Polo 1.2 (MK5-6R) - тракане на веригата при палене

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
raikata93
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 23 юни 2014 13:59
Автомобил:
Двигател:

Polo 1.2 (MK5-6R) - тракане на веригата при палене

Мнениеот raikata93 » Вто 25 окт 2016 15:48


Здравейте колеги,

От известно време наблюдавам сутринно време или ако просто не съм палил колата по - дълго време веригата първоначално да трака. Колата ми е vw polo 1.2 бензин 58 коня. Попринцип преди около година за първи път при едно палене чух някакъв странен звук, който не успях точно да разбера какъв е защото за отрицателно време изчезна. Сега може би от около 2-3 месеца звука се върна и взе да се усилва. Звука наподобява точно тракане на веригата и с всеки изминал ден трака все по яко и по яко. Колата попринцип е на 107 000 реални километра и до колкото съм чувал веригата на този мотор се сменява след 160-170 000 км. Карам я с масло 5w40 на Bardahl ако има значение това.
Попринцип първият път, като я запаля след по продължително стоене без да се кара изтраква и след това може цял ден да не издаде и звук, обаче остане ли по - дълго време без да се пали, отново при палене се появява тракането. Ще ви бъда благодарен колеги ако може да ме насочите и към някой сервиз евентуално, за да може да се диагностицира най точно проблемът :) .

Благодаря Ви предварително!




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1.2 (MK5-6R) - тракане на веригата при палене

Мнениеот freelancer » Сря 26 окт 2016 6:44


Колега, според мен, ако тракането беше от веригата, би трябвало да не спира въобще, ще си трака постоянно, а така, както го обясняваш, явно ти тракат повдигачите и най-вероятно тракат от неподходящо масло или имат някакъв друг проблем, като износени или замърсени.
Изтракват повдигачите, защото след престой маслото изтича в картера и докато се напълнят повдигачите изтракват.
След време започват да тракат по-дълго при студен двигател, а по-късно и при загрял. Повдигачите не са скъпи, пък и ти имаш 3 цилиндъра.
Решението е смяна на повдигачите, ако проблема е в тях разбира се.


raikata93
Мнения: 13
Регистриран на: Пон 23 юни 2014 13:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 1.2 (MK5-6R) - тракане на веригата при палене

Мнениеот raikata93 » Сря 26 окт 2016 7:04


Благодаря за отговора, колега. Би ли могъл да ми дадеш адрес на някакъв читав сервиз в София ако знаеш, за да може напрво да я оставя и евентуално да може на 100 процента да се разбере проблема, защото това усилване на тракането всяка сутрин ме притеснява.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Polo 1.2 (MK5-6R) - тракане на веригата при палене

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 26 окт 2016 7:36


Абе баш веригата е.
Намери читав сервиз за смяната и.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1.2 (MK5-6R) - тракане на веригата при палене

Мнениеот freelancer » Сря 26 окт 2016 7:38


Виж и тази тема, колегата zfa159 според мен най-точно е обяснил, какви са симптомите при проблем с веригата.
Ето я темата:
viewtopic.php?f=5&t=453644
Според теб трака, когато е студена и след това шума изчезва, което много наподобява на проблем с повдигачите по скоро, отколкото с веригата, но все пак е най-добре да се закара в сервиз, в кой сервиз не мога да ти препоръчам, защото съм от Казанлък.
Внимавай много със сервизите, защото може да ти създадат повече проблеми, отколкото да ти разрешат и внимавай на кой оставяш колата, да не ти сменят някоя част, на един колега наскоро му смених дросела с развален и то точно в София.
Успех колега и да пишеш, какво е станало!

Здравко, как разбра, че е "баш веригата"?
Колегата казва, че при студен двигател само трака и после шума изчезва, ако е верига няма логика да изчезва тракането, защото метала се разширява при загряване и даже ще се олаби още повече, ако е хлабава.
Дай някакво обяснение, защо се получава така, според теб?


kalmah
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 28 юни 2012 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Polo 1.2 (MK5-6R) - тракане на веригата при палене

Мнениеот kalmah » Чет 27 юли 2017 9:58


разрешили проблема колега


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Polo 1.2 (MK5-6R) - тракане на веригата при палене

Мнениеот mitice » Съб 29 юли 2017 8:19


freelancer написа:Колега, според мен, ако тракането беше от веригата, би трябвало да не спира въобще, ще си трака постоянно, а така, както го обясняваш, явно ти тракат повдигачите и най-вероятно тракат от неподходящо масло или имат някакъв друг проблем, като износени или замърсени.
Изтракват повдигачите, защото след престой маслото изтича в картера и докато се напълнят повдигачите изтракват.
След време започват да тракат по-дълго при студен двигател, а по-късно и при загрял. Повдигачите не са скъпи, пък и ти имаш 3 цилиндъра.
Решението е смяна на повдигачите, ако проблема е в тях разбира се.

интересно нещо е понеже и аз някога чувам такова тракане на едно от колите ми което след 10 сек изчезва и имам съмнения,че има нужда от доливка на масло а карам с 5-40 motul заради турбото не слагам 10-40



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта