Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на табло

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
ivailo_stoqnov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 08 ное 2014 9:44
Автомобил: VW Polo 9n3 51Kw 2008
Двигател: BNM 51kW 2008
Местоположение: Велико Търново

Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на табло

Мнениеот ivailo_stoqnov » Съб 29 ное 2014 18:37


Здравейте, колеги
от скоро съм собственик на дизелово Polo 9n3 BNM 51kW, търсих подобна тема, но не намирам и за целта пускам тази, с идеята да получа съвети как да преодолея следния "проблем":
От купуването на колата и въпреки заплатената диагностика в официалния сервиз на VW Плевен, не ми казазаха, че не ми работи индикацията/звукова на таблото. След като придобих малко повече опит по темата, основно от клипчета в интернет, виждам, че същите автомобили имат освен светлинна и звукова индикация за отворена врата, за забравени фарове, включване на резервата на горивото,забравена вдигната ръчна спирачка и т.н. с едно гонгче, което се чува от таблото на автомобила.
При мен таблото е абсолютно безмълвно, дори нямам цъкането на мигачите. Иначе автомобила си работи перфектно, лампичките си светват когато трябва.
Мисля, че или джамбазите нещо са прецакали, или са го изключили софтуерно, ако е възможно или е някакъв друг проблем, който имам огромно желание да преодолея, защото държа на изправността и заводския вид на автомобила. Малко съм маняк на тази тема.
Когато купувах колата при първо палене премигваше за известно време една червена индикация с термометър, горе в ляво. Понеже съм карал Фабия 2012г и там докато е студена си премигваше синя такава индикация се заблудих, че и тук е така, без да се замисля, че там няма индикация на таблото за температурата и затова мига докато качи градусите на двигателя.
При мен проблема беше в буксата на казанчето за антифриза и леко, минимално намаляло ниво на охладителната течност. Когато колата е паркирана по наклон, няма тази индикация. Вече този проблем е решен.
Мисля си, че джамбазина е базикнал нещо, за да не "пищи"таблото с тази индикация и да шашка клиентите.
Искам да реша този казус и да си имам звуковата индикация както колата си е излезла от завота. Някой може ли да сподели опит в това направление
Благодаря на всички отзовали се предварително :drunk

Последна промяна от ivailo_stoqnov на Нед 30 ное 2014 8:36, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Звукова индикация на табло Polo9n3

Мнениеот anonimko » Съб 29 ное 2014 20:37


Светят ли индикациите при незатворена врата когато колата е на контакт варианта при теб или прекъснати кабели идващи от микроключетата в бравата но да не се обажда и на резерва явно са пипали километража и са изолирали сигнализацията му свалянето му и отварянето му не е трудно -явно не са могли да пипат компа и са променили км. през таблото .Най лесно ще провериш ключетата като затвориш врата на полувин зъб без контакт като първо даваш контакт връщаш и вадиш контактния ключ, ако се обади гонга-замърсени ключета -смазване с контактен шпрей през ключалката докато започне да се чува и на фарове и отворени врати .Моята в началото го правеше тоя номер като я купих преди 3 години и го оправих по следния начин -отварям вратата после връщам на полузатворено и пръскане обилно с ВД и контактен шпрей и накрая свалих корите и двоините ламарини на корите и изчистих и смазах всички ключета вградени в ключалките и жилата на стъклата .А колко до таблото сваля се по следния начин издърпваш волана до крайно положение към теб посредата под таблото пласмасата където е хваната кожата около волана е на жипки издърпва се напред и под нея са двете види-евреики т25 държащи таблото отвиваш ги издърпваш таблото отзад буксата е с законтрящо ключе обръщаш го и вадиш буксата и вече свободно можеш да работиш върху таблото вкъщи гонга е вътре в таблото и представлява малко говорителче.Залагам на микроключетата.Сигнализацията през гонга е вързана последователно от вратите през резерва борд компютър за ниска температура за включване на круиз контрола при под 4 градуса -дълго е за обяснение ако не си го правил .Успех ако срещнеш затруднения питай затова сме тук.

