Поло 1.4 TDI 1999г. проблем с ел.стъкла

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
bubu007
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 11 юни 2018 17:11
Автомобил:
Двигател:

Поло 1.4 TDI 1999г. проблем с ел.стъкла

Мнениеот bubu007 » Пон 11 юни 2018 17:26


Здравейте,колеги,
Имам въпрос относно ел.стъклата на автомобила ми.Става въпрос за Поло 1.4 TDI 1999г.Проблемът е там,че всичи кабели във вратата от към шофьора са дали на късо и са стопили всичко,за да се поправи всичко ми искат около 450-500лв.,което обаче не гарантира,че същият проблем няма да се появи отново.Въпросът ми е дали според вас е възможно да се направят ръчни вместо да се правят опити,за да ги поправят? Само предните врати са с ел.механизми. :confused




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Поло 1.4 TDI 1999г. проблем с ел.стъкла

Мнениеот kris11 » Вто 12 юни 2018 9:56


Шев и кройки на кабеляка.
Купуваш си 3 сечения силиконови проводници по 2м каквито цветове има налични. термосвиваем шлаух ф 2, 2,5 и 3 мм по 1м . Ако нямаш /а явно нямаш щом ще ходиш на майстор/ клещи зачиствачки на изолзацията на проводниците, поялник, тинол, паста и започваш да кърпиш.
Свали буксата от колонката, тапета на вратата и вкарай буксата във вратата за удобство. На сянка и със студена бира. Проводник по проводник. Във вратата снадката да е на място , което не се огъва, а на буксата близо до пина.
Успех. Работата е за около 2 часа на врата.
При тази цена " около 450-500лв." за труд е по-добре да купиш нови снопове /преди 4г някъде гледах снопве за шаран бяха около 170-190 лв бр с 18 проводника в снопа/.
Откъде си ?



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта