Поло Класик 1994 1.6 бензин Проблем с кабелите към горивомера

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
vertigoV
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 25 дек 2016 23:50
Автомобил:
Двигател:

Поло Класик 1994 1.6 бензин Проблем с кабелите към горивомера

Мнениеот vertigoV » Сря 01 мар 2017 20:10


Здравейте, колата е Поло Класик 1994 1.6 бензин. Преди да я взема е имала аларма и централно, но явно след някакъв проблем са премахнати и двете и под волана е пълно с разни жици не на място. Предполагам в опита си да спасят колата са прекъснали без да искат някой кабел свързан с нивомера, защото не работи от както колата е в мен. Под задните седалки изкарах буксата от нивомера. С 4 жички е. Направих мост между двете в средата, дадох на контакт и на таблото датчика не помръдна въобще. Другите две крайни кабелчета до колкото прочетох са за помпата, така че тях не ги барах. Предполагам че този кабел отива до бушониерата, а от там към таблото. Проблема е че между бушониерата и таблото е пълен хаос. Иначе бушоните са си в ред, пробвах с две различни табла, пак не показва.
Мисля да проследя кабелите от буксата на таблото до бушониерата, но не знам кой точно е за бензиномера.
Изображение До колкото мога да разбера кабелите от помпата отиват директно към букса "М" и до колкото успях да видя, и на моята кола е така и са си вързани. Това ме навежда на мисълта че проблема е от бушониерата към таблото. До колкото успях да намеря кабела от таблото за нивомера е синьо "Gauge Cluster Fuel Gauge Fuel Gauge Sending Unit Blue ". Някой може ли да потвърди и ако е то, къде точно трябва да се върже? Утре ще се мъча да го проследя. Дайте идеи ако не се окаже там проблема, къде да го търся.




Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта