Поло 1.4 16v, 75cc, 2001г - Проблем със съединителя

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
nikolay.radev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 19 фев 2017 18:56
Автомобил:
Двигател:

Поло 1.4 16v, 75cc, 2001г - Проблем със съединителя

Мнениеот nikolay.radev » Нед 19 фев 2017 19:24


Здравейте! Наскоро купих поло 1.4 16v, 75cc, 2001г. Имам проблем със съединителя(натиска се трудно), 1ва и 2ра скорост влизат различно от нормалното - (по-близо до 3та и 4та). Имам скъсан маркуч към катализатора откъдето ми тече масло и днес ми се случи по време на път да не ми влизат скоростите - изобщо! Дали е масло или нещо по-сериозно? Какво масло трябва да налея и къде точно, защото съм доста бос на тема коли! Живея извън България и това е мястото където се надявам да получа правилен съвет! Отделно имам доста други забележки, но няма да ви занимавам с тях, защото главния проблем към момента са ми скоростите! Много се надявам някой да удари едно рамо! Благодаря предварително! :wink




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Поло 1.4 16v, 75cc, 2001г - Проблем със съединителя

Мнениеот freelancer » Пон 20 фев 2017 8:35


Като купува колата не обърна ли внимание на тези "подробности"?
Препоръчвам ти да не я караш така, а да отидеш в сервиз веднага, има един семеринг на избирача на скоростите, който протича, писано е за него много във форума, евтин е, но от там изтича маслото на скоростната кутия. Щом ти се натиска трудно педала на съединителя, най-вероятно ти е за смяна съединителя, при скапан такъв, пак ще имаш проблем с превключването на 1-ва.
Провери дали имаш масло в скоростната кутия и си смени съединителя.
Към катализатора няма маркучи, объркал си се нещо, най-вероятно е сепаратора, прегледай си всички маркучи по картерната вентилация, за да избива масло, предполагам, че имаш нещо задръстено, всички маркучи трябва да са здрави, клапанчета, ЕГР клапан, ако имаш, трябва да е чист.
В двигателя може да сложиш спокойно масло с вискозитет 10W40, за скоростите си има по каталог, тук във форума има тема за 6N2, виж там.
Ако съдя по състоянието на колата, най-вероятно живееш в Италия. :mhihi


Потребителски аватар
nikolay.radev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 19 фев 2017 18:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло 1.4 16v, 75cc, 2001г - Проблем със съединителя

Мнениеот nikolay.radev » Пон 20 фев 2017 16:33


..Испания.. :biggrin За гледането....гледах,ама.. ако има нещо в което съм толкова необразован то е коли.. Липсва един маркуч за картера и оттам идва явно проблема със загубата на масло.. Ще я водя по майстори тия дни да видим каква ще я свършат. Благодаря за отделеното време друже! :smile



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 96 госта