Polo 9n3 1.4 - Реглаж на преден мост

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
goodlucker
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 22:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1996

Polo 9n3 1.4 - Реглаж на преден мост

Мнениеот goodlucker » Чет 03 ное 2016 2:50


Искам да попитам крив заден мост оказва ли влияние когато се регулира предния? Не знам как го правят тук, но в България опъваха едни ластици през задните гуми и така си мисля, че има значение. Та се чудя, ако е крив задния мост могат ли да оправят предния или няма шанс да се регулира правилно? Понеже ходих и тези ми казаха, че колата имала проблем с нещо ( не знаят какво... ) и не можели да я регулират... Дърпа на ляво и волана ми е кривнат наляво. Задна дясна гума е леко кривнала и тя на ляво. Интересното е, че не я яде от никъде... Та тази гума оказва ли влияние или дори така може да се регулира, че утре ще ходя на друго място, а не ми се хвърлят пари на вятъра. Благодаря ви.




radionov
Мнения: 111
Регистриран на: Пет 11 яну 2008 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Polo 9n3 1.4 - Реглаж на преден мост

Мнениеот radionov » Чет 03 ное 2016 7:43


Крив заден мост оказва влияние на геометрията на автомобила. На задния мост почти нищо не можеш му регулира. До някъде може да нагласят предния но ще е все пак крива.На жената полото го нагласих на перфектен преден мост но се усеща кривата задница. Иначе волана ще ти се изправи.


Потребителски аватар
goodlucker
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 22:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1996

Re: Polo 9n3 1.4 - Реглаж на преден мост

Мнениеот goodlucker » Чет 03 ное 2016 8:45


Аз сега не усещам задния мост да оказва някво влияние. Може и да оказва, но аз просто не го усещам. Значи няма смисъл да ходя днеска на реглаж защото пак няма да я нагласят, а те тук не са както в България. Да залегне пък да си играе, че да я нагласи въпреки задния мост, просто ще каже не става и това е ... ако не им е перфектно се отказват.
Благодаря ти за бързия отговор. Това чаках, че да не отида и после да прочета, че няма смисъл.
Понеже ще слагам 4 нови гуми за да мина годишен преглед, но явно ще изяде предните и на лято пак нови + заден мост.


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Polo 9n3 1.4 - Реглаж на преден мост

Мнениеот IceHeart » Чет 03 ное 2016 9:38


Толкова ли е трудно и скъпо да смениш задния мост? Няма смисъл с крив мост да ходиш да ти правят реглаж на предницата. Все пак и задния оказва влияние.


Потребителски аватар
goodlucker
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 22:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1996

Re: Polo 9n3 1.4 - Реглаж на преден мост

Мнениеот goodlucker » Съб 05 ное 2016 14:18


Ще струва към £300-£350, но не това е проблема. Имам много лош опит с майстори тук... Има ли значение дали ще купя с барабани или с дискови спирачки? По принцип искам да сложа дискове, но само ако е без преправки. Благодаря ви за помощта!


tihomim
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 04 яну 2018 10:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 9n3 1.4 - Реглаж на преден мост

Мнениеот tihomim » Чет 04 яну 2018 11:10


Колега ето една статия с полезна информация за реглаж на преден мост http://www.6plus.bg/reglaj-all


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Polo 9n3 1.4 - Реглаж на преден мост

Мнениеот hooligans » Пон 15 яну 2018 16:08


Здравей, оправи си заглавието според шаблона.
viewtopic.php?f=7&t=422478



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта