Polo 1.4 16v AUA - егр клапан

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
vando25
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 22 ное 2015 8:42
Автомобил: Wv Polo 6n2
Двигател: 2001
Местоположение: Сливен

Polo 1.4 16v AUA - егр клапан

Мнениеот vando25 » Пет 13 окт 2017 7:57


И аз имам проблем с моето Polo 1.4 16v AUA бензин. Когато е студено (зимата) пали чак на четвъртия или петия
път. А лятото си пали. След ходене по много сервизи и смяна на какво ли не без резултат на последния сервис ми казаха че е от егр клапана,но не ми се дават 300 лева и да се окаже ,че не е от него.Та въпросът ми е егр клапана има ли някаква роля при паленето,защото четох за него и никъде не видях такова нещо.




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: егр клапан Polo 1.4 16v AUA

Мнениеот freelancer » Пет 13 окт 2017 10:14


Не мисля, че има вина за трудното палене егр-а, по-скоро си виж температурния датчик, той дава фира обикновено и прави подобни проблеми. Други варианти са инжекторите, виж си, като запалиш, каква ти е сместа. Може да пробваш с добавка или с по-високооктанов бензин.


vando25
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 22 ное 2015 8:42
Автомобил: Wv Polo 6n2
Двигател: 2001
Местоположение: Сливен

Re: егр клапан Polo 1.4 16v AUA

Мнениеот vando25 » Сря 18 окт 2017 16:49


Температурния датчик е сменен,инжекторите чистени с ултразвук,нови горивен филтър и свещи,проверено е налягането на бензинова помпа също релета и бушони са проверени,налягането на всеки цилиндър. Но без абсолютно никаква разлика. На последната диагностика (мисля с оригинален софтуер) бяха прегледани под лупа всички данни и показатели на каквото се сети човека и само този ЕГР даваше грешка и някакви стойности които трябвало да варират при подаване на газ не мръднаха от нулата. После го извади и го почисти с някакви разтвори и имаше подобрение (палеше на втория път) но само за около месец и после пак старата песен.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: егр клапан Polo 1.4 16v AUA

Мнениеот freelancer » Чет 19 окт 2017 13:24


Провери дали не дърпа въздух покрай ЕГР клапана, маркучи, тръбички, връзката с дросела. Пробвай да затапиш клапана да видим, какво ще стане.
Един колега с голф, също имаше проблем с егр клапана, но не се е оплаквал от трудно палене.
Налягането на горивото мерил ли си? Трябва да бъде - с вакуум 2,5 бара, без вакуум 3 бара.


vando25
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 22 ное 2015 8:42
Автомобил: Wv Polo 6n2
Двигател: 2001
Местоположение: Сливен

Re: егр клапан Polo 1.4 16v AUA

Мнениеот vando25 » Съб 04 ное 2017 11:53


И все пак се изръсих 200 лева(с отстъпка) за нов ЕГР и при слагането му уж провериха всички връзки и маркучета. Налягането на горивото е както казваш-с вакуум 2,5 бара, без вакуум 3 бара. И пак смених температурния датчик-предния беше за 11 лева ,а този е за 30 лева.
Естествено всичко си е както преди-не пали и не пали. Да е.а и боклука му и поло кой ме накара да си купувам фолксваген :banghead ,от както го имам само ядове. Повече нищо няма да правя и като се затопли пролетта я продавам,нищо че от както я имам съм хвърлил по нея около 1500 лева. Нямам нерви вече .


Потребителски аватар
NastyPolo
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 25 сеп 2017 12:12
Автомобил: Polo
Двигател:

Re: Polo 1.4 16v AUA - егр клапан

Мнениеот NastyPolo » Чет 09 ное 2017 20:33


Колега , откачи вакуум маркуча от ЕГР и ще ти се оправи. Това означава ,че някъде другаде имаш запушен вакуум и компенсира въздуха от ЕГР.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 164 госта