Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
an4oll
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 03 апр 2017 18:21
Автомобил:
Двигател:

Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот an4oll » Пон 03 апр 2017 18:56


Здравейте колеги, горд собственик съм на vw polo 1996 1.4 BSM 75коня само бензин без газова и излезна едно проблемче на скоро. Та проблема е при първо палене за деня колата пали от раз (не мисли не се мъчи) но започва да тресе падат оборотите и дори гасне, при подаване на газ глъхне все едно се дави нещо... Получава се и като забавяне подавам газ а реагира след секунда. Както и да е с повечко газ потеглям и след 1км като поработи всичко е 6 паля гася няма да тресе няма да подскачат оборотите всичко точно никакви симптоми от преди няма забавяне... И така при всяко първо палене на студен двигател. Та какво ще кажете вие, на какво може да се дължи това? Ще се радвам всеки да сподели своето мнение и предварително благодаря. :cry. Извинявам се ако вече съществува такава такава тема, моля да ме насочите? :beer




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: vw polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот freelancer » Пон 03 апр 2017 21:21


Дросел, вакууми.
Изчисти дросела, адаптирай го, прегледай си всички маркучета към дросела за сцепено.
Най-вероятно е клапата, започни от нея, не е сложно, изчисти я и и пусни адаптация с ваг-ком.


an4oll
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 03 апр 2017 18:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот an4oll » Пет 07 апр 2017 17:44


Здравей колега, почистих дроселовата клапа (ръководих се от тази тема viewtopic.php?t=62348 ) ама проблема си е същия... Може би малко по странен вече гасне само 1 път, и веднага второто палене пали няма да гасне но пак прекъсва глъхне като дам газ и оборотите играят дори повече от преди скачат на 1700 падат на 800 това се повтаря няколко пъти (3-4 пъти) докато се нормализира и закротят на 800. Ще направя и клипче да видиш черно на бяло за какво става дума. Дросела не беше зацапан кои знае колко, но филтърната кутия имаше доста малко вътре, избърсах и нея. Не намерих скъсани, напукани маркучлена... Между филтърната кутия и дросела уплътнението е добро съмнява ме да взима въздух от някъде... Не съм я закачал на компютър, защото закача ли я това означава че автоматично я остава майстора да я прави а може да е нещо елементарно което и сам мога да свърша : )


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот tdi fen » Пет 07 апр 2017 18:27


почисти и адаптирай дросела,ако няма ефект провери налягането на бензина


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот freelancer » Съб 08 апр 2017 11:48


Аз бих те посъветвал следното:
Огледай пак за въздух, моноинжекция е предполагам, те така се форсират, виж канистър клапана, тръбичката към сервото, педала на спирачката мек ли ти е сутрин?
Огледай и покарай, махни клемата на акумулатора, минуса, да занулиш настройките. Покарай пак и виж дали ще се оправи. Проблема ти най-вероятно е в дросела, ти си му изчистил гърловината, но пътечките на потенциометъра са зацапани, може да махнеш внимателно капачето и да ги почистиш с контактен спрей, има такъв специално за потенциометри, но внимателно.
Много вероятно дърпа въздух или дросела е заминал, може да е замърсен потенциометъра, моторчето може да е клеясало, ръждясва му роторчето, но не мисля, че му пречи особено.
Не ходи по майстори за това, няма смисъл да си даваш парите за глупости, те ще ти кажат да си купиш нов дросел, само ще ти вземат парите за нищо, едва ли ще ти оправят проблема.
Проблема не е в горивото, защото при второто палене проблема изчезва, и при пълните инжекции го има само, че те гаснат, пали гасне и после няма нищо, този проблем е много характерен за поло.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот Bai Sando » Съб 08 апр 2017 13:30


Нещо не ми се връзват някои работи...
Няма поло с код BSM или както си го написал.
96-та година 1.4 са само 60 к.с. с код AEX APQ
няма поло 1.4 моно :wink
Аз бих пробвал с друг температурен датчик,това е типичен проблем на него.Студена работи много лошо поради прекалено бедна смес вследствие на грешни стойности от темп.датчика.Като загрее се оправя.Възможно е и да смуче въздух от някъде и да бърка смесите също.
Твоя двигател такъв ли е?
Изображение


bobitooo
Мнения: 120
Регистриран на: Съб 17 май 2014 3:30
Автомобил: VW POLO 1.4 1998
Двигател: apq
Местоположение: вaрнa

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот bobitooo » Нед 09 апр 2017 14:26


Подкрепям колегата само APQ AEX и също така залагам на температурен
датчик виж си кода на датчика(цвета му)
мн лесно можеш да го видиш даже и на APQ AEX
Са жълти моя беше жълт на апк и на аех на приятел е жълт
смени го евтин е и лесно сам ще го смениш


an4oll
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 03 апр 2017 18:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот an4oll » Вто 11 апр 2017 10:53


Здравейте отново, за мотора вярно съм в грешка както каза "bai sando" мотора ми е същия като на снимката 1.4i 60hp.
"freelancer" сутрин педала на спирачката е мек, онзи ден дори не иска да запали :-D.
А къде да го търся този температурен датчик?

Последна промяна от an4oll на Сря 12 апр 2017 8:56, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот freelancer » Вто 11 апр 2017 13:28


Е, изяснихме си вече нещата, не знам, от къде ми дойде въпроса за моноинжекцията, може би от странния код и годината, но както и да е, вече е ясно.
Пак си объркал, писал си 1.6, няма 60 коня 1.6. :c020
Как не може да запали? Само върти, така ли? Или изобщо не върти.
Температурния датчик се намира отдясно, на един "октопод", проследи тръбите от радиатора, къде отиват, мисля, че имаше жълт пръстен или беше жълт, щом не може да запали може и да е той причината, датчика, като замине показва - 45 градуса по дефолт и компа си мисли, че е много студено, обикновено при заминал датчик не могат да палят топли, а ти после нямаш проблеми. Най-вероятно имаш бедна смес, а щеше да имаш богата, заради датчика, но го провери ако искаш и го смени. Мери се с мултицет или се проверява с ваг-ком, колко градуса показва.
С махнат датчик, моето поло палеше без проблем, пробвай да го махнеш, да видиш, какво ще стане, макар, че пак не е гаранция.
Бай Сандо е по запознат, предполагам , че ще ти даде по точни насоки.
Браво, за желанието да се оправиш сам колега! :beer
Хич да не ти пука, части има много и са евтини, включително и дросел, втора употреба, има колкото искаш.
Температурният датчик ти е около 15-20 лв и се сменя лесно, трябва да долееш и антифриз, ако си бърз, може и по малко да доливаш.


bobitooo
Мнения: 120
Регистриран на: Съб 17 май 2014 3:30
Автомобил: VW POLO 1.4 1998
Двигател: apq
Местоположение: вaрнa

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот bobitooo » Вто 11 апр 2017 20:57


Колега датчика за по лесно ти е точно под делкото
кабелите му стърчат към предницата на колата
няма как да не го видиш забучен е на черна пластмаса
(Октопод)


nikolai1011
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 17:11
Автомобил:
Двигател: AEX97
Местоположение: София

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот nikolai1011 » Съб 15 апр 2017 12:22


Опитай следното: подаваш контакт и оставяш за 40 секунди, след което палиш!Имах същия проблем смених всичко но не помогна! От тогава първото ми палене е след 40 сек. изчакване на контакт! Една година вече нямам грижи!


jony74
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 05 апр 2017 8:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот jony74 » Съб 15 апр 2017 14:03


Погледни показанията на сондата и кажи какво се случва.


an4oll
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 03 апр 2017 18:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот an4oll » Чет 04 май 2017 8:09


Здравейте отново колеги, след дълги мъки и размисло си отидох на майстор човека ми смени датчика(нов) и дросела с втора употреба сега всичко е точно пали от раз, но оборотите нещо пак не са много точни държи ги на 800-900 и пак леко глъхне, ама много леко нищо фатално. Човека ми взе 80 лева какво ще кажете? Стария дросел има ли смисъл да го пазя примерно за части и т.н?


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот dreadx » Съб 06 май 2017 20:31


Възможно е да е от дросела/моното. (или някакъв проблем с вакууми)
Работи ли моторчето за празен ход? Пробвай го така: докато работи двигателят, включи някакви големи ел.консуматори -- например фарове+парно. От натоварването оборотите трябва да паднат, а после веднага да си ги възстанови.


Потребителски аватар
georgi.georgiev39
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 15 окт 2017 22:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 1996 1.4 75коня проблем при първо палене

Мнениеот georgi.georgiev39 » Чет 07 дек 2017 14:52


Колеги , карам сеат 1998 1.0i проблема ми е горе долу същия при мене обаче пали безпроблем . колата глъхне когато е студена,като е в движение не загрява стрелката не се вдига. Имам чувството че не се форсира има замисляне при подаване на газ.Сменени са кабели , свещи ,бобина , палец делко.Дросела е почистен ,забелязвам че се омаслява при маркуча за картерните газове . Ако някой е намерил решение на тоя проблем нека сподели ще съм бладорен . Закачал съм няколко пъти на ваг-ком и ми показва че всичко си е в стойностите . Благодаря



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта