Polo 9n 1.4 101PS 2003 при високи обороти светват EPC,CHECK и ESP

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
KonstantinZagorov
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 07 юни 2018 20:33
Автомобил: Vw Polo 9N
Двигател: BBZ 2003
Местоположение: Germany

Polo 9n 1.4 101PS 2003 при високи обороти светват EPC,CHECK и ESP

Мнениеот KonstantinZagorov » Чет 07 юни 2018 21:29


Здравейте!
Скоро си купих поло 1.4 16в 101кс мотор bbz. на 130000км. Значи продавача ми разказа,че идвали някакви майстори да го видят и понеже му давало 3 грешки,не вървяла имало няколко варианта един от които ,че нямала компресия и трябвало да се прави глава. Когато го купих наистина не вървеше ,и след 150тия км се отпуши буквално, но си остана на малки обороти и при тръгване спънато. Водата и маслото са си ок. Интересното е ,че при изръчкване и каране на високи обороти над 3500 върви да кажа задоволително ,но светват EPC, CHECK и ESP. После като го покарам един ден спокойно до 3000об спира да свети всичко, но пак си е спъната. След като смених всички масла и филтри и след почистване изоснови дросела и егр-а стана по тиха на место но до там. Не съм сменял още ремъци и в събота и това ще направя. На мен ми дава грешка няколко пати която я трия P0106- което е MAP sensor.. но него сам го сменил да проверя и не е това... Та имали някой някаква идея кво да го правя това поло.. Ше му премеря и компресията ,но ми се струва 4е не е от това..
Моля за някаква методична проверка,че не ми се ходи тук до VW .. тук ще ме одерат и мисля и мн. не разбират..
Благодаря ви предварително!




Потребителски аватар
KonstantinZagorov
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 07 юни 2018 20:33
Автомобил: Vw Polo 9N
Двигател: BBZ 2003
Местоположение: Germany

Re: Polo 9n 1.4 101PS 2003 при високи обороти светват EPC,CHECK и ESP

Мнениеот KonstantinZagorov » Нед 10 юни 2018 5:18


Здравейте!
Днес смених ремъците с водната помпа и колата литна! :a040
Помпата беше пред разпад, също така и едната ролка.. Неможах да разбера какво е променяло центровката ,че да дава тези грешки и да не върви..



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта