Polo 6N2 нестандартен теч в купето

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Polo 6N2 нестандартен теч в купето

Мнениеот flameman5 » Нед 23 апр 2017 15:54


Здравейте, от известно време установих, че протича вода в купето на полото отпред в дясно и накисва кечето под мукета. Първо си помислих, че е от вратата, но бързоустанових, че се стича по ламарината под жабката. Не е от течностите на колата, получава се при дъжд. Помислих си, че е от кутията на филтъра на купето, защото като налея вода в отсека около филтъра на купето протича вътре. Смених кутията с друга с по-добро уплътнение стегнах добре и се оказа, че не е и от там. Няма никаква пукнатина или отвор, а водата влиза в купето. Като си пъхнах пръстите под клапата за въздуха дунапрена беше накиснат. Или е от преди това или водата влиза през нея в коритцето между нея и вентилатора, но как стига до нея??? Някой имал ли е подобен проблем? Не мога да си обясня от къде може да влиза водата, никъде не се вижда дупчица или пукнатина, всичко изглежда здраво. В купето ми се струва, че водата влиза през един черен капак, който е завит с болтове между двигателния отсек и купето. Някакви идеи???
Ако не ще трябва да продължа с търсенето, за целта ме интересува може ли да се свали жабката без да се разкача таблото, за да имам по-добра видимост. Въпреки, че според мен теча трябва да се спре откъм отсека на филтъра на купето. Интересува ме също дали има достъп до болтовете, които държат въпросния черен капак откъм двигателя, за да ги затегна.




sebulba1
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 22 май 2011 19:43
Автомобил: polo 6n2
Двигател: AHW
Местоположение: sf

Re: Polo 6N2 нестандартен теч в купето

Мнениеот sebulba1 » Нед 23 апр 2017 19:01


Колега,провери дренажните отвори дали не са запушени.Често от листа и боклуци се затлачват

Изпратено от моят Lenovo K920 с помощта на Tapatalk


Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Re: Polo 6N2 нестандартен теч в купето

Мнениеот flameman5 » Нед 23 апр 2017 20:17


sebulba1 написа:Колега,провери дренажните отвори дали не са запушени.Често от листа и боклуци се затлачват

Изпратено от моят Lenovo K920 с помощта на Tapatalk


Колега, това беше едно от първите неща, които съм направил. "Нестандартен" в заглавието означава, че всичко което е обсъждано е проверено.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Polo 6N2 нестандартен теч в купето

Мнениеот hooligans » Пон 24 апр 2017 10:33


Добави в заглавието годината на колата.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6N2 нестандартен теч в купето

Мнениеот freelancer » Пон 24 апр 2017 21:24


Махни всичко, което можеш, пластмасата над филтъра на купето, филтъра, отвори вратата и започни да поливаш с една кана на малки площи по ламарините, около филтъра, виж и вентилатора дали не е ръждясал от вода, черния дунапрен под жабката мисля, че и той се маха лесно, отдолу има доста кабеляци, може да светнеш с фенерче да видиш дали ще се появи вода. Идеята е да поливаш на малки площи, за да хванеш пробив, дори и най-малка дупка може да пропусне доволно количество вода, аз така направих, когато ми се мокреше багажника, водата влизаше през една малка дупчица под стопа, там, където се събират ламарините, чак не можах да повярвам, колко вода може да мине през нея, но багажника ми подгизваше.


Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Re: Polo 6N2 нестандартен теч в купето

Мнениеот flameman5 » Вто 25 апр 2017 8:33


Благодаря, и аз мисля да пробвам с този метод, на пръв поглед всичко изглежда здраво, явно е някаква микро пукнатина. Искаше ми се да сваля жабката, за да стигна до вентилатора и да огледам за ръжди и поражения.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 153 госта