Polo 1.4 6n2 16v проблем с масло

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
igril
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 16 апр 2012 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Polo 1.4 6n2 16v проблем с масло

Мнениеот igril » Нед 11 мар 2018 21:56


Миналата седмица в големия студ колата запали нормално,но като тръгнах, след малко лампата на маслото светна и угасна.По пътя за два километра ми го направи два три пъти.Спрях,после пак запалих не светеше вече но след двеста метра двигателят блокира.Като я закарах за ремонт се оказа ,че маслото се е пресякло и е станало на боза,маслената помпа задръстена и лагерите на коляновия вал на мармалад.Колата не е губила антифриз и не е прегрявала.След смяна на всички лагери на вала/добре че се оказа здрав/и промиване на двигателя и маслената помпа от стружки сега всичко е наред.Двигателят пее...Въпросът ми е защо се случи това,маслото беше на 8000км REPSOL-10-40 мултивалвулас, сега сложих Castrol 5-40 EDGI и колата върви прекрасно, но чак ме е страх да карам...




Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: Polo 1.4 6n2 16v проблем с масло

Мнениеот Jeka » Пон 12 мар 2018 19:37


Понякога се получава конденз по цедката в големите студове. Възможно е да замръзне а буца в/около цедката и не позволява на маслото да преминава. Може би е станало нещо такова при теб и двигателя се е опитал да те подсети с лампата, че налягането е ниско. Иначе "бозата" се получава точно от конденза и понякога е стряскащо да отвориш капачката да долееш масло и да го видиш, макар че (било) е нормално да има по малко, когато е студено.


igril
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 16 апр 2012 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Polo 1.4 6n2 16v проблем с масло

Мнениеот igril » Пон 12 мар 2018 21:28


Благодаря за коментара,сигурно точно това е причината.Ама може ли да е и от некачествено масло...


Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: Polo 1.4 6n2 16v проблем с масло

Мнениеот Jeka » Вто 13 мар 2018 20:51


igril написа:може ли да е и от некачествено масло...

Не мога да ти кажа със сигурност, но сам си прави извод щом и при "качествените" масла се получава конденз какво може да стане при некачествените.
Конденза може дори да няма нищо общо с маслото.
Колкото до маслата, които си споменал по-горе, имам някои преки наблюдения...
Лично аз веднъж съм карал с Репсол личния си автомобил (дизелов обаче) и останах с много добро впечатление, дори бих сложил повторно ако се налага без да се замисля.
След това започнахме редовно да слагаме Репсол на семейния Транспортер Т3 (пак дизел) точно заради доброто впечатление и доста време се кара бусчето без проблеми, като се имат в предвид годинките му.
Там е работата, че не съм виждал да има фалшификати на Репсол, но за сметка на това всеки колега ще ти каже, че почти всеки Кастрол, който продават по магазините е менте.
Аз не бих имал доверие да слагам Кастрол, освен ако не съм на 100% сигурен за качеството и произхода му!
Такова Поло също имам в семейството (6n1 1.4 16v 101hp) и при него залагам само на Motul X-cess. Тази му е втората зима и никога не е имало проблеми с него (като изключим малък теч, но за него беше виновен датчика за налягането).
:beer


igril
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 16 апр 2012 20:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Polo 1.4 6n2 16v проблем с масло

Мнениеот igril » Вто 13 мар 2018 21:56


Благодаря ти много за информацията !!! Просто всеки ден минавам с тази кола по 100км и се притеснявам...Гледам всичко да и е редовно,затова се мъча да открия причината. :beer



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 132 госта