Последна промяна от anonimko на Съб 29 ное 2014 20:53, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ivailo_stoqnov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 08 ное 2014 9:44
Автомобил: VW Polo 9n3 51Kw 2008
Двигател: BNM 51kW 2008
Местоположение: Велико Търново

Re: Звукова индикация на табло Polo9n3

Мнениеот ivailo_stoqnov » Съб 29 ное 2014 20:53


Благодаря ти, продължавам да разсъждавам около софт изключване понеже колата е с доказана сервизна история и километри от представител с твоето на VW няма логика да бутат километрите , по скоро по лесния начин вместо да почистят буксата на казанчето за да не мига и пищи са изключили звука


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Звукова индикация на табло Polo9n3

Мнениеот anonimko » Съб 29 ное 2014 21:07


Софт-а се оправя през Ваг-ком инструменти там се търси опцията която да се активира или деактивира като тръгнеш от затваряне само на задната врата и капачката до каквото се сетиш но не бъдии сигурен за доказаната история че си имат и затова хора дори вътре в представителството заради сервизния код за да пипат каквото си искат включване и изключване на опции в зависимост от екстрите заложени в колата.Скоро ми се налага да се сблъскам с тях в един сервиз незнам какво бяха направили при чистене на грешки бяха оставили централното да заключва само предните врати после чрез приятел отидох в друг сервиз човека си имаше -човек в VW обади се там даде му сервизния код и след малко имаше обратно обаждане и му казаха какво да направи да активира всички врати.Първо опитаи номера с вратата както ти казах за твоя сигурност .Ние избягваме вече VW Плевен кадърните оттам избягаха оттам и си направиха сервизи та им нямаи пълна вяра.


Потребителски аватар
ivailo_stoqnov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 08 ное 2014 9:44
Автомобил: VW Polo 9n3 51Kw 2008
Двигател: BNM 51kW 2008
Местоположение: Велико Търново

Re: Звукова индикация на табло Polo9n3

Мнениеот ivailo_stoqnov » Съб 29 ное 2014 21:31


Ок. Благодаря за съвета задължително ще пробвам твоите съвети както бих се радвал на още такива


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Звукова индикация на табло Polo9n3

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 30 ное 2014 6:45


anonimko е прав. На моята гонга пищи при: ниско ниво на антифриза, забравена ръчна, резерва за нафтата и на отворена врата или багажник само светят индикациите без да пищи, лампата за без колан не свети никога- сетих се, че като купувах колата ми казаха, че тези неща са ги пипали софтуерно във Фв пловдив, още като е била нова. така че кой знае какво са пипали на колата на колегата пуснал темата- най добре да иде някъде да провери


Потребителски аватар
ivailo_stoqnov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 08 ное 2014 9:44
Автомобил: VW Polo 9n3 51Kw 2008
Двигател: BNM 51kW 2008
Местоположение: Велико Търново

Re: VW Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на та

Мнениеот ivailo_stoqnov » Нед 30 ное 2014 8:46


Така от всичко писано до тук разбирам, че или ми е прецакан гонга на таблото от тези мизерници джамбазите, или е изключен софтуерно. Задължително ще направя проби с ръчната спирачка, полуотворените врати и багажник, за нафтата е трудно, че съм пълен, в крайна сметка ще се търси добър диагностик и човек, който си разбира от работата с VCSD или VagKom или там както се казва.Тъкмо ще преглаедаме и активираме и други неща, като Дневни светлини и т.н.
Ако някой има преки наблюдения и челен сблъсък от такива хора в района на Велико Търново да дава едно бързо мнение. Не знам дали да не се набия като каракуда в официалното представителство и сервиз в града.
PS- сега се сещам, че на шкодата бях помолил в сервиза да ми изключат гонга на колана, че ме дразнеше и го бяха направили софтуерно. Не можаха да ми светнат дневните светлини, щото била по-ниското ниво на оборудване, нямала халогени. Там проблема се реши с монтиране на допълнителен модул и си бачкаше супер.


Потребителски аватар
ivailo_stoqnov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 08 ное 2014 9:44
Автомобил: VW Polo 9n3 51Kw 2008
Двигател: BNM 51kW 2008
Местоположение: Велико Търново

Re: VW Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на та

Мнениеот ivailo_stoqnov » Нед 30 ное 2014 9:54


Сега си поиграх малко пред блока, за да пробвам съветите,които ми дадохте и това, което съм прочел във форума.
Значи, колата няма нито светлинна,със знак на таблото, нито звукова индикация при отворена врата/багажник, не се чува гонга при дръпната едно зъбче рачна спирачка, има индикация знак на таблото, движа се така с над 20км/ч. но не се чува звук. Няма индикация при забравени светлини без ключ на контакта, изгасват късите, остават само габаритите но не се чува звука. Няма никакъв звук/цъкане от мигачите, когато са пуснати.
Трябва да отбележа,че нивото на оборудване на автомобила е TREND, без комфорт модул, но с халогенни фарове за мъгла и четири ел.стъкла. На колата присаждах допълнително централно заключване, защото заводски го нямаше, и е с обикновения ключ, без бутоните.
Интересна работа. Да взема да се обадя на онзи тарикат, който ми я продаде, поне да ми каже какво са омазали и в понеделник на компютър.

Може ли съвет за човек във Велико Търново, който да имате наблюдения, че работи добре и е хуманно настроен. За първо време се сещам за един Митко дето има гараж в СБА, или Станислав от Лъкистар сервиз, или да ходя в Авточойс?
Четох във форума на Шкода за някакво момче НАСКО от Стара Загора, който бил цар на таблата на шкодите, просто ако някой има опит да сподели, бих бил много благодарен!


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: VW Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на та

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 02 дек 2014 14:57


http://vbox7.com/play:acdaa548e3
Ето как е при мен колега просто да добиеш някаква представа да знаеш какво да очакваш. Днеска пробвах като тръгна да карам с отворена врата - не пищи, ама свети :th_up А като отвориш някоя врата горе плафона свети ли?


Потребителски аватар
ivailo_stoqnov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 08 ное 2014 9:44
Автомобил: VW Polo 9n3 51Kw 2008
Двигател: BNM 51kW 2008
Местоположение: Велико Търново

Re: VW Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на та

Мнениеот ivailo_stoqnov » Сря 03 дек 2014 14:53


Благодаря на колегата polovera_9n3, за хубавото клипче и времето,което е отделил. За да спрем да гадаем, а и както е известно то само няма да се оправи, записах час при един специалист по автоелектроника в сервиз във В Търново, и след като мина от там, ще Ви пиша какво се е случило, евентуално, надявам се, как е решен проблема и т.н.


Потребителски аватар
ivailo_stoqnov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 08 ное 2014 9:44
Автомобил: VW Polo 9n3 51Kw 2008
Двигател: BNM 51kW 2008
Местоположение: Велико Търново

Re: VW Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на та

Мнениеот ivailo_stoqnov » Чет 22 яну 2015 18:21


С голямо задоволство мога да съобщя, че днес без абсолютно никаква интервенция, дето се казва от самосебе си, таблото взе, че проработи абсолютно нормално с всички необходими звуци и сигнализации за мигачи, забравени светлини, врата или ръчна спирачка.
За съжаление не мога да съм полезен на колегите с информация относно решаването на проблема защото то се оправи само.
Благодаря на всички, които се отзоваха и опитаха да помогнат по темата.
Моля модераторите да я изтрият!


Потребителски аватар
SHPER
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 10:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на та

Мнениеот SHPER » Съб 07 фев 2015 18:08


Същия проблем и при моето 9n3, имам го от чисто ново преди 1 година звука изчезна.


Потребителски аватар
ivailo_stoqnov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 08 ное 2014 9:44
Автомобил: VW Polo 9n3 51Kw 2008
Двигател: BNM 51kW 2008
Местоположение: Велико Търново

Re: VW Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на та

Мнениеот ivailo_stoqnov » Съб 14 фев 2015 14:12


За съжаление звукът отново изчезна, вече не знам какво да мисля, дали не е време да го сваля това табло и да видя какъв му е зорът, ту се появява, ту изчезва. Между другото си купих две микроключета и чакам хубаво време за разглабяне на двете ключалки, които са аварирали и подмяната им!
Купих ги ето от тук:http://olx.bg/mikroklyucheta-za-vrati-bravi-bagazhnik-vw-audi-skoda-seat-vag-i56192944
дано не съм се прекарал


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: VW Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на та

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 14 фев 2015 14:22


Твоята работа мирише на калпава спойка някъде или на прецакано зумерче... Сваляй таблото и там вече ще можеш да замерваш откъде какво идва и къде отива


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: VW Polo 9n3 BNM 2008_Проблем със звукова индикация на табло

Мнениеот drotomir » Чет 31 мар 2016 20:04


И моя зумер отказа днес , сваляййте таблото и сменяйте повреденото говорителче на таблото. Лошото е че трябва да се свалят стрелките на уредите и нез знам следд това как ще се нагласят правилно.
Ето темата четете:
http://www.clubpolo.co.uk/forum/index.p ... pic=227974



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта