Поло 6n1 1.6 газ - Проблем със светлини

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
StoyanZashev1
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 12 юни 2018 9:37
Автомобил:
Двигател:

Поло 6n1 1.6 газ - Проблем със светлини

Мнениеот StoyanZashev1 » Пон 13 авг 2018 11:32


Здравейте, вчера пътувах извънградско с моето Polo-верче и вчерта на стъмване забелязах, че нещо хич не виждам на къси. Фаровете са на FK tunning (така я взех) с лупи от този модел http://prntscr.com/khym4z както се вижда на снимката тук http://prntscr.com/khyl0h фарчето леко ми е потънало даже и някак си не седи окей. Въпреки това на дълги, нещата са окей, но с късите виждам на 1-2 метра пред мен макс. Отворих да погледна, вътре са ксенонки (някакви) 35W дори като загреят не виждам нииищо. Различни майстори и разбирачи ми казаха, че с оригиналните било най-добре, че лупите били замъглени, че с лупа никога няма да свети добре, че ксеноните са китайски, че фаровете са пълни боклуци, че трябвало да сложа LED-ка за 200 лв и всичко щяло да бъде точно. Аз обмислям да отида в някое добро място да ми направят реглаж на фаровете и да ми сложат правилните крушки. Въпреки това не искам да ме качат на черешата и ме интересува Вашето мнение. Ще се радвам и мнение на хора със същите фарове. Благодаря Ви.




borovesnik
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 12 сеп 2013 17:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със светлини Поло 6n1 1.6 газ

Мнениеот borovesnik » Вто 28 авг 2018 7:22


Ако късите светлини светят близо, от таблото има бутон/ врътка, с нейна помощ може да ги вдигнеш. Поне моите са регулируеми. Огледай при теб как е.


ivanov6600
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 22 окт 2007 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със светлини Поло 6n1 1.6 газ

Мнениеот ivanov6600 » Нед 09 сеп 2018 7:53


Колега аз от треска за глупости си взех същите фарове като твойте. С голям мерак ги монтирах на колата с ксенони слид това с LED слагах какво ли не и НИЩО. Ринговете бях направил с LED лента 5050 светеше по силно.
Махнах ги и си сложих оригиналните рефлекторни фарове с LED H4 и съм много доволен.
От китайските фарове нищо не става. Мой познат имаше Поло с Hella фарове с лупи. Светеха уникално и много силно но са скъпи.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Проблем със светлини Поло 6n1 1.6 газ

Мнениеот slaveiko67 » Нед 09 сеп 2018 8:07


Колега,преди да вземеш решение да ги махаш тези фарове,виж дали и как се регулират механично/не може да нямат механичен реглаж/.Отделно това пропадане на левия фар трябва да се оправи-възможно е да е счупено някое от ушетата за закрепване на фара към колата.Колкото до ксенона,може да пробваш с крушки с по-малко число на цвета-примерно 3000-4000.Но това евентуално след като направиш закрепването и реглажа на фара.
П.П. FK не са чак толкова лоши фарове... :screwy


Потребителски аватар
Кристиан.Вълев
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 14:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със светлини Поло 6n1 1.6 газ

Мнениеот Кристиан.Вълев » Чет 04 окт 2018 21:04


Колега аз имах същия проблем с точно такъв модел фарове и си поръчах 1 комплект лупи за вграждане и си ги напаснах на мястото на оригиналните ако искаш може да ти помогна и от радтояние и да ти пратя снимки сега как светят с Лед..



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта