Polo 6N1 1.4 AEX монтаж на климатик

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
ivanov6600
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 22 окт 2007 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Polo 6N1 1.4 AEX монтаж на климатик

Мнениеот ivanov6600 » Пет 30 юни 2017 7:02


Здравейте. Колата е 1.4 без климатик. Възможно ли е монтаж на такъв. Разбирасе ще взема пак от Поло. Въпроса ми е механично е ясно, че ще стане монтажа тъй като всичко е направено заводско просто не е монтиран климатика. Не ми е ясно електрически как ще СТА не. Релето което управлява как и къде ще се върже. На компа трябва ли да му се каже, че е с климатик




Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6N1 AEX монтаж на климатик

Мнениеот Somi » Пет 30 юни 2017 7:32


Смени колата, скъпо ще е едни 500 лв., като го сложиш ще викаш баси тази кола спря да върви, аз съм с 1,4 16 74kw и кат го пусна върви колкото твоита , твоита ще върви колкото хиляда кубика и ще го пускаш по равното.


ivanov6600
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 22 окт 2007 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Polo 6N1 AEX монтаж на климатик

Мнениеот ivanov6600 » Пет 30 юни 2017 7:42


Всичко за климатика ми го продават за 200 лв. Зареждане с фреон 45лв. О пръстени зелени още 20лв. И това е. За вървенето ясно то не става и онова вътре и това там.
Въпроса е чисто технически. Релето за управление къде се свързва и т. Н


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Polo 6N1 AEX монтаж на климатик

Мнениеот stefan4o » Пет 30 юни 2017 8:00


Релето за управление при някои коли можеш да го пропуснеш. Направи си сам инсталацията с няколко релета и 2-3 бушона. Реално не ти трябва кой знае какво. За 200 лева не знам кое е това "всичко", което ти дават. Имай предвид, че ще има някоя липса или някое ще е дефектирало. По-важният момент е компенсацията на оборотите при ПХ, но и за това си има вариант. На тези мотори заводски се монтира климатик, така че не виждам драма с динамиката - те и без това не са бегачки тези коли. Моята е преко сили 70 коня от завода, а си поддържа на магистралата 140 с включен климатик без особени притеснения.


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6N1 AEX монтаж на климатик

Мнениеот Somi » Пет 30 юни 2017 11:27


Сложи и едни пари за нов дехидратор май се казваше.Щом ти ще си го правиш ще е триста сметката. Но заслужава ли си да разпилееш цялата кола, задължително тест на климатика които ще взимаш.Сваляш си го сам и си разплиташ кабелите от инсталацията като после ги добавяш към твойта. Всеки сам си преценява дали си заслужава, според мен е безмислено такъв автомобил инвестицията.


ivanov6600
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 22 окт 2007 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Polo 6N1 AEX монтаж на климатик

Мнениеот ivanov6600 » Пон 03 юли 2017 20:46


Разпиляването не ме притеснява. Вече веднъж я разпилях ще го направя пак. Проблема е, че ще търся кола в София за донор за да демонтирам всичко аз. Най малкото ще видя кое къде стои.


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Polo 6N1 1.4 AEX монтаж на климатик

Мнениеот grishitu » Чет 13 юли 2017 8:51


И да не видиш кое къде седи не ти е проблем да ги нагласиш нещата. Ще ти трябват: кутията под таблото(там са двата радиатора), радиатора пред този на двигателя, тръбите, компресора, конзолата на която е закрепен климатичния компресор, дехидратора с датчика за високо и ниско налягане. Самия блок за управление можеш да вземеш и от друга кола(пасат, голф) потърси в етка номера му и го търси. Не ти трябва да разплиташ кабели, а потърси схемата в нета и сам ще си я направиш, трябва ти само буксата. Самият блок за управление е свързан с датчика на дехидратора, компресора, прерката/ите и има кабел който трябва да се свърже към ЕЦУ-то за да се компенсира натоварването на климатика. Руснаците имат не една тема за тези блокове обяснено по цветове на кабели и прочие.

Успех


ivanov6600
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 22 окт 2007 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Polo 6N1 1.4 AEX монтаж на климатик

Мнениеот ivanov6600 » Чет 13 юли 2017 9:46


Донора е намерен. Поло 1:1 свалям и слагам но за съжаление в момента Дросела ми направи мизерия и климатика е на 2 място. Но ще го има



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта