Polo 6N 1995г. AEX - Разхлабен скоростен лост

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
toshko12
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 28 яну 2010 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Polo 6N 1995г. AEX - Разхлабен скоростен лост

Мнениеот toshko12 » Съб 12 юли 2014 23:19


Здравейте!
Скоро не бях имал проблеми с полото,но излезе един, с който ми е трудно да се справя или установя какво точно трябва да търся и сменя.Проблема е следния:
Тръгвайки за работа един ден установям, че скоростния лост се движи свободно напред-назазад, т.е. е много разхлабен, когато е на свободна скорост, което преди няколко дена не беше така. Стоеше стегнат в средата. Също така, когато вкарвам първа или трета освен че нещо чатка и ми запира леко като влизат скоростите.Разбрах, че най-вероятно става дума за някаква износена платмаса или избирач на скоростите, но къде се намира точно,как може да се демонтира или какво точно трябва да се смени за да се оправи. Трябва ли да се сменя целия скоростен лост? Поразрових се малко и не намирам сходен проблем. Междудругото като махна кожения калъф се вижда някаъв счупен платмасов пръстен, който е паднал отстрани до механизма и като мръдна скоростния лост се движи цялата пластмаса намираща се около лоста.

Молбата ми е ако има някой който да се е сблъсквал с подобен проблем или знае как може да се оправи нека пише.
Предварително благодаря!

Последна промяна от toshko12 на Съб 12 юли 2014 23:36, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Polo 6N 1995г. AEX - Разхлабен скоростен лост

Мнениеот anonimko » Пон 14 юли 2014 8:39


Избирача ти е една пласмасова ябълка влизаща в един шиш с топка отпред и оттам в кутията това е най-простото обяснение ако не си го виждал за да се оритираш къде е ,а обикновенно с времето се износва и прави този проблем а за видиш избирача може само на канал отдолу под лоста на скоростите .Избирача би трябвало да сменят във всеки сервиз .


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6N 1995г. AEX - Разхлабен скоростен лост

Мнениеот Somi » Пон 14 юли 2014 9:12


Или счупена пружина .За да се ремонтира се сваля кутията и се разглобява, не знам дали се продава като нова.Ако е тя не се занимаваи ремонта ще излезе над 200 лв.


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Polo 6N 1995г. AEX - Разхлабен скоростен лост

Мнениеот grishitu » Пон 14 юли 2014 11:04


anonimko май се опита да ти обясни точно това, разгледай албума и може да ти е от полза: http://grishitu.snimka.bg/automobiles/svera-lostov-mehaniz-m-skorostna-kutiya.714428


Потребителски аватар
toshko12
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 28 яну 2010 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Polo 6N 1995г. AEX - Разхлабен скоростен лост

Мнениеот toshko12 » Пон 14 юли 2014 22:37


Днес ходих в един сервиз и се оказа следното.
Под кожуха на скоростния лост има едни пластмасови зъбчатки окло които минават две втулки през които върви цели пластмасов механизъм и точно пластмасата минаваща през тези втулки е счупена.От сервиза казаха, че за да се оправи трябва да се смени целата лостова система.Пообиколих моргите в града и навсякъде ми казаха, че струва около 30- 40 лв. но едва ли ще намеря лесно.
Ще се опитам да кача една снимка, за да добиете по ясна представа.
Временно стехнах с по една миша опашка около втулките и няма почти никакъв луфт, но това е временно решение докато намеря части.
Прикачени файлове
IMG_20140714_111221111.JPG


Потребителски аватар
toshko12
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 28 яну 2010 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Polo 6N 1995г. AEX - Разхлабен скоростен лост

Мнениеот toshko12 » Пон 14 юли 2014 23:30


Мисля ,че намерих тема с това което ми трябва само дето не знам от къде мога да го поръчам този комплект.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=7&t=420874


Потребителски аватар
ONYX
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 17 май 2007 9:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Polo 6N 1995г. AEX - Разхлабен скоростен лост

Мнениеот ONYX » Вто 15 юли 2014 8:58


Аз си купих частите от autoves.com.Продават се поотделно и излизат някъде 15-18лв. Сваля се скоростния лост отдолу като се махат гърнета щитове и т.н.


Потребителски аватар
Иван.Методиев--Тодоров
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 20 апр 2018 4:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6N 1995г. AEX - Разхлабен скоростен лост

Мнениеот Иван.Методиев--Тодоров » Пет 20 апр 2018 6:57


anonimko написа:Избирача ти е една пласмасова ябълка влизаща в един шиш с топка отпред и оттам в кутията това е най-простото обяснение ако не си го виждал за да се оритираш къде е ,а обикновенно с времето се износва и прави този проблем а за видиш избирача може само на канал отдолу под лоста на скоростите .Избирача би трябвало да сменят във всеки сервиз .



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта