Polo Classic 1.6 ABU 1994 г - Проблем скоростна кутия/съединител Поло Класик 1994 1.6 АБУ

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
vertigoV
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 25 дек 2016 23:50
Автомобил:
Двигател:

Polo Classic 1.6 ABU 1994 г - Проблем скоростна кутия/съединител Поло Класик 1994 1.6 АБУ

Мнениеот vertigoV » Вто 18 апр 2017 18:00


Здравейте.
Днес в сутринта доста трудно влизаха скоростите в, като на един светофар изключиха нацяло. При запален двигател на свободна скорост, при натиснат съединител не влизаше нито една скорост, все едно не съм натиснал съединителя въобще. Но, когато изключа двигателя, натисна съединителя, включа на скорост, запаля и като отпусна тогава да тръгна на първа. Изключването от скорост беше доста трудно, почти невъзможно, а преминаването на по-висока предавка ставаше само със улучкване на оборотите. Успях да се предвижа, като из града постоянно се движех на втора, а по светофарите бях с натиснат съединител на втора, без изключване от скорост, като в случая колата не придърпваше напред. Все едно съм си на свободна. Само че на спряла кола веднъж изключа ли, трябва пак да изгасям и да паля на първа с натиснат съединител. Направих експеримент - засилих я на 3-та, натиснах съединителя, форсирах двигателя, пуснах рязко съединителя и директно си зацепи, без колебание. Даже на първа си върти гуми от раз. Демек феродо си има?!? После докато паркирах, усетих че нещо се случи, някакъв лек почти неусетен шум за 1 секунда и ... скоростите се оправиха. Все едно нищо не е било. Все пак след като се оправиха долях 700мл масло в кутията, после карах 110-120км смесено и нямах никакъв проблем. Работата е там че не вярвам 94 година автомобил да има вградена роботизирана система за ремонт на подобни проблеми.
Някой има ли идея от какво може да е? Нещо в самата кутия? В лостовата система?




grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Polo Classic 1.6 ABU 1994 г - Проблем скоростна кутия/съединител Поло Класик 1994 1.6 АБУ

Мнениеот grishitu » Сря 26 апр 2017 15:02


На мен ми се е случвало 2-3 пъти да ми се заключи скоростанта кутия на определена предавка, добре че е било все в града. Не след дълго смъкнах кутията, на дъното на магнита имаше парчета от зъбно колело който най-вероятно са заставали някъде и пречат на смяната на скоростите. Източи маслото, като покараш доста време, и виж дали има някакви частици в него.


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Polo Classic 1.6 ABU 1994 г - Проблем скоростна кутия/съединител Поло Класик 1994 1.6 АБУ

Мнениеот stypkata » Чет 04 май 2017 8:02


А защо намраво не го смени?


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Polo Classic 1.6 ABU 1994 г - Проблем скоростна кутия/съединител Поло Класик 1994 1.6 АБУ

Мнениеот dreadx » Нед 07 май 2017 19:09


Това са симптоми на неотцепващ съединител. (предполагам, че е с жило и се регулира с навиване на една гайка.)
Само не знам по какво се познава, кога напълно е свършил - дали като започне да приплъзва? - нека някой да каже за това.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта