Polo 1.4 AUD Проблем с Най-изнервящата кола в Света

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
moto_maniaka
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 13 авг 2016 12:23
Автомобил:
Двигател:

Polo 1.4 AUD Проблем с Най-изнервящата кола в Света

Мнениеот moto_maniaka » Чет 23 ное 2017 17:56


Колата е Vw Polo 1.4 AUD мотор с газов инжекцион Tomasseto.Проблема е както при всички.Гаснене при студен двигател и то по 15-25 мин паля и гасне докато стабилизира.Дори да съм я карал и да е загряла, остава ли я само за 2 часа филма е пак същия. Така съм вече от 3 години.Сменени части : Свещи, Кабели (Тесла), Бобина (Беру), Ламбда Сонда (втора употреба, тоя ми даде гаранция че работи), Дроселова Клапа (също втора употреба).Няма и няма управия с тази гадинка.Ако някой се е оправил да казва, или знае кои ги оправя тия дараци ! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !




goforit
Мнения: 89
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 10:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Най- Изнервящата кола в Света

Мнениеот goforit » Пет 24 ное 2017 10:34


Почти съм сигурен, че излишно си сменил тия части и си махнал работещи такива.

1. Закачи я на VAG COM и кажи какви грешки има.
2. Изчисти грешките.
3. Карай САМО на бензин - 90% проблема е от газовата уредба
4. След като минеш доволно количество километри ( разбирай над 100, че даже и повече ) сподели проблема остава ли.
5. Закачи пак на VAG COM и виж какви грешки има.
6. Ако все още имаш проблем с гаснене и грешките от VAG COM не помагат да се реши, изчети темите на колегата freelancer. Много е вероятно да дърпа въздух от някъде и от там да са проблемите.
7. След като си оправил колата да работи добре на бензин отиваш да ти настроят газовата уредба


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Проблем с Най- Изнервящата кола в Света

Мнениеот MMX » Пет 24 ное 2017 11:24


moto_maniaka написа:Колата е Vw Polo 1.4 AUD мотор с газов инжекцион Tomasseto.Проблема е както при всички.Гаснене при студен двигател и то по 15-25 мин паля и гасне докато стабилизира.Дори да съм я карал и да е загряла, остава ли я само за 2 часа филма е пак същия. Така съм вече от 3 години.Сменени части : Свещи, Кабели (Тесла), Бобина (Беру), Ламбда Сонда (втора употреба, тоя ми даде гаранция че работи), Дроселова Клапа (също втора употреба).Няма и няма управия с тази гадинка.Ако някой се е оправил да казва, или знае кои ги оправя тия дараци ! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

Не забелязах да си сменял датчик за температура. Имах подобен проблем, но гаснеше като е топла. Оказа се, че се дави защото пуска много гориво все едно е студена.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Проблем с Най- Изнервящата кола в Света

Мнениеот hooligans » Пет 24 ное 2017 11:53


Оправи си заглавието според шаблона!
viewtopic.php?f=7&t=422478


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с Най- Изнервящата кола в Света

Мнениеот Bai Sando » Пет 24 ное 2017 19:44


Газта ти е най-малкия проблем...ето ти една от многото теми за феномена 1.4 при поло.
Автора на темата е много запознат с проблема гаснене,ако нещо нека с включи и той и да ти даде насоки към кое да се насочиш. :wink viewtopic.php?f=7&t=417177


goforit
Мнения: 89
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 10:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Най- Изнервящата кола в Света

Мнениеот goforit » Съб 25 ное 2017 9:41


Газта е първия проблем, който трябва да се изключи от каринката. При кофти настройка, проблем с газов инжектор или даже запушен филтър в такъв филм може да се вкара, че ще смени пловината двигател и няма да си реши проблема. Объркват се адаптациите на бензиновия комп и се почва с гаснене, лошо вървене и какво ли още не :D

Като махнем грешките записани при работа на газ и видим какви записва след известен пробег на бензин, темите на freelancer ще са полезни :D

AUD по принцип е по-безпроблемен от към гаснене в сравнение с AKK


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Проблем с Най- Изнервящата кола в Света

Мнениеот freelancer » Пон 27 ное 2017 8:24


Здравейте колеги!
С колегата много сме говорили и сме обсъдили почти всичко имащо отношение към проблема, но в крайна сметка проблема си стои.
Решение няма.
На този етап бих обърнал внимание на следното:
Измерване на компресията на студен двигател, добавка в бензина и високооктанов бензин и каране само на бензин известно време, 1-2 седмици. По-нататъка, евентуално, като ми остане повече свободно време може да се чуем с колегата и да дойде до Казанлък, да я огледаме и да и пусна една диагностика, ако има желание.
Направо нямам думи. :confused



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта