Polo 6N2 1.9 SDI 2000 г.

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
karina.damyanowa
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 18 дек 2017 8:43
Автомобил:
Двигател:

Polo 6N2 1.9 SDI 2000 г.

Мнениеот karina.damyanowa » Пет 26 яну 2018 19:18


Здравейте,
Бих искала да ви кажа моя случай. Карам VW Polo 6N2 1.9 SDI 2000г. 64 к.с.
Като купихме колата разбира се сменихме всички нужни консумативи и като ми сменяха маслото на двигателя момчето, което работеше по колата ми каза, хубава кола, хубав мотор, ама не беше очарован от състоянието на някоя от помпите на съединителя, така и не разбрах точно, защото си го премрънка под носа... Проблема обаче тепърва започва.От около 3-4 седмици горе-долу се появи някакъв много характерен шум, който наподобява на стържене в областта на съединителя или скоростната кутия...
Шума се чува при НЕнатиснат съединител или на полусъединител, а при натиснат до долу шумът изчезва. Другото което е, имам чувството, че шума се чува само когато колата е на място.. всяка сутрин на изстинал мотор оставям колата да поработи, за да чуя дали има нещо характерно по работенето й... плюс това, този шум го чувам само когато е на свободна и само натискам/отпускам педала на съединителя.. Изчетох всички възможни форуми за аксиален лагер, но пък по пътя на логиката той прекъсва връзката при натиснат съединител и би трябвало тогава да се чува този шум от съединителя... ходих при двама майстори, а техните констатации бяха "Карай още, така можеш още много да караш!".. по принцип шума е неравномерен, но пък е с еднаква сила. Също така четох, че е хубаво да се сменя целия комплект съединител, тъй като цената на труда е около 100-тина лева. Другото което ме съмнява и искам мнение от вас, възможно ли е да е лагер на скоростната кутия (на първичния вал) и колко време мога да я карам така, защото в момента нямам толкова пари за правя ремонти. Преди 2-3 седмици ми смениха маслото, тъй като беше станало като бозичка, след което шума беше рязко намалял и после пак.... в петък ми сложиха добавката Wynn's H. P. L. S. и2 дни каране се чуваше мноооого слабо, онзи ден започна да се чува пак... но всеки път е с различна сила шума и като чели не зависи много от това дали е на студен или топъл двигател... Снощи паркирах пред вкъщи, обаче си отворих вратата, за да ослушвам колата дали пак ще шуми... и да.. шуми, но се чуваше сякаш най-силно на полусъединител... точно там където отделя педала... като отпусна съединителя изцяло шума драстично намалява.
Въпроса ми е, възможно ли е това да се получава ако някоя от помпите на съединителя е сдала багажа и някой може ли да ми обясни как точно работят те?

Много бих Ви била благодарна да чуя вашия опит, ако някой е имал подобен проблем и горе-долу какви пари е излязло всичко + труд. :confused




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Polo 6N2 1.9 SDI 2000 г.

Мнениеот hooligans » Пет 26 яну 2018 20:51


Здравей, оправи си заглавието според шаблона!


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Polo 6N2 1.9 SDI 2000 г.

Мнениеот Karaboev » Пет 26 яну 2018 21:18


Колежке хубаво си описала проблема, но защо питаш тук при положение че си за сервиз. Там ще ти кажат цена за труд и за части, ако ти е скъпо проверяваш на друго място и си правиш само сметката къде да отидеш.


derivatsia
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 05 дек 2012 0:47
Автомобил: VW Lupo 1.0 MPI
Двигател: AUC 2001
Местоположение: sofia

Re: Polo 6N2 1.9 SDI 2000 г.

Мнениеот derivatsia » Съб 27 яну 2018 2:57


Ми пита щото като видят жена псевдо майсторите кой знае кво и казват. Аз залагам на лагер в скоростите. Вярно е че може и да издържи доста, но като не може да се разчита е кофти.


Потребителски аватар
karina.damyanowa
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 18 дек 2017 8:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6N2 1.9 SDI 2000 г.

Мнениеот karina.damyanowa » Съб 27 яну 2018 7:36


Ходих при двама майстори, които са познати на баща ми. Единия вика "Така щр караш бая време карай си я и не се плаши". Другия пък само чу колата вика шумят скоростите - карай докато свърши ск. кутия.. И особено като ме видят останалите както казахте псевдо-майстори кожудери, че и 20г.нямам и нищо не разбирам и ще ми свалят кожата с тоя ремонт.


Потребителски аватар
karina.damyanowa
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 18 дек 2017 8:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6N2 1.9 SDI 2000 г.

Мнениеот karina.damyanowa » Съб 27 яну 2018 7:38


Derivatsia, искам да попитам ако е някой от тези лагери на ск. кутия има ли вариант ако примерно не е направил някакви поразии по съответния вал и като цяло кутията да е по чудо в добро състояние да се смени само проблемния лагер? Питах и в други форуми и ми казват аксиален лагер, но до колкото знам (може и да греша) той е натоварен като е натиснат съединителя до долу, а този шум е само на полусъединител и на изцяло пуснат педал, докато до колкото знам, валът на ск кутия върти и в момента, в който натиснем съединителя той спира, защото отделяме връзката двигател-ск. кутия, нали така?Другото, което искам да питам е, дали има някакъв вариант да проверя и в движение дали се чува шума, защото като карам вътре в купето нищо не се чува.


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Polo 6N2 1.9 SDI 2000 г.

Мнениеот pas1.8mi » Съб 27 яну 2018 8:54


Както те насочи и Колегата по-горе,ще се наложи разглобяване в Сервиз. Може да е само аксиален лагер(съответно и комплект съединител),но може да е проблем и в скоростите,а по спомен тези са сравнително рядко срещани(цената за втора цедка им е кофти).Дано да се разминеш с минимални разходи по отстраняване на ремонта. :th_up


Потребителски аватар
karina.damyanowa
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 18 дек 2017 8:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6N2 1.9 SDI 2000 г.

Мнениеот karina.damyanowa » Съб 27 яну 2018 8:57


Благодаря, но моля, ако някой има подобен проблем да пише.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Polo 6N2 1.9 SDI 2000 г.

Мнениеот hooligans » Пон 29 яну 2018 0:53


Да си беше оправила заглавието.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта