В момента е Сря 21 ное 2018 5:49
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Отговори  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Polo 6N2 1.4 16V 2001- съвети на какво да наблегна при поддръжката? Публикувано: Сря 08 мар 2017 22:01 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здравейте, имах POLO-2f 1991купе,много си го харесвах и поддържах. Всеки ден изминавах с него по сто километра на ден няколко години,ама стана бела и катастрофирах на 26 февруари.Беше желязно.Налага ми се всеки ден да пътувам и затова не мога да стоя без кола.Купих вчера това POLO, защото ми се налага да пътувам всеки ден по 100км от понеделник до петък.Затова ще ви бъда много благодарен да ми кажете ,кои са слабите му места ,какво масло трябва да слагам и за какво да следя въобще... Ще ви бъда много благодарен !!!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: POLO-1.4 16V 2001- съвети на какво да наблегна Публикувано: Сря 08 мар 2017 22:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ
Здравей от близо 10г имаме голф 4 с такъв мотор (кода е AXP) слаби места не се сещам, общо взето е много опростен с минимална електроника и датчици. Както казах някакви сериозни проблеми няма, но има тук таме глезотии в двигателния отсек (под капака). За тези които се сещам: избива масло през датчика за налягане на маслото на лесно място е и не струва пари, лично при мен управлението на перките беше се намокрил и сдаде багажа но при полото може и да го няма този проблем. също така някои от пластмасовите тръби/елементи по охладителната с-ма са малко кекави и прегарят след което водата изтича. Твоят мотор мисля, че е с единичните бубини или се лъжа какъв е кода. За това време сменихме няколко пъти свещи и веднъж кабели и това беше по спомени, все още я търкаляме. Сложи му 5w40 лично нашия харесва mobil-а, с тотал трака говоря за масовите наливни масла. Иначе може и с по добро да го обслужиш, много хора се оплакват от този мотор лично ние сме доста доволни почти в никакви разходи не ни вкарва единствено бих казал, че ролките + ремъците са малко цифра като за 1.4 мотор от този тип, но те не се сменят през месец :wink много важно е на какво ще попаднеш.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: POLO-1.4 16V 2001- съвети на какво да наблегна Публикувано: Чет 09 мар 2017 20:20 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Благодаря ви много !!!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: POLO-1.4 16V 2001- съвети на какво да наблегна Публикувано: Пет 10 мар 2017 8:37 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Аз бих ти препоръчал да сложиш 10W40 Motul или Fuchs, няма смисъл от 5W40, сам се убедих в това. Провери си цялата картерна вентилация, вакуумите, изчисти си дросела и го адаптирай.
Смяна на водната помпа с хубава, маркова и си провери семеринга на избирача на скоростите, защото при повечето полота изтича маслото на скоростната кутия от там, повечето са със скапан температурен датчик и заминал термостат, огледай за вода в багажника, влиза през уплътненията на стоповете, смени си свещите с платинени еднополюсни, това са оригиналните, огледай кабелите и бобината за цепнатини, бобината е с пластмасов корпус, който се цепи и влиза влага.
Смажи си ключалките и бравите на вратите.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Polo 6N2 1.4 16V 2001- съвети на какво да наблегна Публикувано: Пет 10 мар 2017 20:20 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
мерси !!!

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Polo 6N2 1.4 16V 2001- съвети на какво да наблегна при поддръжката? Публикувано: Пет 18 май 2018 15:40 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здравей,
от 3 год. карам същото Поло. Слабите му места са: проблемите със скоростите-особено задна скорост, дросел клапа също ще ти се наложи да сменяш. Ако сменяш термостат вземи оригинален от Vw. С останалите не иска да работи. За маслото: Аз я карах допреди няколко месеца с 5 w 40 Castrol Magnetic C3, но тъй като и аз изминавам на ден по 100 км и вече е на 200.000 минах на 10w40 също Castrol. Ако сменяш редовно масла и филтри и я караш с хубаво масло проблем с двигателя няма да имаш.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Polo 6N2 1.4 16V 2001- съвети на какво да наблегна при поддръжката? Публикувано: Пет 18 май 2018 20:41 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Благодаря ти много.За сега карам с новия 5 w 40 Castrol ЕDGE,защото бях сложил едно евтино масло РЕПСОЛ и щях да скапя двигателя....

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Polo 6N2 1.4 16V 2001- съвети на какво да наблегна при поддръжката? Публикувано: Пет 20 юли 2018 20:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: 2000 AKK 2004 AWC
igril написа:
Благодаря ти много.За сега карам с новия 5 w 40 Castrol ЕDGE,защото бях сложил едно евтино масло РЕПСОЛ и щях да скапя двигателя....

Братто моля те обясни ми как щеше да скапеш маторя с репсола? А видиш ли кастрола е перфектен.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Polo 6N2 1.4 16V 2001- съвети на какво да наблегна при поддръжката? Публикувано: Съб 21 юли 2018 9:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Jetta 1990
Двигател: PN
Ако се абстрахираме от марките масло и аз предпочитам вискозитет 5в40 на бензинова кола.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00