Поло , 2003 г., 1.4, бензин, 75 к.с. - Постоянно ми светва check engine на таблото

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
ivatta
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 09 мар 2017 18:28
Автомобил: VW Polo
Двигател:

Поло , 2003 г., 1.4, бензин, 75 к.с. - Постоянно ми светва check engine на таблото

Мнениеот ivatta » Чет 09 мар 2017 19:00


Зравейте, момчета :)
Наскоро си купих VW поло , 2003 г., 1.4, бензин, 75 к.с., Както се полага ,смених всички филтри, ремъци, масло,антифриз,водна помпа.Колата си вървеше, до един момент, в който в движение ми светна чек енджин и колата леко започна да вибрира. Заведох я да проверят комопютъра , закачиха я и показа грешка при запалване в първия цилиндър,за това смених и свещите, а след това преместиха умишлено първата бобина в трети цилиндър.Известно време, около 2 седмици , нямаше проблем. И днес светна оново и колата беше в движение. Върна се стария проблем. След това пак я закачиха и пак показа същата грешка. Изчистиха я и пак не свети, но незнам до кога. Срещали ли сте този проблем и ако някой може да ми помогне, ще се радвам :)




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Поло , 2003 г., 1.4, бензин, 75 к.с. - Постоянно ми светва check engine на таблото

Мнениеот freelancer » Пет 10 мар 2017 8:30


Освен мисфайър на първи цилиндър имаше ли други грешки? Грешката може да е и от обедняване на сместа, вследствие на неизмерен въздух, огледай за сцепен маркуч, клапанче, ЕГР клапан, отнякъде дърпа въздух. Ако всичко по запалването е ок, другата причина е въздуха.
Кабелите как са? Сменяни ли са?
Други симптоми освен този имаш ли? Гаснене, вибрации на парзен ход, студения старт как е, вдига ли си оборотите? Колко оборота вдига студена, колко са при топъл двигател, краткосрочните корекции как са?
Само с тази информация колежке е доста трудно да се определи, какво точно прави проблема, още повече, че проблема е епизодичен, не постоянен.


ivatta
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 09 мар 2017 18:28
Автомобил: VW Polo
Двигател:

Re: Поло , 2003 г., 1.4, бензин, 75 к.с. - Постоянно ми светва check engine на таблото

Мнениеот ivatta » Пет 10 мар 2017 18:09


Дава само тази грешка. Кабели и маркучи не са сменяни. Прегледани са :) За оборотите ще проверя. Гаснене няма. Вибрации само при святкане на чек инджин. Благодаря за инфото :)



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта