб явно е ок, щом вдига и сваля оборотите нормално, тва им е най големият проблем. :c020
Ако решиш проблема сподели моля!
Тези дни ще карам колата на бояджия заради външни забележки и тогава ще се занимавам с проблема с помпата. Може до тогава ти да си намерил решение. :th_up


polo_vw
Мнения: 30
Регистриран на: Сря 14 май 2014 4:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n2 2001 г. (AUA) - проблем с паленето (имобилайзер

Мнениеот polo_vw » Сря 28 май 2014 18:16


Ми като дам на контакт помпата не се чува и като опитам да запаля просто стартера върти и не тръгва да пали изобщо.Проблема не е в помпата,защото като ми се случи този проблем то изобщо няма ток при помпата.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6n2 2001 г. (AUA) - проблем с паленето (имобилайзер

Мнениеот freelancer » Чет 29 май 2014 8:11


Аз имам подобен проблем явно. При мен забелязах, че помпата не се чува по някой път. Преди няколко дена след престой ден и половина, завъртам ключа и не се чу жуженето на помпата, чак на 4-5 път я чух. Ослушвах се за помпата, защото преди няколко дена ми припали много странно и изгасна от първият път, запали но на ниски обороти и изгасна. Вторият път запали и нямаше проблеми. Също имам едно гаснене от време на време ако пусна консуматори или като беше по студено ако тръгна веднага с малко газ изгасваше.
От доста време се занимавам с проблема и все още не съм го решил, но от това което съм чел знам, че при паленето за да се пусне ток на помпата са отговорни следните елементи - клеморед(контактен ключ), реле на помпата, датчик на колянов вал, имобилайзер и еку(компа).
Колега, ако е проблема в имобилайзера след диагностика мисля, че трябва да имаш записана грешка, за датчика на коляновият вал пак трябва да има грешка (уж трябва ама кой знае), екуто го изключвам, пробвал съм с друго еку и пак същата работа ,а и екутата са ни бош и са надежни.
Остават реле, кабели, букса на помпата, по скоро си мисля, че е релето. Ако е клемореда би трябвало, като изгасне да не светне никаква лампичка(на мен ми свети тази за акумулатора, след като изгасне). При теб не гасне, а изобщо не пали, може би проблема да ни е един и същ, с тази разлика, че при мен пали, но явно при натоварване изключва и после се оправя.
Виж си релето и може да минеш една диагностика за проверка.
Миналата година за известно време имах същият проблем, стартера върти и не пали въобще, само си върти енергично, нали? Почнах да паля, като подавам на контакт и изчаквам да си направи чека и най откаченото е, че се оправи след време. Пак почнах да си паля без да чакам и нямаше проблеми.
Все си мисля, че нещо се влияе от влагата, защото при мен след обилен дъжд проблема е по силно изразен, макар, че цялата запалителна система ми е нова (бобина с комутатор, кабели, свещи).
Виж си акумулатора, от там пак правят проблеми, ако пада много, може да бърка имобилайзера, такива неща четох.
Също един колега със същият гурел , като нашите имаше проблем с акумулатора и му палеше чек лампата и не можеше да запали (ако е слаб акумулатора цъка таблото и се нулират приборите). Предполагам си проверил акумулатора, щом имаш мултицет.
По откачена кола от тази не съм карал, някои части не мрат от веднъж ами ту работи, ту не и може да те подлуди.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6n2 2001 г. (AUA) - проблем с паленето (имобилайзер

Мнениеот freelancer » Пет 29 авг 2014 7:10


Колега, какво стана откри ли нещо?
Тази сутрин дадох на контакт и помпата не се чу въобще, 4 пъти давах, лампите светят, изчаквам и нищо не се чува!
Завъртях на стартер, двигателя запали малко несигурно, но си заработи, помпата се чуваше, че работи!
Отивах на работа и нямах време да свалям буксата и да меря дали има напрежение на контакт. До сега няколко пъти ми се е случвало да не тръгва помпата от първият път на контакт!
Мисля, че релето за време прави тези номера.
По интересното е, че след, като загасих двигателя след това, давах няколко пъти на контакт и помпата си бръмчеше, 3 пъти и при трите пъти на контакт си работеше.
Мисля, да хода да ми презапоят релето или да го сменям.
Чудя се дали и клемореда не прави проблем, защото имам усещането, че нещо не се завърта по един и същ начин ключа, не знам, може и да си внушавам.
Ако някой който разбира има идеи, моля да ги сподели.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Polo 6n2 2001 г. (AUA) - проблем с паленето (имобилайзер

Мнениеот m135 » Пет 29 авг 2014 8:01


Колега, вземи един контактен спрей и пръсни клемореда през отвора за ключа, аз така правя от време на време. При мен имах усещането че след по дълъг престой 3-4 дни, като завъртя ключа от положение контакт за стартер, стартера завърта една идея по късно. След пръскането с контактен спрей това изчезна. Намислил съм и един старт бутон да и сложа, но не знам кога ще ми дойде музата, че предната ме беше пръснала да сменям клемореди и когато и сложих бутона, забравих за проблемите. Помпата трябва да сработи още когато отвориш вратата от към волана, а и не винаги като дадеш на контакт трябва да сработва, ако си я угасил и веднага пак дадеш на контакт си има налягане и не жужи да го вдигне и пак си пали нормално.


amamtv
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 23 ное 2016 18:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n2 2001 г. (AUA) - проблем с паленето (имобилайзер)

Мнениеот amamtv » Сря 12 сеп 2018 17:08


Малко късно се включвам,но пък може да съм полезен на някого.
Автомобила ми е марка VW Polo ,6n2 ,2001 , 1.0 .
Преди две седмици имах подобен проблем. Изчетох много нещо тук из форумите,но нищо не ми помогна. Така...накратко.
Пали студена без проблем. Ако все още не е загряла мога да запаля още няколко пъти без проблем. Обаче ,като загрее колата и я загася ,не иска да запали. Чакам докато изтине. Понякога ми палеше като рестартирам компа на автомобила. Но не винаги. Понякога и аз не чувах бензиновата помпа да работи. Изписваше ми грешки Р0261,Р0267,Р0270,Р0264. Насочих се към бензиновата помпа. Но и там не беше проблема.
Само не ми е гаснела в движение. Като запали веднъж....държи.
Как си реших проблема. Естествено не от първият път. Смених и аз доста неща :banghead . Почистих доста неща ,но не съжалявам. Проблема си остана.
Решение:
Реле № 410 за модела ми. При вас може и да е друг номер. Наложи се да го извадя и отворя. Съвсем нормално реле на външен вид,но с 7 крачета. Вътре има силова част-реле и електроника. След като го огледах с лупа за лоши спойки ми направи впечатление нагар по силовия контакт на релето. Почистих с финна шкурка контактите.
След сглобяване повече не съм имал проблем с паленето.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта